Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez nem egészségtelen vagy káros?

Ez nem egészségtelen vagy káros?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom.Világéletében vaskosabb alkat volt,de a középiskola alatt kifejezetten meghízott.A legnagyobb súlya 110.5 kiló volt,a 172 centijéhez.Mindig próbált fogyni,minden divatdiétát kipróbált (káposztaleves,bébiétel,stb.),hiába mondtam neki hogy nem fog működni,nem hallgatott rám.Mindig fogyott valamennyit,de aztán a többszörösét hízta vissza.Február elsején volt a szülinapja,és megint elhatározta hogy le fog fogyni.De most úgy tűnik véresen komolyan is gondolta.Napi 300 kalóriát eszik (csak nyers zöldséget),és halálra edzi magát.Először csak napi kétszer 45 perccel kezdte,de egyre emelte az adagot,és most már napi 2-szer 2-2,5 órát edz (ellipszis tréneren,ugrókötéllel,és súlyzókkal).Nagyon gyorsan fogy,de ahogy kinéz az egy katasztrófa.Sápadt,az arca beesett,semmi élet nincs benne.Szed ugyan vitamint,de nagyon betegesnek néz ki.Folyton fáj a dereka és a térde,folyton nyűgös és álmos.2 hete elájult a moziból kifele jövet,ezt sem mondta el,csak a legjobb barátnőjétől tudom akivel volt.Már ő is félti.Ezt most nem is akarja feladni mint a többi diétáját.Nem hajlandó többet enni a kis kimért adagjainál,grammra méri le az ételét.Szerintetek ez az "életmód" nem veszélyes?Hogyan tudnék rajta segíteni?Pszichológushoz nem hajlandó menni,elrángatni meg nem tudom,mivel már nem kiskorú.
2017. márc. 25. 10:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
59%

Ez nem pszichohológusi eset!Hirtelen fogyásnál bekövetkezhet a "Jojo effektus" is ami azt jelenti amit leírtál "A többszörösét visszahízza".Egy felnőtt ember napi kalória beviteli értéke nagyjából 1700-2000 kalória között van.Gyors fogyásnál a bőrnek nincs ideje arra az alakra asszociálni amilyen lesz ezért lógni fog több helyen.Ezt mind mondja el neki amit az imént leírtam.Ha ezek után is úgy gondolja hogy neki fogyni kell minnél hamarabb kedves szülők ülltessék le az asztal elé két szép mellehúsát elé meg valamilyen köretet és addig nem kellhet fel amíg nem eszi meg.Idővel rájön hogy bár így lassab a fogyás ha kicsivel többet eszik de nem lesz annyira " élettelen" én ugyan úgy mint a maga lánya fogyokúrázok bár kisebb felesleg is van rajtam és mindezt úgy csinálom hogy minden héten tartok egy csaló napot mikor zabálok mint egy tehén 2500 kalóriát is ha nem sikerülne az amit pár sorral feljebb írtam akkor mindenképp be az autóba és irány az orvos ne féljen az majd elrettenti valamilyen szinten mert ott tudnak neki érdekes dolgokat mutatni

Továbbá az se lenne rossz ötlet ha leülnének megbeszélni hogy miért is akar fogyni. Hátha valamire visszavezethető

Utolsó kérdésére válaszolva de ez az életmód nagyon is veszélyes.

2017. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

300 kalória csak zöldség 4 óra edzés mellé nagyon hamar le fognak épülni az izmai, és gondolom tudod, hogy a szív is egy izom. Egyen 1500 kcal körül, napi 2 óránál többet fölösleges mozogni, sok fehérje, minőségi szénhidrát és egészséges zsírok kellenek. Amit most jelenleg ő csinál azt a következő hasonlattal tudnám leírni:


Maximum fordulaton pörget egy olyan autót, amibe koszos benzint tankol, itt nem az a kérdés mikor fog leállni ez az autó, hanem hogy eddig hogyhogy nem ment tönkre?

