Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez működő megoldás lenne?

Ez működő megoldás lenne?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 177cm és 95kg.

Súlyos depresszióm van ezért szabadtéri sport/kondi és betartandó diéta felejtős. Hiába próbáltam otthon edzeni, még csak le sem izzadtam soha és nem kaptam eredményt sem. Az alábbi tervet eszeltem ki:


Szeretem a természetet és van hegyvidék a közelemben. Ha mindennap iskola után kijárok oda (egyedül) és 10-20km-et gyalogolok emelkedőkkel felturbózott helyeken akkor az hozhat nekem eredményt? Iskolában nem szoktam enni és a "túra" is elvonná a figyelmemet. A napi kalóriabevitelem nem lenne több 600nál (egy tál étel-csak gyümölcs/zöldség és valami fehérje), mert muszáj koplalósra fogni a dolgot a fentebb leírtak miatt. Reggelente 100 felülés, mert hasról nehezebben megy le a felesleg. (mindenhova híztam) napi 3L víz. Heti 5x tesióra.


Kérdés: ez eredményezné nekem, hogy június végére 60kg legyek?

Az első 5kg mindig egy hét alatt megy le, és vannak akik 1 hónap alatt koplalással 15-20kg-tól szabadulnak meg. Vegyük figyelembe, hogy nagyon magas lenne a kalóriaégetésem a fentebb leírtakkal. Hogy bírni fogom-e az az én gondom. Csak szeretném tudni, hogy működhet-e...



2017. ápr. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


600 kcal nagyon kevés, tönkre teszed vele a szervezeted, nem fogsz menstruálni, stb. Bármennyire is szeretnél lefogyni, azért ügyelj, hogy a napi alap kalóriáid meglegyenek.


A mozgás részéről pedig, szerintem jó lesz.

2017. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, a koplalás csak hízékonyabbá tesz, meg ugye még depressziósabbá. Hasprés nem befolyásolja a hasról fogyást, csak az izomra hat.
2017. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elérheted, ha nem zavar ha kórházba kerülsz, vagy ha július közepére már vissza is szeded a súlyodat, sőt még hízol is. 600kcl nagyon kevés, nem lesz erőd hegyet mászni, ráadásul azt is kalkuláld bele hogy ha esik az eső akkor kimarad. És miért jobb a koplalás mint a betartandó diéta? Használd a kalória bázist, számold ki a napi energia szükségelted, és egyél annál kevesebbet 5-600kcl-al, így van esélyed arra hogy ne hízz vissza, valamint júniusra ne lógjon a bőröd mindenhonnan.


De azt hidd el, az a sport, amit te elterveztél, kivitelezhetetlen ilyen kevés energiával.


Én 1100-1200kcl között szoktam enni naponta, emellett naponta gyalogolok 5km-ert iskolatáskával, hetente kétszer úszom, kétszer lovagolok, és kétszer táncolok. Így két hónap alatt lement 6 kiló. Tudom, a te célodhoz képest nem sok, de energikus vagyok, és nem ereszkedik meg a bőröm.


Normális életmódváltással, szerintem a 75 kilót kéne megcéloznod június végéig,ez kivitelezhető, és nem jár egészségkárosodással sem.

2017. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 km4xs válasza:
Figyelj, végig se olvastam a többi választ, így mondom neked, hogy persze, fogyni fogsz, a 600kalóriás koplalás tuti módszer, ha szeretnéd, hogy kihulljon a hajad, törjön a körmöd, ronda legyen a bőröd, meg összeess a gyaloglásod közepén. Koplalni nehezebb, mint normális diétát csinálni.
2017. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az egyetleb ami szemet utott az az 5-600 kcal. Tapasztalatbol mondom hogy NE. Egy honapja kezdtem el rendesen fogyokurazni es mindig tobbet akartam ezert az 1600napi kcal eloszor 1500 aztan 1400 utana 1000 es most vegul 510-580lett. Szerintem ebbe az etrendbr belekezdebi sem erdemes mert egyszeruen bem tudsz leallni es erre szoktak mondani azt a bizonyos "anorexia eloszobajat". Szerintem kezdd 1600 es csokkensd folyamatosan 1200 ra es itt le is allhatsz mert ez tokeletes ;)
2017. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!