Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állómunka és pszichiátriai...

Állómunka és pszichiátriai gyógyszer szedése mellett valami hatékony fogyókúrás diéta?

Figyelt kérdés

Rexetint és Truxalt szedek már negyedik éve, és egy gyárban dolgozom, két gép között ugrálok, szaladgálok egész nap. Mégis felszedtem a négy év alatt nagyjából huszonöt kilót.

Megpróbálkoztam már azzal, hogy alacsonyabb kalóriájú ételeket egyek (zabkása, joghurt, gyümölcs), de azokkal az volt a gond, hogy a munka mellett hamar újra megéheztem utánuk. Konkrétan nemegyszer előfordult, hogy szünet előtt egy fél vagy negyedórával már elkezdett korogni a gyomrom, sőt, a vércukrom is annyira leesett, hogy majdnem rosszul lettem tőle. Ha "rendesen" eszem, vagyis úgy, hogy ne legyek éhes (ez is legfeljebb barna vagy teljes kiőrlésű kenyeret, margarint, csirkemellsonkát meg hasonlókat jelent), akkor meg megint csak hízok. :-(

Szerintetek mit kéne csinálnom? Mert a hízásból is nagyon elegem van már, ez a túlsúly már lassan a munkában is akadályoz! De az sem állapot, hogy állandóan éhes vagyok meg ájuldozok... >:-( Szóval tudnátok valami olyan alacsony kalóriájú ételt ajánlani, ami valóban laktató is? Esetleg étvágycsökkentőt? Zsírégetőt? Bármit?



2017. júl. 30. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is kezdd el összeírni egész részletesen, hogy mit és mennyit eszel egész nap, mert csak akkor lehet kitalálni, mit kellene változtatni rajta.


Ugyanis ha több kalóriát eszel, mint amennyit felhaszhálsz, akkor hízol. Viszont az nem mindegy, miböl viszed be a kalóriákat, mert ha rossz az összetétele, akkor lehetsz akár 1000 plusz kalória mellett is éhes, és hízol tovább.


A zabkása, joghurt gyümölcs nem fööétkezés, legfeljebb közti valamire elég.


A pszichiátriai gyógyszernek nem tudom, mi köze van a témához.


Viszont értelmes lenne elöször elmenni orvoshoz és csináltatni egy vérképet, mert a hízás mögött lehet pl. pajzsmirigyprobléma vagy cukorbetegség is.

2017. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a pszicho bogyók hizlalnak ,de az sem mindegyik. Nekem pl elvette az étvágyat az egyik fajta. De ez függ a bogyótól és tőled is.
2017. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdező jól érzi, a Truxal olyan receptoron hat, amin keresztül pokoli étvágyat csinálhat. Bizony teljesen reális és jól ismert mellékhatás a hízás :( Ne tudja meg senki, hogy milyen érzés VALÓBAN éhesnek lenni (agyban), és nemcsak rossz szokásból túlenni önmagunkat.


Kérdező: az éhségérzeted túllövi sajnos a kalóriát, amit elhasznált. Nem tudok jobbat javasolni az egyesnél, nézd meg mennyit eszel, és próbáld visszafogni. Esetleg konzultálj az orvosoddal, hátha tudtok hatékony, de kevésbé hizlaló gyógyszerre váltani.

2017. júl. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TXCowboy ***** válasza:
Igazából az, hogy éhes vagy, vagy nem teljesen lényegtelen. Inkább a bevitt tápanyagok mennyisége és minősége, ami lényeges. Ezeket kéne a normális szintre beszabályozni, főleg fehérjében gazdag és szénhidrátban szegény ételekkel. Ha a normális szintet eléred, akkor a zsír lemegy, a gyomrod pedig összeszűkül és nem fog feleslegesen korogni.
2017. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!