Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok ezzel a módszerrel...

Meeko2422 kérdése:

Le tudok ezzel a módszerrel fogyni?

Figyelt kérdés

1 hete eldöntöttem, hogy változtatok az életvitelemen. 163 cm magasságomhoz 82 kg-t nyomtam és nagyon fáradtnak és demotiváltnak éreztem magam. Nem vehetek fel olyan ruhát, amit szeretnék, félek fürdőruhába öltözni és nincs elég önbizalmam az ismerkedéshez sem. Az ideális súly, amit el szeretnék érni 54 kg.

Ahogyan újonnan eszek:

Reggeli: valamilyen szénhidrát, mondjuk zabkása vagy turmix gyümölcsökkel

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: vagy fehér hús, vagy hal, vagy rizs esetleg 1 egész tojás zöldségekkel, néha csak zöldségek

Uzsonna: cottage cheese vagy mozarella sajt zöldségekkel esetleg görög joghurt

Vacsora: valami hasonló mint az ebéd, csak kisebb adagban


Naponta megiszok több mint 2l vizet. Tornázni utálok, pedig már próbáltam magam rászedni.. de se a futás, se a konditerem nem okoz nekem örömöt és csodálom azokat,akiknek igen. Nem szeretnék olyan mozgást végezni, amit nem élvezek.

Van azonban 1 kivétel, a jóga. Abban olyannyira ki tudok kapcsolni, hogy teljesen megszűnik a világ és csak én vagyok, a természet, a mozgás és a harmónia.. de ez is csak max fél óra naponta.. lehúztam egy appot és minden nap 15 - 3o percig jógázok.


Mit gondoltok, mennyi idő alatt tudom elérni a kívánt súlyt?

Nem sietek sehová, csak érdekel azoknak a véleménye, akik tapasztaltabbak nálam.

Előre is köszönöm a válaszaitokat és szép napot kívánok Nektek :))



2017. jún. 19. 17:55
 1/4 A kérdező kommentje:

Jaj és elfelejtettem megkérdezni, hogy ehetek e egészséges édességeket mint pl. datolyából, kakaóporból és csokidarabkákból készült sütit tízóraira vagy uzsonnára?


.. és még valami kimaradt: Mi a véleményetek a mogyorókrémről? Egy kanálka a reggeli tálhoz mehet?

2017. jún. 19. 18:00
 2/4 anonim válasza:

Az étrendről nem tudok mit mondani, látszólag jó, ha tudod tartani.

Az hogy utálod az edzést, én ebben tapasztalt vagyok :)

És csak azt tudom mondani, csináld.

Mindegy hogy utálod, ha látni fogod majd az eredményeket, hidd el, megjön a kedved. Csináld, mondjuk én fiú vagyok, és szerintem hiába javasolom hogy fekvőtámasz meg húzóckodás, de ha elmész fél órát futni, az is tökéletes. Sok sikert.

2017. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az edzéssel kapcsolatban: én minden nap keresem a fájdalmat, hogy legyőzhessem. :-)


Az edzőtermi edzés max annak élvezetes,aki welnessezni vagy feszengeni jár oda. Az igazi edzés fájdalmas és kimerítő.

2017. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy az általad leírt "egészséges süti", az nem egészséges. Valójában hatalmas kalóriatartalma van.

Én amondó vagyok egyébként az ember ne sanyargassa magát, diéta alatt is belefér egy-egy kis szelet csoki, de nem szabad ezzel kezdeni. Teljesen át kell állítanod a tudatodat, ha fogyni akarsz és ebbe az nem fér bele, hogy bármikor tudsz nyúlni a süti után.

Az asztalt gyümölcsök sem feltétlenül javallottak diéta alatt, hiszen azok koncentráltan tartalmazzák a cukrot.

Egyébként az, hogy az étrend hatásos-e az a mennyiségeken is múlik, nem csak az összetételen.

Én pl. a helyedben a tízórait simán kihagynám, vagy nem ennék rá többet, mint 3 szem cseresznye. Uzsonnára szintén. A jó sajt szintén magas zsírtartalmú, ami kell ugyan, de nem gondolom, hogy mindennap, "nagyobb" mennyiségben szükség lenne erre.

A többi étkezés teljesen jó. Teljesen a cukrot teljesen felejtsd el! Ami nekem bejött az az eritrit-stevia keverék. Nincs mellékíze és iszonyat kevés kell belőle (a cukorhoz képest 1:4 arányban). Nem valami olcsó, de kárpótol, hogy tényleg nagyon sokáig elég. Ebből nyugodtan lehet tenni kicsit a turmixba, zabkásába, mindjárt átveri az ember az agyát az édes ízzel.

Ha nagyon sóvárogsz az édesség után, akkor csinálj szintén édesítőből egy hó nagy pohár limonádét (3-4 deci), amit szépen elszopogatsz, de egyszerre. Eltelít és ismét átveri az agyat.


Időt nem tudnék mondani. Én annak idején 6 hétre mellőztem minden édességet és figyeltem oda az étekzésemre. A 6 hét alatt 5 kilót fogytam, ami szerintem így az egészséges. Azóta megeszek napi egy csokit délután és nem figyelek olyan nagyon erősen az étkezésemre. Le is lassult a fogyásom jócskán, de mostmár -8 kilónál tartok február végétől.

Nem mindegy mennyire csinálod komolyan, nem mindegy mennyi fölösleg van rajtad, nem mindegy milyen az anyagcseréd. Nehéz lenne tehát ezt megtippelni.


Mozgásra én a sétát javaslom első körben. Csak menj el mindennap a félóra jóga után fél órát sétálni. Ezzel is tettél az egészségedért!

2017. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!