Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csökkentett szénhidrát esetén...

Csökkentett szénhidrát esetén miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
6 hete kezdtem, liszt és cukor megvonását. zöldséget eszem gyümölcsöt ritkán. túrót, tojást, csirkehúst eszem. eddig 2 kg-ot fogytam...szerintem kevés ahoz képest hogy előtte napi szinten megvolt a chips, cola, csoki.... mozogni nem tornázok 3 gyerek mellett egyenlőre mozgalmasak a napjaim .ráadásul a nyakam, arcom, hátam tiszta pattanás lett. napi 4*-5* eszek, megvan 2-3 l víz is. mi lehet az oka hogy nem fogyok?

2017. márc. 20. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Mert nem vagy kaloriadeficitben.


Tul sokat eszel, ennyi.

2017. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Én csináltam többször is, csóróság meg akaratgyengeség miatt hagytam abba. Pont holnap kezdünk újra, mert úgyis üres a hűtő :D


Nem kell naponta 5x enni. Sok vizet kell inni de pótolni a sókat.

Az se mindegy, hogy milyen zöldséget meg ilyesmit eszel. Paradicsom, répa, hagyma mindben több a szénhidrát átlaghoz képest. Mondjuk én 20-30 szénhidrátot tartottam azt előre leszögezem, mert lehet kicsit extrémnek hangzik.

Nem csak a lisztet cukrot, hanem a rizs, tészta, krumplit is el lehet felejteni. Kenyeret, pékárukat.


Pattanás lehetséges a túl sok tejtermék miatt van. Ráadásul azokban is sok a cukor (legalábbis könnyű sokat enni ezekből, meg ezt a kis 20-30 napi ch-mmal mondom)

Gyümölcsöt se kell erőltetni, azokban is sok a cukor. Magvak, bogyós gyümölcsök még oké, de módjával.

2017. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert semmi értelme. Ha ugyanannyit zabálsz ugyanannyit fogsz hízni, mindegy mi a szénhidrát-zsír-fehérje arány. De a szervezeted cserébe jól tönkre teheted a szénhidrát mentes baromsággal.
2017. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szenhidrat csokkentett "baromsaggal" napi 1-2x kell ennem, nem eg a gyomrom, nem vagyok zombi es tobb az energiam (es fokozatosan fogyok tole). De kinek mi :)
2017. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szenhidrat csokkentese nagyon jo dolog, mondhatni, hogy alap egy fogyokuranal, de ami valojaban fogyast eredmenyez az az, ha kevesebb energiat viszel be a nap folyaman, mint ami neked kell. Altalaban 500 kcal-lal kevesebb eleg a fogyashoz (attol kevesebb, mint ami a sulytartashoz kell).

Ha nem szamolod, hogy nalad mennyi megy be, akkor valoszinuleg az van, hogy a koztudat altal szenhidratkent emlegetett dolgokat (liszt, cukor, jo esetben tesztafelek, rizs es tarsai) kihagyod, de helyettuk eszel valami mast, ami miatt meg mindig nincs kaloriadeficit.

Vagyis az esetedben meg ez sem igaz, hiszen te fogytal ket kilot 6 het alatt, tehat megis van kaloriadeficit, csak nem olyan merteku, amivel a legegeszsegesebb heti fel kilos fogyast ossze lehet hozni.


Ha onmagaban a fogyashoz eleg lenne a szenhidrat csokkentes, akkor nem leteznenek tulsulyos cukorbetegek. Pedig en a kozvetlen csaladomban is ismerek kettot is. Marpedig ok grammra vezetik a naponta elfogyasztott szenhidratotr, mert muszaj nekik, nem is mennek a megengedett fele, viszont mellette a zsir/protein bevitelt egyaltalan nem korlatozzak, igy fogyni nem fogynak. Mert hiaba keves a bevitt szenhidrat, de nincs kaloriadeficit.


En annyit tudnek tanacsolni, hogy a kovetkezo ket napban irj fel minden egyes falat ennivalot, innivalot (kiveve sima viz), a legjobb lenne grammban es ml-ben. De az is szamit, ha napjaban parszor bekapsz pl par szem szolot, ket kiflicsucskot, vagy hasonlot, ami nem is szamit etkezesnek ugy igazan, de megis becsuszik. (Sokan hajlamosak erre, foleg gyerekek mellett, nalunk speciel a ferjem csinalja.)

A nap vegen pedig szepen osszeszamolod hogy mennyi is az annyi kaloriaban.

Kicsit sokaig tart, de egyedul igy fogsz rajonni arra, hogy mennyi energia is megy be egy nap.


Itt ki tudod lesni, hogy fogyashoz mennyi a napi kcal, amit megehetsz: [link]


Ha deficitben leszel, akkor fogyni fogsz. Ha pluszban meg mozognal is mellette (a megszokotton felul), akkor meg tobbet fogynal.


Egyebkent meg egyszer modnom, hogy nalad nyilvan mukodik az is, amit te csinaltal, hiszen fogytal es nem sokkal maradtal el az ajanlottol (ami 3 kg lett volna 6 het alatt).

Tehat az is jo lehet, ha csinalod tovabb, amit eddig, csak kicsit nagyobb megszoritassal, illetve valamit mozognal.

Nem kell ehhez edzoterembe jarni, ha nem megoldhato, mar boven eleg az, ha a 3 gyerekkel napi szinten setalsz egy nagyot, vagy tornatol otthon valamit, amig elvannak vagy alszanak.

En is tobbgyerekes vagyok es igy csinalom.

2017. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!