Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azzal (mennyire) lehet fogyni,...

Azzal (mennyire) lehet fogyni, ha ennyit eszek?

Figyelt kérdés

Tehát például délelőtt 10 körül eszek "normális kaját" (:D nem tudok nagyon példát írni erre, de mondjuk egy szelet felvágottas kenyér... Sima félbarna (vagy milyen:D) kenyér. Ne rágjatok meg miatta.:D), majd délután/késő délután gyümölcsöt/zöldséget vagy valami olyasmit, amiről tudom, hogy "szabad" enni.. Akkor is, ha picit túl sokat eszek belőle (sajnos néha nem nagyon tudom abbahagyni vagy nem tudom, de nagyon durva bűntudatot okoz :/).

Ezen kívül persze csinálok néhány guggolást és hasonló alapdolgokat, de futás meg ilyenek kizárva (mindegy, hogy miért).

Szóóval így fogyhatok? Tényleg elég sokat kellene, olyan 10 kilót minimum...:/ habár tudom, hogy a fogyáshoz kardio (mondjátok, hogy nem keverem őket:D tehát futás és hasonlók) kellene:(

És szerintetek mennyi idő alatt mehetne le az a 10-15 kg? (Tényleg nem rossz énkép miatt, 70-75 kiló szerintem bőven vagyok a 174 centi magasságomhoz és látszódik is -.-)



2017. júl. 17. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóval napi kétszer akarsz enni? Az is felvágottas kenyér meg gyümölcs?

Mit nehéz felfogni? Szerintem te is érted hogy ez így hülyeség. Azt meg hogy valójában hogy lehet normálisan fogyni már 1000 helyen le van írva. A szervezetednek szüksége van bizonyos dolgokra. Persze így is le lehet fogyni, csak valószinűleg úgy fogsz kinézni mint egy telefosott tescosszatyor. Meg belassul az anyagcsere, nem is tartós, és még szenvedsz is tőle.


A megoldást az életmódváltásban keresd.

2017. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 az csak példa volt, mert ma nem találtam jobbat itthon 😅 De nyilván nem felvágottas kenyeren tervezek élni

És nem, nekem ez nem "szenvedés", nem érzem azt, hogy éhes lennék, csak gondoltam hátha ennyi előnye van a stressznek...:D

2017. júl. 17. 23:48
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Nézz egy kicsit jobban utána! Hogy lehet így kérdést kiírni?? Látszik a kérdés tartalmából, hogy nulla ismereted van a témában kvázi nem annyira érdekel hogy jó-e, amit csinálsz és annyira nagyon még a fogyásra sem vagy elkötelezett. De amúgy kajak futás nélkül hogy akarsz fogyni? Az a legjobb fogyasztó mozgás. Guggolásoktól fogyni?? Ugyan máárxd
2017. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a mozgástól fog fogyni. Persze segíthet, de nincs ilyen hogy zsírégető mozgás. Kalóriadeficit kell, tehát kevesebbet eszel mint amennyit elhasználsz. És mellette fontos a mozgás. Guggolás is. Meg ezenkívül más is.

Szükség van fehérjére, zsírokra is, és szénhidrátra is.

2017. júl. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cukrokkal akarsz fogyni, valamirevaló fehérje nélkül? Rossz ötlet. Fehérje és zsír kell a szervezetnek (csak a szénhidrát nem esszenciális a makrotápanyagok közül).


Nem vagy éhes... Az pont huszadrangú egészség szempontjából (aminek szerintem elsőnek kéne lennie fogyáskor is), attól még "prímán" tudsz éhezni és hiányosan táplálkozni.


Mennyiségeket nem írtál, de nagy eséllyel kalóriadeficitet hozol össze így... Bár azért nem biztos, gyümölcsből még egész emberi méretekben is túl lehet magadat enni, habár a legtöbben előbb éreznénk magunkat rosszul. De - megoldható. Ja, sokaknak nagyon rossz ötlet sok gyümölcsöt enni, s nem tudom, ki terjesztette el, hogy az a jó fogyás, ha zöldségen és gyümölcsön élsz. Az elég kiegyensúlyozatlan (főleg, ha valaki nem többezer kcalt visz be belőlük változatosan, mert akkor meglepően sok tápanyag összejöhet. az se teljes, persze, de jobb) s ezen egy szelet kenyér sem változtat.


Kalóriadeficit kell. S lehetőleg épeszű étrend, nem a fenti. Nézz utána a test alapigényeinek vagy hogy hozzáértőbbeknél hogyan néz ki az étrend.

Az elosztás rajtad múlik, csináld, ahogy neked jó. Ha az 2 kevés, akkor annyi, ha 6, akkor annyi. Ez nem befolyásolja a fogyást, ha más nem változik meg miatta.


Heti fél-1 kiló fogyás az igen jó, fölötte nem reális, bizonyára izmot is vesztesz akkor, így lődd be a mennyiséget.

2017. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló nagyon jókat írt, csak pár dolgot tennék hozzá saját tapasztalatból. :)

kaloriabazis.hu-n vagy akárhol máshol érdemes kiszámolni az alapanyagcserédet, az alá ne nagyon menj. Érdemes figyelni a makrotápanyagokat (fehérje, ch, zsír), a szénhidrátot alacsonyan tartani, nem túllépni a keretet. Ha teheted, és van időd, energiád (legyen :)) figyelni, hogy a zsír amit beviszel nagyrészt telítetlen legyen, a ch lassú felszívódású.

Lehetőleg olvass utána normális (!!!) oldalakon a dolgoknak, példának ha bírod a stílusát, a lifetilt. hu.

Mindenhová gyalog, biciklivel járj. Indulj el hamarabb, a messzebbi megállóba, ha buszozol pl. Én például most nyáron, hogy nincs bérletem, sajnálom a pénzt buszjegyre, hát simán lebiciklizek kétszer 18 km-t, ha mennem kell valahová. Tűzz ki célokat, hogy ma ennyit futottál, holnap többet. Ha veszel valaki csokijából, este tornázz, ez is segít, és én pl esti tornával jobban alszom. :)

Ne sürgesd a fogyást! Gondolom szép tónusos, irigyelni való testre vágysz, nem egy plötyi testre. :D

Ja, és ne félj a súlyzóktól sem! :)

2017. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!