2017. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
El kell magyarazni neki hogy meghizni se x het latt hizott meg, logikus hogy lefogyni se fog olyan hamar. Vagyis ezzel lefog(foleg izombol,szoval csunya lesz mint a bun mar bocsanat). Raadasul ezzel megint jojozni fog. Es ez a legkisebb gondja. Ezzel olyan mertekben tonkre fogja vagni a szervezetet hogy orulhet ,ha nem lesz maradando baja. A testnek minimum kell 1400 kaloria. Minosegi kajat kell enni a megfelelo mennyisegben. Nem tudom felfogni hogy lehet ilyen butasagot csinalni. Lefog fogyni izombol,tok csunya lesz az egesz teste,aztan ha kicsit tobbet fog enni,es tobbet fog mert ki lesz ehezve,rogton a duplajat fogja visszahizni. A test megjegyzi hogy x ideig nem kapott eleg taplalekot igy ha legkozelebb kicsit tobbet kap ,azt felkeszulve a kovetkezo eheztetesre rogton elraktarozza zsirba. Szoval inkabb akkor zabaljon mint eddig mert ez rosszabb mint ha kover lenne. Az 1 db testet es eletet vagja tonkre vele
2017. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Az a baj hogy hiába beszélek neki,mindenre tud válaszolni.Mikor azt mondom neki,hogy elveszíti az izmait,és kinyúlik a bőre,az a válasza,hogy azért edz és iszik bcaa-t (na erről speciel fogalmam sincs hogy mi),hogy építse az izmait,és hogy ilyen fiatalon rugalmas a bőre,és amúgy is q10-es testápolót használ.A leültetem a kaja elé és addig nem állhat fel amíg nem eszik módszert próbáltam,ült egy darabig,majd közölte,hogy most vagy elsétált és békén hagyom,vagy megeszi,de később úgyis kihányja,ami se neki,se nekem nem jó.Inkább elengedtem.Már nagyon sokat fogyott,és igaz hogy nincs megnyúlva a bőre,de valóban nem szép.Nem a teste,hanem ő maga,a fakó bőre,a semmilyen arckifejetése,a karikás szemei.Meg a gondolatai.Anorexiás szupermodellekhez hasonlítgatja magát,hogy ők milyen szépek,és lám nekik sincs kinyúlva a bőrük.Hiába mondom neki,hogy ezek a lányok nem szépek,hanem kórosan soványak,egyik fülén be,másikon ki.
2017. márc. 25. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:
aki nem engedi azon nem lehet segíteni...19 éves..sajnos ezeken kívül nem tudsz mit csinálni
2017. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez már nem is életmód, hanem haldooklás, nagyon veszélyes.

Szerintem nagyon is hibás vagy, hogy hagytad idáig fajulni a dolgot. Már az elhízás elején szólnod kellett volna neki és közösen megoldanotok. Az eszetlen diétákat, pedig le kell állítanod. Annyit tehetsz, hogy vele együtt átállsz az egészségesebb étkezésre, te is utána nézel dolgoknak és közös programmá teszed az étkezést és az edzést is.

Jó lenne egy beszélgetés egy pszichológussal, akár veled együtt először. Mond, hogy neked van rá szükséged, mert nem tudod kezelni, hogy miattad hízott el és kényszerül ilyen szigorú diétára. Aggodalmaskodsz és ehhez kérsz szakszerű segítséget (Hazudj nyugodtan ebben)

Emellett én felbérelnék neki egy nagyon jóképű, kedves személyi edzőt, hogy tanítsa meg rendes mozgásra, adjon neki normális, fejlődésre alkalmas étrendet. Az a a jó, ha kicsit beleszeret, akkor meg fogja inni a fehérjeturmixot a kedvéért edzés után.

Szóval támogass és tilts. Minden értelmes ötletét fizesd a hülyeségeket, pedig nagyon komolyan büntesd. A 4 órás edzés csak időpazarlás, edzővel sokkal hamarabb fejlődne. Látom az edzőterembe, hogy egyesek milyen lassan és nem hatékonyan tornázgatnak ott is. Mond neki, hogy a testén kívül más elvárások is vannak felé, pl. tanuljon nyelvet, járjon egyetemre ilyesmik. Senki nem edz napi 4 órát a rendes élet mellett.

