Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túlzásba estem és teljesen...

Túlzásba estem és teljesen elrontottam az étrendemet?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 167 centi és 65 kg. Úgy döntöttem, hogy ideje egészségesebb életmódba kezdeni, egyrészt hogy az alakomon változtassak, másrészt meg több "szemetet" ettem mint normális kaját. Kb. 3 hete kezdtem bele, azóta nem ettem gyorsétteremben, pékségben sem vettem semmit (kenyeret sem) és kerülök minden finomított cukrot amit csak tudok. Heti háromszor lejárok futni (szombat, vasárnap, szerda) és hétfőn és pénteken itthon erősítek (guggolások, fekvőtámasz, hasizom gyakorlatok, plusz súlyzózom). Viszont nem igazán értek még ehhez, és félek hogy rosszul csinálom az egészet. Az utóbbi napokban ugyanis átestem a ló túloldalára, ami az evést illeti, és érzem hogy nagyon nem jó így. Kevesebb mint 800 kcal-t eszem, de azt is úgy, hogy reggelire kb. 150-et, a maradékot pedig egyben iskola után, ami olyan délután 4 órát jelent. A kettő között és este már csak vizet iszom. A tápanyagok elosztását kalóriabázison néztem meg, és a szénhidrát kb. 70g, a fehérje 35g a zsír pedig 45g.

Tudom, hogy fehérjéből kellene a legtöbbet az izmok miatt, és én szeretnék is izmosodni, de így gondolom esélytelen.

Egy másik problémám még, hogy azt olvastam valahol (nem tudom mennyire megbízható) hogy ha nem eszem 3 óránként, akkor az emésztés lelassul és ha eszem, még hájasabb leszek. Ez igaz? Nem értek ehhez a témához egyelőre, és bár olvastam jópár cikket, teljesen össze vagyok zavarodva..

A fő kérdés tehát: Mit kellene változtatnom , hogy ne az izmomból fogyjak és izmosodjak is, mit és hogyan kell ennem és edzenem?

Még így utólag: konditerembe járni sajnos nincs lehetőségem, egy kis faluban élek ahol az összes sportolási lehetőség ha kimegyek a falu szélére futni. Viszont valamilyen fehérje port be fogok szerezni, mivel abból elég keveset eszem. Remélem érthető volt, és nem néztek teljesen hülyének a tudatlanságom miatt.



2017. márc. 7. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ha izmosodni akarsz a te alkatoddal minmum 2000 kcal, a 3 óránkénti evés csak ideális de a következmény amit írtál már teljes marhaság ettől nem kell félned.
2017. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A 800 kalória NAGYON kevés, és ha ezt úgy osztod be, hogy reggelire 150 kcal (ami lóf... már bocsánat), aztán délután 4-ig semmi, 4-kor egyben betolsz 600-700 kalóriát, aztán másnap reggelig megint semmi... ez a lehető legrosszabb. Ez egészségtelenebb, mintha minden nap megennél egy tábla csokit.

Ha így eszel, akkor felesleges számolgatnod a tápanyagokat.

Nem feltétlenül kell 3 óránként enni, de naponta legalább 4, de inkább 5, esetleg 6 alkalomra jó beosztani az étkezést.

Ha pedig izmosodni szeretnél, akkor legalább 1800-ig vidd fel a kalóriát, de még a 2000 is teljesen jó neked.

És igen, fehérjéből tanácsos a legtöbbet fogyasztani.


[link]


[link]


Olvasgass :)

2017. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy ha nem viszel be elég tápanyagot, és ha fél napokig nem eszel, akkor azt a szervezeted konkrétan éhezésnek fogja fel, és az életben maradásod érdekében raktározni kezd. Ezért van az, hogy sok túlsúlyos napi 1-2 étkezéssel, párszáz kalóriával semmit nem fogy, csak gondolja, hogy a koplalás majd bejön.

De ne értsd félre, neked a 65 kiló teljesen rendben van. Sok sikert.

2017. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem étrend, ez éhezés.
2017. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!