Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy érzem nincs kiút az...

Úgy érzem nincs kiút az anorexiából. Nektek hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Sosem lesz vége. Ha úgy érzem túl sokat ettem akkor csak még többet fogok, falási rohamaim lesznek. Másnap lejjebb viszem a keretem, koplalok, többet sportolok. Halálosan bűntudatom van, borzasztó dolgokat mondok magamnak.


Hogy lehet ebből kigyógyulni? Teljesen el vagyok keseredve...



2017. júl. 16. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Orvosi segítséggel lehet, és úgy is nehéz lesz. Menj minél előbb orvoshoz, mert ebbe bele is lehet halni.
2017. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szia! Tudom miről beszélsz. Én már 6 éve gyógyultnak mondhatom magamat. Amit mindenképpen tudnod kell, hogy egyedül nem megy. Mindenképpen szükség van professzionális segítőre. Nekem eljott az a pont, hogy igenis kiálltanom kellett, hogy segítség. Ha folytattam volna akkor már rég halott lennék. A menstruációt már hirből sem ismertem, felkelni is csak nehezen tudtam az ágyból. Többször kerültem kórházba, mint azt a ket kezemen meg tudnam szamolni. A csaladomtol elhidegultem, mar nem lattam ertelmet semmiben, csak abban ha tuleltem egy napot eves nelkul. 20 eves voltam, amikor edasanyam kidobalta az utcara az osszes holmimat a szobambol. Mutatott rolam egy gyerekkori kepet, azt mondta, hogy ez az ő kislánya, nem az a szörnyeteg amivé váltam. Azt mondta, hogy nem fogja vegignezni ahogy megolom magamat, inkabb kidob az utcara, menjek oda ahova akarok. Ultimatumot adott. Bevallom akkor meg nem voltam kesz szembenezni a problemaimmal, pedig anyukam mar regota tamogatott. De a csaladom es a pszichologusom segitsegevel szep lassan elfogadtam a helyzetet es nem akartam menekulni. Persze nem volt egy konnyu menet, az elejen sokat hazudtam(anorexia szokas), folytattam a koplalast, ellogtam a terapiat, de ahogy feltartuk a problema gyokeret, kis darabokban de kezdett lehullani a pancelom. Az en anorexiam a megfelelesi kenyszerembol es az iszakos apamtol szarmazhat. Mar kis korom ota a legjobb es a legszebb akartam lenni, de akarmennyire is torekedtem apamtol egy jo szot nem kaptam. Ha reszeg volt, minden voltam csak kiralykisasszony nem. Dagadt(pedig visszagondolva nem voltam), disznó, hülye stb. Aztán amikor édesanyám kidobta, vegul is magamat kezdtem el hibaztatni a valas miatt. Na meg apam is. Szep, okos es ugyes akartam lenni, hogy anyukam buszke legyen ram es ne kelljen miattam aggodnia. Na meg persze, hogy ne legyek olyan mint Ő. Teljesen magamba zartam az erzeseimet. Meg most is nehezseget okoz neha, hogy kimutassam oket, de javulok. Ez egy lassu gyogyulas es meg nem vagyok a vegen. Kitartast kivanok az utadon, es ne felj segitseget kerni mert ez mashogy nem megy. Ez egy haboru. Le kell gyoznod mert ha nem akkor o gyoz le. Es akkor nincs ujabb esely! ❤
2017. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég lassú folyamat, de előbb utóbb sikerül.

Már pozitívum, hogy a szándékod megvan. :)

Ahogy az előttem szóló is írta, pszichológus, de JÓ pszichológus. Ha ezt veszed észre, hogy nem érti mit szeretnél neki mondani, olyanokat mond pl, hogy nincs akaraterőd, akkor spurizz onnan (sajnos van ilyen, tapasztalat).

Próbáld meg leterelni a gondolataidat. Mászkálj másokkal, vagy akár egyedül, háromóránként egyél valamicskét. Ha többet ettél, az nem a világ! A 'normális' embereknek is vannak zabásabb és kevesebb evős napjaik, csak nyilván nem olyan szélsőségesen.

Bánj magaddal jól! Ragassz pozitív üzeneteket mindenfelé, akár előző este valami szépet, aztán elrakod, és jól fog esni, ha megtalálod. :)

Mozogj, de valami olyat, amit tényleg szeretsz, és nem csak a kalóriaégetés miatt. Ahhoz, hogy jól teljesíts, minőségi kaja kell, rendes mennyiségben. :) És micsoda siker, mikor te vagy az egyik leggyorsabb az osztályban... :)

Beszélj szépen magadról, magadhoz.

Próbálj otthonra egészséges ételeket szerezni, de ha becsúszott valami plusz, sebaj! MEGÉRDEMLED!!!! :)

A sok megvonás után természetes a zabálhatnék, de hidd el, idővel egyre ritkább lesz a falásroham, ahogy kevesebbet görcsölsz rajta.

Keresd meg az okokat, és szüntesd meg őket. Mi váltja ki a zabálást, mi a koplalást? Vezess esetleg naplót, amiben leírod az étkezések melletti érzelmeidet. Ha éhes vagy, nem baj, de tudj nemet mondani a nagyon-nagyon sok kajára, hidd el, nem is esik jól, és neked sem tesz jót...

Találd meg, amiben jó vagy, és fejleszd benne magad. Írd le, hogy mit szeretsz magadban, mi az, amit mások szeretnek benned.

