Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni túlsúlyból? Nem fiatal...

Fogyni túlsúlyból? Nem fiatal lány kér segítséget

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apukámnak teljes térdprotézis kell,mert csontelhalása van,alíg bír már menni,de a túlsúlya miatt,addig nem műtik amíg minimum 20 kg-ot le nem fogy.

Anyukám próbálkozik,de nem nagyon értenek hozzá,mármint kalória számolás bla..bla...

sok mindent olvastam a neten,ez ezt írja a másik azt írja,mindenféle csoda szerekkel...nem vált be...

60 éves emberről beszélünk,tehát valami olyasmi diéta kell,amit egy zsémbes "öregember" is be tud tartani,aki nagy édesség függő!

Szívesen veszem akár ha egy hetes diétát is írnátok nekem,talán úgy könnyebb lenne,

de ilyen csicseri borsót írnak különféle diéták,meg mindenféle érdekes növényeket,hát...nem a zöldséggel van a baj,de mint mondtam egy klasszikus,jócskán középkorú férfiről beszélünk.

Köszönöm előre is a segítséget!


2017. jún. 25. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Csicseriborsó, anyám.

A fogyás képlete rendkívül egyszerű: több kalóriót kell elégetni, mint amennyit beviszel.

Ehhez nem kell diploma, sem Nobel-díj. Kalóriatáblázatot meg találsz a neten. Vagy használd a kaloriabazis.hu-t, annál egyszerűbb megoldás már nincs.

2017. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kellően tahóan fogalmazott az első válaszoló.


Nézd. Tudom ajánlani a youtube-on számos fogyókúrás dokufilm van pl. amikből sokat tanulhatsz, ha este végignézed mondjuk egy sorozat helyett.

Amivel kezdeni kell apukádnál, az valószínűleg az adag csökkentése. Ne egyen pl. 3 szelet rántott húst ebédre 6 palacsintával.-ez az egyik


Másik:

Anyukádnak annyit kène tenni, hogy pl. a cukrot elteszi egy időre jó mélyre a fiókban, és meg kéne tanulnia édesítőt használni.-de ne nyírfacukrot, hanem olyat, ami tényleg 0 kalóriás. Akár ezek a bogyós szacharin stb.is jó.

Ezzekkel apukád édesvágyát lehet csillapítani, úgy ha mondjuk édesítős pudingot, vagy süteményt készít (persze itt sem a piskótás verziókra gondoltam, de túró, gyümölcs, ilyen jöhet.

A harmadik, olajat nagyon lecsökkenten, ha van fritőz nem használni. Krumplit sütőben, húst grillezve. Ha van, akkor egy elektromos grillezővel egy rakat olajszegény ételt készíthettek. Ne feledd olaj=extra kalória.


Péksütik kizárva, még reggelre sem. Kevés zsiradékban, cukor nélkül készített lecsóhoz pl. ne kenyeret, hanem barna rizst,vagy sima rizst egyenek.

Pörköltnek mennie kell a fogyókúra alatt, ahogy tojásos nokedliknek is.

Lekvár szintén eltesz.

Gyümölcsjoghurt sem megengedett a diéta alatt, mert tiszta cukor.


Szerintem nála 60 évesen nem az ételtípusokon kell drasztikusan változtatni, hanem az elkészítés módján, ahogy a fentebbiekben javasoltam, cukor elhagy, olaj lecsökkent. A cukor elhagyásban a nyári gyümölcsök (dinnye, szőlő, barack) is benne vannak, mert nagyon cukrosak. Ja és + adag lecsökkent.

2017. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. jún. 27. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!