Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem hajlandóak...

A szüleim miért nem hajlandóak megérteni, hogy fogyózok?

Figyelt kérdés

Egy héten 3-4x van közös vacsora este 10-11 körül. Ezzel nem lenne gond, mert beleszámítom a kalóriakeretbe ha későn is eszem, de ők esélyt sem adnak, hogy kicsit kíméletesebb kajákat egyek. (Rántotthús, sült dolgok és nagyjából ennyi a választék) Az egész család szereti a hasát (én is) de ezzel nem csak az a gond, hogy 'úristen elrontom a fogyókúrát' hanem megemészteni is nehéz már a gyomromnak. Tegnap este is hányingerem volt pedig nem ettem viszonylag sokat. Reggel meg reggelizni se bírok ilyen vacsorák után mert fel vagyok puffadva mint egy döglötthal. Ha mondom akkor meg az van, hogy akkor éljek salátán meg tönkretettem a szervezetem a sok fogyókúrával. Ha mondom, hogy tegyenek félre az alapanyagokból, hogy megcsináljak kíméletesebben akkor veszekednek, hogy összevissza kotyfasztok. Ha nem eszek csak kicsit akkor jönnek, hogy anorexiás akarok lenni? Mit csináljak?

17/l



2017. márc. 20. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, hát úgy tűnik a szüleid nem valami rugalmasak...

Nem írtad, milyen magas/hány kiló vagy, tényleg indokolt a fogyókúra? Ha nem, csak te érzed úgy, akkor is táplállozhatsz egészségesen, szerinted próbáld meg megbeszélni anyukáddal, hogy közösen készítsetek valamit, amit még előtte nem ettetek, amit te választassz ki. Vagy beszéljétek meg, hogy egyszer azt vacsorázzátok amit te hazaviszel pl egy étteremből választasz valami egészségeset, mindenki jól jár így.

Könnyebb ételekből is lehet finomat csinálni, és néha pedig továbbra is mehet a rántotthús meg hasonlók.

sok sikert :)

mondd meg a családodnak, hogy nem csak a te egészséged miatt, de az övékéért is megéri az egészséges kajálás

2017. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nem tudsz mit .. Magyarországon a középkorosztály ehhez van hozzászokva..rántotthús krumplival meg sok édes sütemény nagykaja után..ez évtizedek,sőt generációk berögzülése..egyszer majd elfogadják..mondjuk ha te iskolába jársz akkro gondolom éjfélig csak lefekszel aludni..este 10 órai vacsi meg elég rossz akkor..eleve alvás előtt 2 órával már pihentetni kell a gyomrot..nem hogy rántotthúsival tömjük :/
2017. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Este 11kor vacsora?


mivan?

2017. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
155cm vagyok és 57kg. Leadtam már 10kilót amíg nagymamámnál voltam de mikor visszajöttem visszahíztam 3-at. Ez szerintem elárul valamit.
2017. márc. 20. 08:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Jesszus most latom en is, 22-23kor vacsora???

Amugy jobbat nem tudsz ilyen szulokkel, egyszer szedj ki a tanyerodra egy kis adagot es csak azt edd meg, ne szedj tobbet. A kaloriabevitel szamit vegeredmenyben ugyis. Amikor meg van lehetoseged egeszsegesebbet enni, azt probald megoldani magadnak.

2017. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Este 10 körül vacsorázni enyhén szóva is nem normális ötlet, föleg nem ilyen masszív ételeket.


Egyszerüen közöld velük, hogy te 8 után már nem eszel ilyeneket, legfeljebb valam egész könnyü salátát vagy hasonlót.

Mellesleg a saláta nem teszik tönkre a szervezetedet, és ha látják, hogy éjszaka nem eszel ilyen tömény vacsoráakt, akkor kis idö múlva megszokják.


Amiket meg mondanak, azt a helyedben elengedném a fülem mellett.

2017. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén! Nem hiszem, hogy van szülő, aki arra akarja kényszeríteni a 17 éves gyerekét, hogy este 10-11-kor vacsorázzon!


Mondd meg nekik, elég nagy vagy már ahhoz, hogy nélkülük is tudj vacsorázni annál korábbi időpontban. Sőt, még az övékét is elkészíted, hogy amikor késő este haza érnek a melóból, ne akkor kelljen édesanyádnak elkészíteni a vacsorát. Őnekik is jobb lesz, ha minimum egy órával korábban esznek!

2017. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!