Fontos elengedned a stresszt, ami az evéssel jár. Tápláld a tested! ha éhes vagy, menj ki szépen a konyhába, rágcsálj el valamit, ami JÓT tesz neked! :)


Tudom, hogy nehéz, és sokáig tart, és vannak hullámvölgyek, de megéri, mert egy nap olyan ember leszel, amilyen szeretnél lenni. :)

Még előttem is hosszú út áll, de hosszú utat is tudtam le eddig, szóval... előre!!! :)

Remélem segíthettem a gigahosszú válaszommal... :)

2017. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Son Rani ***** válasza:

Tudom mire gondolsz... Lassan egy éve küzdők ezzel az egésszel teljesen egyedül, és most próbáltam valami gyógyulás félét, de csak az lett belőle, hogy egy nap bezabálok 2000 kalóriát, aztán megpróbálok valahogy 1000 kalóriát lemozogni belőle, meg hashajtózok. A családom semmit nem tud erről, arról se tudtak, hogy az anorexia bejött az életembe, orvosnál sem voltam. A környezetem csak azt látta, hogy szeptemberben még duci vagyok, aztán karácsonyig ledobtam 10 kilót. Most a bingek miatt visszajött pár kiló és kezdek visszaesni...

Figyelj, lehet hogy most már eszel de szerintem te is látod, hogy az étkezési szokásaid most sem egészségesek (úgy ahogy nekem sem) Én sosem mernék, de te ne félj segítséget kérni! Kitartást...

2017. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok! En lassan 1 eve gyogyulok es mar majdnem 100 szazalekosan sikerult de azert meg vannak kisebb hullamvolgyeim. Ha valakinek szuksege van segitsegre tanacsokra vagy csak jol esik valakivel beszelgetni irjon nyugodtan. 17l
2017. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. A testképzavar veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.


Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Mivel pubertáskorban kezdődött, ha nem teszel ellene, óriási problémákkal és egészségügyi gondokkal kell később szembenézned. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.



Az alulevés rengeteg nem látható sérülést okoz a szervezetben, és ezek szemmel nem láthatók, a laborvizsgálat sem mindig mutatja ki, de ha extrém éhséget tapasztalsz, az egy jó indikátor arra, hogy többet kellene enned. Okkal vagy éhes, és minden esetben követned kell az éhséged. Kérlek, ne érezd magad egyedül, tudnod kell, hogy KI LEHET és főleg MEGÉRI ebből kigyógyulni! Jelenleg be van szűkülve a látásmódod, és a tápanyaghiánytól, aktív/reaktív evési rohamoktól és megvonástól benne vagy valószínűleg egy körforgásban, aminek csak akkor lesz vége, ha elhagysz minden kompenzálást, felhagysz a sporttal, megadod a testednek azt, amire szüksége van: 3000+ kalóriát és pihenést.

Csak ekkor lesz vége.

És utána teljesen más színben fogod látni a világot, amint adekvát energia jut a szervezetedbe minden egyes nap.

AZONNAL HAGYD ABBA A SPORTOLÁST! Az extrém éhséget okkal tapasztalod, és azt jelenti, hogy nincs elég energia! Kövesd az éhséged, 4000+ kalória, és minél több szénhidrát. Ne félj a feldolgozott ételektől sem, mert ezek a legkönnyebben emészthető, leggyorsabb energiaforrások, és a szervezetednek, leépült anyagcserédnek pontosan erre van szüksége a kezdeti időszakban!! Semmi sem rosszabb,mint az energiadeficit,és a vitaminok és ásványi anyagok sem érnek sokat, ha NEM ESZEL ELEGET. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. PIHENÉSRE VAN SZÜKSÉGED!

Mióta küzdesz evészavarral? Ha évekig megvontad magadtól a tápanyagokat, rengeteg fizikai sérülést hoztál létre a testedben, és még ha nem is tapasztalod a következményeit, előbb utóbb számolnod kell velük. Ha nem hagyod abba a sportolást, még több problémát halmozol fel. Pihenned kell, feküdnöd és enned 3 óránként. Nem fogsz meghízni, erről biztosíthatlak, de az első hetekben úgy érzed majd magad, mint akin átment egy úthenger (emlékszem, hogy milyen szar volt, de okkal tapasztaltam!), és 3-5 kg víz/edema feljöhet.

Hány éves vagy? Mennyit eszel?

Az, hogy "rendszeresen eszek" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszel. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel.

A bűntudat normális, emlékszem, hogy éjszakákat végigsírtam, mert úgy éreztem, vége az életemnek, s nem bírtam tolerálni az éhséget, s hogy változik körülöttem minden... A gyógyulás sok érzelmet hoz felszínre, és ezekkel nem könnyű megbirkózni.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél! Instagramon létrehoztam egy oldalt azért, mert dühített, hogy Magyarországon sehol nem találni értékes információt arról, hogyan kell meggyógyulni. Számos orvosi tanulmányt és könyvet végigolvastam az evészavarokról, a kezelésről és hogyan történik a visszatáplálás, és ezt a tudást szeretném megosztani azokkal, akik ezzel a problémával küzdenek.

2017. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ha 1000 kalória alul ettél,nem ugorhatsz egyből a magas kalóriabevitelre, fokozatosan kell növelni, hogy elkerüld a rizikófaktort és elektrolitok felborulását. 200 kalóriákkal növeld a bevitelt minden nap, s ha 1800-2000 fele eszel már, akkor ugorhatsz a 3000-re. Utána ha tapasztalsz extrém éhséget (tudom, hogy ijesztő, de megéri követni), minden esetben hallgass rá, mert csak akkor fog elmúlni!
2017. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!