Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyire tekinthető normáli...

Ez mennyire tekinthető normálisnak, mit kéne változtatnom?

Figyelt kérdés
kicsivel hónap elején kezdtem bele valamibe, valamilyen szintű életmódváltás fogyás céllal, bár így elég keserves. 06.07 180 cm. 112 kg. drasztikusan visszafogtam a szénhidrátot, próbálok minél több fehérjét sulykolni és visszaszorítani a szénhidrátot, de valamit rosszul csinálhatok mert a napi 5 étkezés mellett is rossz a közérzetem, szédelgek. múlthét péntek 16.-a= 107,5kg, ma péntek 23.-a 106,4. úgy hogy egész héten majd kiesett a szemem az éhségtől. napi kétszer végzek talán alacsony intenzitású aerobiknak minősüló mozgást (Norbi régi duci tréningje, fél órás napi kétszer) nem csapongok nem falatozok éjszaka elhagytam a fehérkenyeret, zabpelyhen, natúr joghurton, túró sajt élek, elosztogatva a napra mikor hogy, egyedül talán az ebédem "normális" egy kisebb adag abból ami épp van. elég keserves így, és nem tudom mit tegyek. jövő hónapban veszek biotechtől zero-s fehérjeport és beiktatom majd egy-egy étkezésbe demégsem az igazi, mintha válság lenne olyan minimális mennyiségeket eszek mégis alig fogytam. hiába olvasom hogy oké a heti egy kiló mert ki tudja hogy izomból vagy zsírból ment nálam, meg most hogyha megiszok egy liter vizet előtte ugyanazt mutatja a mérleg... nem igazán tudom mit kéne tennem
2017. jún. 23. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Kezdjük a végén. Ha a mérleg ugyanannyit mutat a víz ivása előtt és után, akkor először egy jó mérleget szerezz be.
2017. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kiéhezteted magad. Azért a szénhidrát is fontos, csak az a nem mindegy, hogy milyen szénhidrát. Nem véletlenül vagy rosszul. A mérleg pedig sokszor torzíz, használj centit
2017. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 kiló heti fogyás igen gyors, nem mindenki bírja ezt. Úgyhogy lehet, hogy túl gyorsan fogysz ahhoz, hogy ne éhezz (bár van, aki lassú fogyáskor is garantáltan éhezik, ahogy van, aki tempósan fogy 50 kilósan és sosem éhes), de persze nem kizárt, hogy nem találtad meg az ideális étrendet.

A legtöbbünknek ugyan laktatóbb a kevés szénhidrátot tartalmazó étrend (no persze, ha azért nem túl kalóriaszegény), de nem mindenki ilyen, illetve a zsírmennyiség sem mellékes... Nincs szabály, hogy mi laktat és mi nem, max. nagyvonalakban, de te egyedi vagy. Ahogy az étel elosztása sem mindegy. Sokunk nagyon éhezne napi 5 étkezés mellett, ha deficitben van... Extrém esetben már attól éhezik valaki, ha 1000 kcal alatt van étkezésenként. Ez nagyon egyedi, nem árt kitapasztalni, neked mi a jó.

Persze lehet, hogy csak szokatlan neked az egész... Ki tudja? S lehet, hogy a deficit OK, csak jobban bírnád több evéssel és több mozgással... Bár már most egész rendesen mozogsz, nem erre gondolnék első körben. Mégis mennyit eszel naponta?

2017. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igazából nem tudnám behatárolni. kezdtem számolgatni kalóriát aztán hogy azt olvastam hogy fontosabb hogy miből mit, már nem is tudom. reggelire fixen két evőkanál zabpehely és mellé valamennyi túró vagy sajt (ide szeretnék beiktatni majd egy adag fehérjeport naponta) tízórai egy szelet puffasztott rizs egy szelet sonkával, vagy egy marék gyümölccsel. ebéd mikor mi, csirkemell vagy hal minimális fehér/barna rizzsel uzsonna egy natúrjoghurt egy szelet abonettel/kis marék hajdinával (összevásárolgattam mindenféle hülyeséget mégis ez van ) vacsorára vagy két tojás és szintén sajt/túró esetleg valamiféle feldolgozott szeletelt sonkaféleség mellé
2017. jún. 23. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Egyél húst fehérjepor helyett, meg sok-sok gyümölcsöt. Szerintem semmi ilyen fehérjepor meg egyéb szarság nem egészséges és hosszútávon sem tesz jót
2017. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fehérjepor tök jó algernatíva. Egyébként szerintem ez így jó nagyjából. Tízóraira és uzsonnár szerintem egy picit több is mehetne + sook gyümölcs/zöldség. Maroknyi olajos mag esetleg
2017. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez nagyon kevés kaja ezzel még egy 60 kilós ember is fogyna, hirtelen ennyire vissza fogni a kaját nem jó
2017. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!