Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik lisztben van a legkeves...

Melyik lisztben van a legkevesebb kaloria? Illetve ti hogyan keszititek a dietas palacsintat?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nincs fogyáshoz is alkalmas palacsintám, s nem a kalóriasűrűség számít. Nekem minél szénhidrátszegényebb az étel, annál jobb, de olyan szénhidrátszegény palacsintát nem tudok, ami elég finom is. Minimum egy kevés liszt kell bele. Azok pedig kb. egyformák az én szempontomból, szénhidrátbomba mind. Más kérdés, hogy a palacsintám túlnyomórészt zsír és töltelék, szóval ez azért nem olyan vészes, de nagyon nehezen hozom össze a minimum 6-8 s lehetőleg bőven diós palacsintát a fogyással. Pontosabban sehogy. Persze megoldható az is, aktivitás és jóllakási képesség vagy elszántság kérdése.

Inkább tortázom, az laktatóbb, bár lisztet abba is teszek (gluténmenteset, de nem igazán számít nekem az sem).


Nincs valami sok opciód, a lisztek túl hasonlóak s mindennel fogyhatsz, mennyiség kérdése.

Persze próbálkozhatsz rostosabb lisztekkel, van, akinek az számít valamit.

Illetve az arányok is ott vannak. Én palacsintánként minimum fél tojást használok, abban nincs olyan rengeteg szénhidrát, a klasszikusban (ami nekem nem ízlik) sok van.

2017. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Legkevesebb kalória a fehér lisztben van, csak az ugye nem túl egészséges.
2017. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legkevesebb kcal tudomásom szerint a szafi féle palacsinta lisztkeverékben van. (Már ha ragaszkodsz a hagyományos formához,ízvilághoz.

1 nagy db-ban van kg 25 ch és 130 kcal.


De rengeteg alternatív módja van a palacsinta készítésnek.

Az én kedvencem ami egészen hajaz az eredetire: 2 ek zabliszt,1 tojás, icipici szódabikarbóna és víz.

Ha felvered a tojásfehérjét akkor inkább amerikai palacsintát kapsz,ha nem akkor sima vékony, tekerhető tésztád lesz.

2 ek zablisztben kb 18 ch van és 100 kcal és ebből 3-5 db lesz.

Ha maradsz az amerikai palacsinta vonalon akkor tehetsz a zabliszt mellé egy kis túrót,joghurtot,tojást (víz akkor nem kell) vagy banánt zablisztet,vízet.

Ha én vacsorára édeset kívánok akkor felhőpalacsintát szoktam csinálni.

egy sárgája,3 fehérje felverve,szódabikarbóna és kész.

Ennek palacsinta íze ugyan nincs de attól még marha finom és egy elég jó alternatíva vacsira.

2017. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én két tojásból és egy banánból csinálom a palacsintatésztát. A vastagabb, amerikai változat lesz belőle, vékonyan sajnos szakad, nem áll össze. Afféle "édes omlett", de én imádom.
2017. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!