Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 74 kg-al és 165 cm magasan...

74 kg-al és 165 cm magasan mennyire lenne megterhelő a lábamnak a futas?

Figyelt kérdés
Kezdő futóként, mennyi lenne az optimális km, amivel kezdeni kellene, mert kb 500 után kidöglök

2017. márc. 26. 19:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* 500 m
2017. márc. 26. 20:03
 2/11 anonim válasza:
Fokozatosan kell . Előszőr 15-20perc aztán egyre többet is fogsz bírni.
2017. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én inkább ellipszissel vagy szobabiciklivel kezdenék.
2017. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Fiú vagy lány? Ha fiú akkor nem igazán kéne megterheljen ha lány akkor ovatósan.
2017. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lábad fájdul meg 500 méter után, vagy a tüdőd nem bírja?

Amúgy persze, fokozatosan kell növelni a megtett távot. De eleinte nem is kell feltétlenül futni, elég ha tempósabban gyalogolsz, persze abból jóval többet kell. Vagy szobabiciklizés, elliptikus tréner, de jó bármilyen mozgás is, csak mozogj, akár ússz, ha teheted.

2017. márc. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, lány vagyok, köszönöm a válaszokat, általában a tüdőm nem bírja, és úgy lihegek, mint aki lefutott egy maratont. A másik meg, hogy csak szájon keresztül tudok levegőt venni
2017. márc. 27. 01:30
 7/11 anonim ***** válasza:

elsőként vegyél egy jó futócipőt, ami sajnos elég drága, de sokkal kevésbé megy szét tőle a bokád, térded, stb.

másodszor mindig ügyelj, hogy melegítsd be az izületeket futás előtt és nyújtsál előtte és utána is.


az természetes, hogy nagyon lihegsz, mivel kb 12-15kg túlsúly van rajtad jelenleg. Ez ne bátortalanítson el, gondolom, ezért kezdtél el futni. Ha nem bírod a futást, gyalogolj bele, a lényeg az, hogy a TÁV MEGLEGYEN. Ne időt mérjél, hanem távot.


Ha fogyni akarsz, akkor kezdőként 3km-et kellene és fokozatosan növelni a távot 5km-ig.


Arra is ügyelj, hogy megfelelő diétát csinálj. Ha 74 kg súlyal lefutsz/gyalogolsz 5 km-et, az kb 350 kcal. Ennél sokkal többet eszel meg egy hambival vagy egy szelet csokival.


Szóval a fogyáshoz diétázni is kell, mert annyit nagyon nehéz futni, hogy mindent ehessen mellé az ember.

2017. márc. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne 500 métert fuss aztán dögölj ki, hanem fuss amennyit bírsz, aztán séta, majd mikor úgyérzed mehet, akkor fuss megint ameddig bírsz, aztán séta... és ezt imételgesd 15-20 percig... aztán mikor már lefutsz 15-20 percet akkor akár ilyen szisztémában bővítheted 60 percre... én így csinálltam... az elején 50méter nem ment, fél év alatt jutottam el odáig, hogy a 60 percet lefutom egyben... heti 3-4*.

Amúgy 120kg voltam, mikor kezdtem.

2017. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a távot mérj ne időt pedig nettó baromság...
2017. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amw milyen alkalmazásokat ajánlanátok futáshoz? A strava jó?
2017. márc. 27. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!