Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, jó ötlet...

Mit gondoltok, jó ötlet kombinálni a diétákat?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a 90 napos diétát, de utána sok helyen olvastam, hogy árthat a szervezetnek, ha csak heti 1 alkalommal viszek be kellő mennyiségű fehérjét. ezért gondoltam, kicsit csalok, és más napokba is becsempészek egy kis fehérjét, tojást vagy tejet. Plussz számolom a kalóriákat is, hogy pl szénhidrát-napon ne egyem túl magam annyira, hogy visszahízzam a leadottakat. Szerintetek ez így működhet?

2017. júl. 24. 21:53
 1/4 anonim válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de milyen diéta az, ahol a fehérjét majdnem teljesen kiiktatod?
2017. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kombinálni lehet, de a valóban idióta 90 napos diéta megszűnik, ha értelmesen eszel.

Én többnyire a többé-kevésbé szénhidrátszegény diétát kombinálom a többé-kevésbé erős időszakos böjttel s a kalóriaszámolással. Persze a kalóriaszámolás önmagában is elég lenne, ha jó ötlet lenne éheznem s nem érdekelne az egészségem, energiaszintem, de így jó étrend s elosztás is kell mellé, ami laktat. Na, ennek van értelme. De a 90 napos lényege, hogy 3 szénhidrátnap van, amikor hanyagolod a fő esszenciális makrotápanyagot (elvileg a másik esszenciálisat is, de zsírból annyira kevés kell, s annyira nehéz egy makrotápanyagot bevinni, hogy lehet, hogy azzal nincs gond). Ha szénhidrátnapon rendesen eszel fehérjét, az viszont onnantól nem szénhidrátnap. Vannak étrendi dolgok, amiket nem kombinálhatsz, mert azt viszed be, amit a másik diéta tilt. Amit én említettem, az 3 teljesen más dolog, csak az egyik szól az étrendről, a másik az elosztásról, a harmadik a mennyiségről. A 90 naposat, ha nem lenne egészségtelen s izombontó, kombinálhatnád a kalóriaszámolással (deficit nélkül úgysem hat, ahogy egyetlen diéta sem) vagy mondjuk a vegán étrenddel (bár a fehérjenap kissé sivár lenne), akkor 90 napos maradhatna. Mindennapos fehérjével nem.


Ha tudod, hogy kell a szükséges fehérje, miért jut eszedbe a 90 napos? De sokkal egészségesebb és laktatóbb lesz, szóval ezzel együtt támogatom az eredetivel szemben. De elég a rendes evés és a kalóriaszámolás.


Kicsit túlmagyaráztam, eh.

2017. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 90 napos diéta az egyik legnagyobb marhaság amit eddig kitaláltak.

Én azt tanácsolom úgy ahogy van felejtsd el.

2017. júl. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, azért jó többféle diétát tartani, mert egytől nem lakik jól az ember... :D
2017. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!