Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom már tele van ilyen...

Tudom már tele van ilyen kérdésekkel minden de ilyen választ nem olvastam? .23/L 155/53kg

Figyelt kérdés
Szóval mindjárt 3 hónapja hogy fogyózok ezalatt kb. 50 gramm csokit ehettem vagy még ennyit se. Már nagyon kívánom de úgymond meg szeretném utálni. Tudom ez furán hangzik (csak hogy ne kívánjam ennyire) de nagyon figyelek a kalóriára és úgy gondoltam hogy veszek 1000kcalnak megfelelően csokit és ezeket beosztom étkezésekre. Ez egyfajta csaló nap de mégsem az lenne mert kevesebb a napi kalóriaszükségletemnél a csoki. Persze emelett mindent ugyanúgy csinálok és edzek. Az hogy mennyire leszek éhes az nem feltétlenül probléma mert akkor inkább hízzak egy kgot csak utána ne szenvedjek még a leadandó 5-el. NEM ESZEK AZNAP SEMMI MÁST! Szóval ez nem fogja gátolni vagy megállítani a fogyásom? Esetleg izmot fogok ledobni? (azért gondoltam erre mert már sok helyen olvastam hogy ezután rá sem bírnak nézni a csokira)

2017. márc. 11. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire elvonásod van a csokitól? Ez már inkább pszichés probléma...
2017. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Drága válaszoló köszönöm az OFFOLÁSOD!!!! Rendes választ szeretnék és köszi de akkor erre nincs szükségem :) Nincs semmi bajom csak egy kicsit szeretem a csokit.
2017. márc. 11. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
1 nap alatt nem tudsz semmilyen kárt csinálni a testedben. Nem fogsz izmot bontani, vagy hirtelen 1 kiló zsírt felszedni vagy hasonlók. De akkor már csináld ésszel, már amennyire ezt lehet. Egyél aznap húst meg salátát is pl, túrót/fehérjeport, különben egész nap éhes leszel a csokitól, és úgy is be fogsz zabálni, nem fogsz megállni 1000 kcalnál, ezt tapasztalatból mondom.
2017. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Közel sem volt off

Az egész kérdés!!!! a csoki köré épült fel.

"Már nagyon kívánom"

"Meg szeretném utálni"


Ha egy kicsit szeretnéd csak a csokit, akkor nem problémáznál ezen az egészen.

Én is szeretem a csokit, mégsem ettem már 7 éve. Semmi bajom nincs, nem érzek elvonást, nem korlátozódnak a gondolataim kizárólag a csokira.


Emellett már alapból rossz ez az egész felfogás, amit követsz.

Éhezés?

Egy normális, profi diétában nem beszélünk éhezésről soha. A kalória pedig csak egy szám.

Az logika, hogy 1500 a szükségleted, és ha te csokiból viszed be ennek a 90%-át, akkor is fogyni fogsz, de azonnal megbuktál azon, amiért ezt az egészet csináljuk.


Mégpedig az egészséges életért, a jövőbeli problémák megelőzése érdekében, a kinézet pedig egy vele járó hasznos következmény.

Ha te csokizgatsz, akkor elárulom, hogy mi leszel. Egy löttyedt, leeresztett lufi.


Ha már az egészséges életmód a cél, akkor táplálkozz normálisan (70%-ban ez a kulcs), másik 30% az edzés.

Ebbe belefér a csoki is, ha neked ennyire fontos. De hülyeség olyanokat tartani, hogy csaló nap. Mégis minek? Amikor lehet minden nap jó.

Ha pedig valamit, amire nincs szükséged nem tudsz kiiktatni az étrendedből, az elvonás. Ilyen a csoki is nálad.

Szóval hiába pedálózol, ide pszichológus kell ha ennyire nem tudsz lemondani róla, és ilyen problémákat okoz benned. Az egészséges életmódot folytató emberek majdnem egésze szereti a csokit, így van ez rendben. Mégis tudjuk pótolni, vagy gond nélkül kihagyni.


Divat diéta... szuper.. még egy agymosott leányka!

Amúgy csináld ahogy akarod, azonban a kérdés is pontatlan. Mégis mit akarsz megtudni?

Mi történik ha csokit eszel de a kalória alatt maradsz?

Elzsírosodsz, izom lemegy, vizet fogod kiadni legjobban, és jönnek az egészségügyi problémák.

2017. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy jól összeállított étrendet nem hiszem, hogy el tud rontani egy szelet csoki. Ne legyél annyira drasztikus
2017. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló DE IGENIS OFF.

Mát fent említettem hogy nem szeretnék minden pillanatban kísértésbe esni. Könnyebb valamit nem szeretni. SOHA nem csináltam még ilyen napot és ezek után sem fogok mert ahogy irtam csak könnyebben és zökkenőmentesen szeretném letudni még azt a pár kilót. Na ezek pedig abszolút felidegesítenek hogy nem tudsz rólam semmit és a kérdésem és a megfogalmazásom alapján ítéled meg mit csinálok. Mielőtt bárkire ilyeneket mondanál vagy írnál meg kéne ismerned a szokásait. Fogalmad sincs hogy milyen diétát folytatok SŐT ha lenne is akkor sem lenne túl sok beleszólásod itt senki dolgába. KÖSZÖNÖM egyébként egy kérdésre kértem a választ és köszönöm a hosszú válaszod.

2017. márc. 11. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Az írásodból látszik, hogy mi a helyzet veled, és a fogalmazás módjából.

Nekem tényleg mindegy, de hidd el, aki ért hozzá, az azonnal kiszűri, hogy egy divat diétás vagy. Kövezzen meg az, aki ért hozzá és nem látja már szimplán a kérdésből!! Nemhogy a válaszból! :)


Csak ugye tipikus ember vagy, fáj az igazság. :)

2017. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ettol inkabb fogyni fogsz. Ne kinozd magad,mert annal rosszabb. Ha kivanod,az a testedtol egy jelzes,egyel nyugodtan. Esetleg,ha a cel az,h megutald,probald ki,h egy honapig minden etkezesed csoki legyen(csoki reggelore,tizoraira,ebedre stb..) hatha megunod
2017. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-assal értek egyet. Szerintem egy "csak csoki" naptól nem fogod megutálni a csokit, inkább felerősíted a függőségedet. Én jobbnak látom, ha minden nap eszel étkezés után 1-2 kockával. Vagy még jobb, ha helyettesíted valamivel, amiben van kakaó és hasonlóan finom. Nagyon jó csokikrém receptek vannak a neten, így cukor és egyéb káros anyagok nélkül is élvezheted a csokievést.
2017. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egy szelet csokit és számold be a napi kalóriakeretedbe. Persze attól sem lesz semmi bajod, ha egyetlen egy nap csak csokit eszel, de az előttem lévőknek igazuk van: ez nem normális. Én is diétázom, néha 1-1 szelet vagy kocka csokit beiktatok, és aztán nem lesz az, hogy már a falat kaparom a hiányától. Én is imádom a csokit, régen meg tudtam enni akármennyi csokit, mégsem undorodtam meg tőle. Még akkor sem, amikor egy egész üveg nutellát megettem egy nap alatt.

Vannak tök finom csokis proteinszeletek, edzés után beiktathatod, megvan a csokoládé élménye és kevesebb kcal és több fehérje van benne, mint mondjuk egy Snickersben.

2017. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!