Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megvalósítani...

Hogyan tudnám megvalósítani azt, hogy evészavarból átmenjek normális étkezésbe, majd ezt is fokozatosan leválltsam egészségesebb kajákra?

Figyelt kérdés

Lassan három-négy éve küzdők az evészavarok minden lehetséges formájával: anorexia, bulémia, túlevés. Lelkileg jobban vagyok, teljesen gyógyultnak vagyok nyilvánítva azonban a rossz szokások vissza-vissza térnek, az utolsó időszakom az anorexia és túlevés volt, a szakaszok 3-4 hetente váltakoztak. És úgy gondolom, hogy evés szempontjából akkor tudnék meggyógyulni, ha normálisan étkeznék, mindefélét ennék, hogy elnyomjam a kívánosságom, megkóstolnék mindent, amit évekig tiltottam magamtól, majd ebből az állapotból fokozatosan életmódot váltanék egy egészségesebb étkezéshez. A sport megvan, futó vagyok, hetente négyszer szoktam szaladni.

163/60-65 kg lehetek, tehát kicsit túlsúlyos, és az is jó lenne, ha nem híznék, mert hajlamos vagyok ösztönösen bepánikolni a plusz kilóktól. A fogyás a kezdetben nem lenne nagyon mérvadó, inkább az, hogy végre sikerüljön legyőznöm a kényszerességet az evésben (kényszer koplalás, kényszeres túlevés).

Előre köszönöm mindenki segítségét.



2017. márc. 24. 14:48
 1/2 Krisz85 ***** válasza:
100%

hmm amit kérdezel részben pszichológiai kérdés is.


- egyrészt nem vagy kövér, bárcsak én is lennék 60 kg, mert egyfoma magasak vagyunk., mondjuk rajtam van azért elég sok izom is, ami futásnál nem túl hasznos.

- mivel tudod hogy egyik sem jó a testednek se a koplalás sem a túlevés ezért törekedned kell a középútra, de ennek lelki okai kell legyenek, hogy ennyit egyen, vagy épp ellenkezőleg, ne egyen valaki.


mivel futsz, lehet jó ha kitűzöl magad elég valami komoly célt ha eddig nem tetted, ahhoz pedig szükséges , hogy normálisan táplálkozz, a célnak megfelelően.


illetve ha a táplákozástudományról sokat olvasol is segíthet, rájössz mennyire fontos a kaja a testnek, főleg a minőségi, tiszta jó kaja.


jobb ötletem jelenleg nincs.

2017. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a lelkednek az lenne a legjobb ,ha felkeresnel egy pszichologust.
2017. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!