Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lesz valami bajom, ha egy nap...

Lesz valami bajom, ha egy nap megeszem 12-16 tojást?

Figyelt kérdés

184cm vagyok 88 kg 23/F

Marcius óta diétázom minden nap edzek (fogytam is 16 kg) azota minden reggel 4 tojasbol keszult rantottat eszem, most 2 hete elfogyott a feherjem azota h meglegyen a kello feherje bevitelem tojassal probalom pótolni, kerdesem annyi lenne lehet valami komolyabb elettani hatasa annak h ennyi tojast eszem? Gondolok itt a tul egyoldalu taplalkozasra, vagy a magas koleszterin bevitelre.

Válaszokat előre köszönöm!



2017. júl. 18. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy csak emiatt gond lenne, tetrmészetesen szinte bárki azt fogja írni, hogy de, sokak szerint heti 3 is sok.


Nos, ha CSAK tojást eszel, az természetesen nem jó, de gondolom, nem erről van szó. Én csak napi 6-8-at szoktam enni, már jópár éve, s kutakodtam a témában, de semmi rosszat nem találtam róla. Remek, tápanyagdús étel (főleg a jóféle házi, gondolom, én olyat eszem), de itt-ott azért kiegészítendő, hisz még benne sincs meg minden.

S persze aki nem bírja, az ne egye, főleg ilyen mennyiségben, ez gyakorlatilag minden ételre igaz.


Akadnak emberek annyi tojásevéssel, mint te, az bizonyos, de ez még kevés infó, tudom.

2017. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
A testépítők és sportok kajálásának egyik gerince a tojás, főleg a fehérjéje, nem olajban kisütve. Nem lehet túladagolni.
2017. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Egyik baratnom sportolo es evek ota lazan megeszik ennyit reggelire, nincs neki semmi baja. Egyszer nalam aludt es kerdeztem, hogy hany tojasbol ker rantottat, csak pislogtam, amikor azt mondta, hogy 12 :D
2017. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vantel ***** válasza:
23%
Hosszú távon túlzó, egészségtelen. A test építés is.
2017. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vantel, esetleg érveid is vannak? Mert én nem tudok egyet sem s ennyi tojás még nem tűnik túlzottnak, ez még nem ad feleslegesen sok fehérjét meg semmi. A túlzott testépítés persze, hogy egészségtelen, de ki beszél itt erről? A kérdező még nem érte el a naturál maximumát sem, az pedig még igencsak egészséges, ha jól csinálja az ember.
2017. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyoldalú. Nagyon sok ez napi szinten. És mondjuk rosszul is lennék ennyitől 😊
2017. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hosszú távon túlzó, egészségtelen. A test építés is."


annál jobban csak a tudatlanság és a kotnyelesség az.

2017. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem egyoldalú, ha még sok mást is eszik mellé (bár a tojás némi zöldséggel majdnem komplett étel, főleg kiegészítőkkel, amiket még a hobbi testépítők is szinte mindig szednek. értem ez alatt a vitaminokat s ásványi anyagokat). Ha aktív és izmos, akkor még szálkásításkor is igencsak kevés neki ennyi étel még a kalóriát nézve is...
2017. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!