Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen fogyokurat ajanlanatok?

Ti milyen fogyokurat ajanlanatok?

Figyelt kérdés

168cm vagyok, 77kg. Szeretnek oktober elejeig minimum 7-10kg-ot ledobni. Addig vakaciom vagyok, szoval itthon vagyok eppenseggel idom is van.

Mennyit egyek egy nap,illetve mennyi mozgast iktassak be es milyen tipusut?

24L


2017. júl. 20. 14:55
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Én is hasonló paraméterekkel voltam kb 3 éve, 168 cm csak én 81-82 kiló. Ha fogyni szeretnél, akkor (ami nekem bevált) egy viszonylag nem ismertebb étrendet ajánlanék, ami könnyen tartható (vagyis nekem mai napig megvan, tehát ez inkább életmódváltás).


Több részből áll össze, elsősorban én lemondtam a cukorról a kávémban, cukros üdítők teljes elhagyása, illetve ami nagyon fontos: hús mellé köret max saláta, vagy párolt zöldség, ha nincs lehetőséged ilyenre akkor semmi. Husit bármennyit lehet enni, de túlnyomórészt csirkét és pulykát ajánlok :). (annyira fanatikus nem voltam, hogy a rántott húst megvonjam magamtól, mindegy hogyan készíted el, a köreten elhagyása a fontos.) És sajnos nulla finomított szénhidrát. Maximum zabpehely, extrudált kenyér, de én lemondtam a kenyérről, még a teljes kiőrlésűről is, csupán ezeket az extrém barna kenyereket és extrudált kenyeret ettem szénhidrátképp. Na meg zabpelyhet (nagyon sok variációja van, ajánlom!).


Másik: reformreceptek az édességvágy ellen. Beírod keresőbe, hogy reformsütik, és viszonylag sokat ad ki. Persze, vannak nagyon extrák, és drágák, de vannak egyszerűek, egészségesek is, imádom ezeket a recepteket tesztelni.


Sport: én hetente 3-4 alkalommal jártam el futni, a lehető legjobb edzés fogyáshoz, de lapos leszel tőle (hacsak nem a genetikád másképp áll). Mellé otthon kis erősítés nem árt, de csak miután a fogyás elkezdődött tartósan. Így szerintem az ember olcsón kijön a sporttal (gondolok itt a konditerem drága bérletáraira).


Továbbá fontos: sok víz!! Anyagcserét pörgeti, mossa a szervezetet, de a 4litert nem szabad túllépni, mert az akár már káros is lehet. Sok vitamint kell szedni, hpgy a szervezeted ne feküdjön meg, gyümölcsöt pedig csakis délelőtt! Főtt étel után nem ajánlatos a gyümölcsfoyasztás, mert a megemésztési ideje sokkal gyorsabb, mint a húsoké, és ezért erjedni indulhat, így cukrot juttatva a szervezetedbe.


ELmaradhatatlan: motiváció. Nézz képeket, olvass, tájékozódj. Élvezni fogod! Én annó imádtam, ezeken a videókon/posztokon éltem. Sok-sok erőt ad a nehéz helyzetekben.


Én eredményeim: drasztikusak voltak, heti 1 kilót dobtam le, összesen 25-öt. Nekem ez a hormonháztartásom, a hajam szrkezetét és a hemoglobin szintemet tönkretette, 1 év alatt tudtam helyrerázódni. Így ajánlom, hogy kicsit kevésbé légy drasztikus, hetente 1 étkezés legyen, amikor bármit ehetsz, amit éppen kívánsz.


Bocsánat a kisregényért, remélem segítettem!


U.I.: az első hét kegyetlen. De utána gyorsan hozzászoksz, és élvezni fogod, legalábbis velem így történt! :)

2017. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!