Kicsit készülj fel a visszavágásaira, ha elsőre nem megy, akkor utólag térj vissza egy témára, akár miután utánanéztél és adj alternatívát. Pl a bőre nem lesz szép a gyors fogyástól, hiába fiatal, mert nagyon nagy túlsúlyról indított. Ez egy jogos indok a lassabb fogyás kérésére. De javaslod neki, hogy krémezze. stb.

Nem fog működni, ha homokba dugod a fejed, neked is erősen részt kell venned a folyamatban, hiába felnőtt már. De ne visszafogd, hanem értelmesen segítsd, szakmai érveket és jó a ellátást megkeresve.

2017. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Irány az orvos, akár fizetős ellátásban, vérkép, hormonok, cukorterheléses inzulinszint vizsgálat. Nézesd meg, hogy nem tette-e máris tönkre a testét. Aztán pszichológus. Egyezkedj vele, hogyha már 100 kg alatt van, akkor váltson fenntarthatóbb diétára.
2017. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom,és érzem hogy hibás vagyok,nagyon bűntudatom van.Én nem fogok diétázni,mert csak 48 kiló vagyok,így is túl sovány vagyok.Mozogni sincs időm,a lányomat és a 16 éves fiamat is egyedül tartom el.Nem jön semmiféleképp pszichológushoz talán azt fogom megpróbálni hogy nem mondom el neki hogy hova megyünk,és úgy elcsalom.Nincs pénzem személyi edzőre,pedig ez nem lenne rossz ötlet.Nem tudom erről az edzésről mit gondoljak,hatékonynak látom abból a szempontból hogy rohamosan fogy,kártékonynak abból a szempontból,hogy embertelen amennyire kihajtja magát.Egyetemre szeptembertől fog járni,egy évet itthon akart maradni.Ma volt egy kis sikerem,reggelire csináltam neki chia pudingot gyümölcsökkel,nagy nehezen rá tudtam beszélni hogy megegye.Milyen orvoshoz érdemes vinni?Nőgyógyász már nézett ilyesmiket,mert csak félévente menstruál,de annyiban hagyta a doktornő,hogy ez a súlya miatt van,fogyjon le.Már bőven 100 kg alatt van,azt mondta amint 60 alá megy,visszább vesz a tempóból,csak én attól félek hogy addig nem is marad életben.
2017. márc. 26. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne maradjon otthon egy évet. Ebben a helyzetben ez csak árt neki. Azonnal keress neki valamilyen elfoglaltságot. Lehet ez munka, nyelvtanfolyam, önkénteskedés. Kicsit veszélyes, de én elküldeném gap year-re. Utazgatni a nagyvilágban, miközben önkéntes, vagy fizetős munkákat vállal. Ha már emberi formája van, akkor itt az idő, hogy pasikat szedjen fel, az egy kicsit helyrebillentené. Ugyanakkor látná, hogy más kultúrákban a csontsovány test nem vonzó.
2017. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne mond neki, hogy te 48 kg vagy, mert akkor ő 45 akar majd lenni, hiába magasabb nálad pl. Legyél te is mondjuk 55 (szóban, nem azt mondom, hogy hízzál) és hangoztasd, hogy ő már 62 kg-san is csodásan nézne ki. Valamint mutasd meg neki azt a képet, ami itt is kering, hogy a nő izmosabban és nehezebben mennyivel jobban néz ki, mint soványan.

Elég gáz, hogy ennyivel soványabb vagy a lányodnál, ezt sok kamasz nehezen dolgozza fel. Főleg, ha még összehasonlítgatás is van bárki részéről. Nekem anyósom kérte el mindig a lánya36-os ruháit, szerintem ez nem jó a gyereknek, had legyen ő a szebb és kívánatosabb. Vigyed el sminktanfolyamra, fodrászhoz, kozmetikába, bárhova, ahol csinosodhat és nem a fogyásról szól. Ki kell töltened az idejét mással.

2017. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!