Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kell egy nap inni?...

Mennyit kell egy nap inni? Hol tudnám kiszámolni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 163 cm és 88 kg
2017. máj. 11. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ha megeröltető sportot és munkát nem végzel akkor 3 liter/nap.

Egyébként akkor igyál amikor kell/kívánod...fejed megfájdult...stb

2017. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámolni, ez változó, de úgy 2 liter jó, ha megvan (az összes víz, lehet, hogy olyan ételt eszel, hogy csak fél litert kell innod külön), aktivitás és meleg esetén több. Az étrend is befolyásol, nekem sokszor 4 liter kell minden különösebb ok nélkül. Az én szomjúságérzetem jól működik, szóval én csak akkor iszom, ha szomjas vagyok vagy teázni támad kedvem, ez mostanában minimum 3 liter, edzéskor +1 liter bemegy. De sokan túl keveset isznak, azoknak nem árt odafigyelni s akár figyelmeztetniük magukat az ivásra, italt készíteni maguk mellé...etc.

Sokszor olvastam, hogy 20 kilónként 1 liter kell, ebben nem tudok hinni, csak mert van az emberen egy csomó háj, miért ugrana meg drasztikusan a vízigénye? Én 80 kilósan max. 2 liter körül ihattam, mondjuk sosem tudtam kimérni (nem tudom, mások hogyan csinálják, biztos fegyelmezettek és nem isznak nem tudatosan), ez csak tipp.

2017. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kettes jól mondja, kb. két liter. Ugyanilyen magassághoz én is ennyit iszom. Úgy szoktam, hogy a 1,5l-es ásványvizes palack ürüljön ki (még kávézom és kajában is van víz). Nyáron 3 liter körül iszom.


Vannak extrém ajánlások, de az 3-4 litereket izzadás nélkül nem tudom meginni, ha mégis akkor egész nap a vécén ülök.

2017. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kávé és az alkoholnegatívba számít,mert vízhajtó, 3-as.


Kérdező, legyen meg a 2-3- liter VÍZ.

2017. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, a tejeskávétól kijön egy liter víz...
2017. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyit, hogy érezz szomjúságot, ugyanis a kiszáradás egyik jele, hogy eltűnik a szomjúságérzet, a test így védekezik.

Naponta minimum négyszer menj pisilni, s ekkor ne csak csepegjen valami, hanem rendesen folyjon.

A vizeleted világos színű legyen.

Persze az étkezéssel bevitt folyadék is számít; ahogy a levegő páratartalma, hőmérséklete is; nomeg a mozgás is.


Próbálgatással be tudod lőni a megfelelő mennyiséget.

2017. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. máj. 11. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!