Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt hiszem túlzásba estem és...

Azt hiszem túlzásba estem és kezdődő bulimiám van, mit tegyek? 17L

Figyelt kérdés
Mindíg picit husi voltam és ezt nagyon utáltam. Most sem mondanám magam soványnak, hanem inkább normálisnak. Már régebben is volt egy időszakom amikor nem nagyon ettem mert fogyni akartam, de aztán beláttam hogy ezzel nem teszek jót magamnak. Azután visszahíztam amit lefogytam de pár hónapja megint valami bekattant bennem. Amikor tehetem nem nagyon eszek csak gyümölcsöt vagy egy főtt ételt hogy ne tűnjön fel senkinek a problémám. De ha eszek akkor utána addig futok és edzek amíg le nem dolgozom. Néha falási rohamaim vannak, olyankor ha tehetem kihányom amit megettem, ha nem akkor utána több napig nem eszek. Tudom hogy szörnyű amit csinálok és nem vagyok normális, de egyszerűen nem tudok leállni. Segítsetek légyszi!

2017. júl. 20. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki akinek vannak tapasztalatai esetleg beszélgetne velem?
2017. júl. 20. 15:28
 2/6 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha szólnál szüleidnek, vagy valami felnőttnek akiben megbízol.
2017. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, bulimiás vagy, még MOST keress szakembert, vagy benne ragadsz egy életre.
2017. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Senki nem tud segíteni rajtad, csak te magad. Ha meg akarsz gyógyulni, lesz annyi önuralmad és kitartásod, hogy normalizáld az étkezési szokásaidat.

Sokat segít, ha családtagokkal, barátokkal közösen eszel, de ha túl stresszes vagy ilyen helyzetekben, akkor ezt még ne erőltesd.

2017. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak félek hogyha elmondom valakinek, akkor folyton figyelni fognak vagy fel akarnak hízlalni... nekem jó ahogy vagyok csak meg akarok állni az önsanyargatásban... és nagyon fura ez még nekem... nem tekitek magamra úgy mint egy betegre pedig tudom hlgy amit csinálok az betegség és nagyon rossz vége lesz ha folytatom... egyenlőre sokat segítene ha tudnék beszélgetni valakivel aki ilyen problémával küzd/küzdött....
2017. júl. 20. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:

6 éve vagyok bulimiás, azaz diagnózisom szerint purgáló anorexiás, de a kettő tünetek szempontjából gyakorlatilag ugyanaz, csak a BMI kritérium más. Ha szeretnél, írj, nem garantálom, hogy tudok érdemben segíteni, de beszélgethetünk.

Mindenesetre kitartást és jobb napokat kívánok :)

2017. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!