Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a csalonapjaimro...

Mit gondoltok a csalonapjaimrol? Igy tudok sulyt tartani?

Figyelt kérdés
Fogytam 11kg-t az elmult honapokban,mostanra mar 1400kcalos etrendet tartok.Hussal,zoldseggel rengeteg gyumolccsel.Heti egy csalonapot tartok es az ugy nez ki hogy altalabn anyukam foz ebedet (egyik kedvencemet ) es abbol szinte addig eszek mig jol nem lakok utana pedig meg delutan es este is egy adagot a csalonap altalabn szombatra esik,es ilyenkor este baratokkal lecsuszik par pohar pezsgo is:D Amugy csalinapon spagettit,lasagnet,gyros,pizzat,tesztafeleket vagy krumpli fozeleket fasirttal,joghurttsalatat,virslisalatat szoktam enni de igy rengeteget.Szovam boooven tullepem a szokasos 1400at (termeszetesen egyszer egy heten ,tobbin szigoruan sose megyek afole).Szerintetek igy tudom tartani a sulyomat? 170cm/52kg (tudom h vekony de ne irjatok semmi ilyen hizz 10kg-t dolgot,nekem ez igy tetszik es jol erzem magam.Szoval ez igy megfelelo es folytathtom a heti egy tulevest? (annyit sosem eszek h rosszul legyek csak amennyi jolesik es batran eszek kaloriaszamolgatas nelkul)
2017. máj. 26. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én havi 1 csalónappal fogytam 20 kilót, de olyankor viszont aztán mindent ettem főtt kajától az édességen s chipsen át a pizzáig, és gyakorlatilag egész nap, 2-3 órás időközökkel, ahogy megéheztem.

Tehát önmagában a csalónapos diéta működőképes, sőt, minél több szénhidrátot eszel olyankor, annál jobb, mert a szervezeted utána jobban hiányolja.

A heti 1 csalónapról nincs tapasztalatom, a nagykönyv szerint így kell, én nem mertem bevállalni.

2017. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, tudod tartani, ha csak ilyen főtt kajákkal csábulsz el, heti egyszer. amúgy sem vagy túlsúlyos, sőt, szerintem a paraméterek alapján elég karcsú is lehetsz :)

én nem aggódnék, egy jó kis evés heti 1x nem fordítja meg a dolgokat.

bár elvileg lelassítja a fogyást, de remélem, nem akarsz már fogyni.

a súlyodat gyönyörűen tudod tartani 1400 kcal és egy bűnözős nap mellett.

az alkohol persze sok kalória, de közben meg anyagcserét is gyorsít.


amúgy a kalória nem minden. (a kalória értékeket úgy találták ki, hogy megnézték egy kemencében, mennyi tüzet/hőt/lángot táplál egy-egy élelmiszer - alapanyag. így önmagában van értelme, fűtésnek, csak hát a szervezet szempontjából értelmetlen, mert az anyagcsere sokkal összetettebb és bonyolultabb mint egy kemencés tábortűz) :)


amíg jól érzed magad, és nem kúszik fel a súlyod a kis kihágástól, addig ne is aggódj. örökké nem lehet "fékezni"

2017. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Tehát önmagában a csalónapos diéta működőképes, sőt, minél több szénhidrátot eszel olyankor, annál jobb, mert a szervezeted utána jobban hiányolja."


Ebben a mondatban mi a logika? Nem értem.

2017. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

A szénhidrátos dolgot én sem értem, de erősen szénhidrátszegény diétában tilos a szénhidrátosabb kilengés, a lényegét veszi el. Amúgy egyéni, hogy jó-e szénhidrátosabban enni. Nekem minél kevesebb a ch, annál jobb a kilengés... Szóval ez egyéni.


Heti egy kilengés és 1400 kcal-os normál nap az jónak tűnik, természetesen nem tudhatom a kérdező átlagos kalóriaigényét, sokan ezzel azért fogynának még ilyen kis súlyból is.

2017. máj. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!