Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Kiégés" ellen?

"Kiégés" ellen?

Figyelt kérdés

Vagy igazából nem tudom mi lenne a jó szó. Alapvetően hobbi szinten sportoltam kondiban vagy szabadtéren, hogy normális legyen az alakom. Ez úgy ment 1-2 évig, többnyire télen kisebb-nagyobb szünettel ( hát na , a karácsony... :P )

Azonban tavaly ősz óta mintha valami megváltozott volna, egész egyszerűen nem tudok olyan hatékonyan az étrendre fókuszálni, és edzeni. Kicsit úgy érzem mintha ráuntam volna, ami nem feltétlen lenne baj, csak két probléma van..

- Viszonylag könnyen szöknek fel rám a kilok (főleg, hogy édesszájú vagyok )

- Amikor valami olyat eszek akkor mindig ott van kicsit a bűntudat...

Szóval, még csak szünetet se tudnék nyugodt szívvel tartani...

Van ötletetek, hogyan rázzam fel magam ? Szénhidrát szegény étrendet folytattam. Próbáljak ki talán mást? vagy csak engedjem el az egészet, ha nem tudok teljes életmódváltást véghezvinni?


2017. ápr. 19. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel van a gond, mi hiányzik, mire kell fókuszálni?

Ha édesszájú vagy, akkor lehet, hogy neked sok édesség kell, ez simán belefér szénhidrátszegény étrendbe is. Nyilván jóféle édességek legyenek, az egészség is fontos s amúgysem engedhetsz meg magadnak sok tápanyagszegény ételt...


Ha én tartok szünetet szénhidrátszegény étrendben, akkor két utam van. Az egyik szénhidrátos és szinte garantáltan túleszem magam s rosszabbul is érzem magam.

A másik szénhidrátszegény, de picit lazábban, több gyümölcs, több kalória. Ez utóbbinál kevésbé kell félnem, hogy elszállok a kalóriákkal, viszont jókat eszem.

Persze ehhez alap, hogy élvezzük a választott életmódunkat, akkor mindenképpen, ha nem vagyunk kalóriadeficitben. Ha valakinek szenvedés a kevesebb szénhidrát, az vagy megszokja, vagy gond lesz.


Nálam pluszban van egy kvázi elkerülhetetlen rugalmasság, időnként törvényszerűen kilengek, mert hiába jó az életmód, jobban esik úgy. Csak túl messzire nem célszerű menni, mert ha visszaesünk a régi stílusba, az könnyen hízáshoz vezethet.

2017. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gond azzal van, hogy most télen is volt egy kisebb szünet, ami után egyszerűen nem tudom "elkezdeni". Vagyis megpróbálom, de valahogy túl hamar ráunok, nincs meg az a fegyelem, mint korábban, hogy végigcsináljam. Kb 2-3 hétig bírom edzéssel meg étrendel , utána valami mindig belerondít... És igen, miután 2-3 hétig bírtam , egy hétig mindig visszaesek a régi stílusba, amivel kb lenullázom az addigi eredményem
2017. ápr. 20. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg te az életmódváltásig azért még nem jutottál el.

Még pedig azért mert ott nem kell szünetet tartani :)

A másik ok amiért nem hiszem,hogy az életmódváltás a legjobb szó az étkezésedre,az a szénhidrátszegény étrend...egy egészséges,életmódváltásba ez nem fér bele.

Ch nagyon kell szervezetnek (persze nem mindegy,hogy milyen) és én komolyan nem tudom megérteni,hogy sokan még mindig miért gondolják ezt a diéta (vagy nevezzük aminek akarjuk) sikerének?!

150 g ch és 150 g fehérje teljesen ugyanaz a kalóriamennyiség és hidd el jobban jársz hoszzútávon ha a ch van magasabban nem pedig a fehérje.

Én javaslom,hogy próbáld ki, én évek óta így élek, így is fogytam le 15 kg-ot még az elején és nincsenek olyan megszorítások,hogy szünetet kelljen tartanom.

Én is iszonyatosan édesszájú vagyok, a jó hír,hogy ma már ezernyi remek édességet el lehet készíteni alakbarát alapanyagokból :)

2017. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Életmód váltás nem történt meg, nem is állítom, úgy voltam vele, úgy voltam vele, elérem a kívánt eredményt, majd egy darabig visszaállok (Lassan ) a korábbi módra, és így libikókázom.

Csak valahogy kifogyott a nafta :D

2017. ápr. 20. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!