Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy év alatt 121 kg-ról...

Egy év alatt 121 kg-ról fogytam le 66 kg-ra (166cm vagyok), célom a 60 kg. Miért van az, hogy az utolsó 6-7 kg leadása NAGYON nehezen megy? Már 3 hete csak 1 kg-t változott a súlyom.

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 19:51
 1/8 anonim válasza:
100%
Ez szep eredmeny.graatulalok.meg kerdezhetem hogyan csinaltad?
2017. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kalóriaszámolás+sport. Ilyen egyszerű.
2017. aug. 6. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Wow. Gratula, ez engem is érdekelne. Legyél büszke erre is, mert ez magyon jó eredmény! Egyébként valószínűleg a legtöbb felesleg le ment rólad ez alatt az idő alatt és, ha már csak minimális van a test inkább raktározná, az utolsó kilókat a legnehezebb leadni.
2017. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hete egy kiló szerintem kiváló, nekem az első kilók mentek ilyen gyorsan :D Persze, több is reális, de azért ez nem olyan vészes, sokan hosszú ideig stagnálnak.

Logikus, hogy a végén általában nehezebb, de ha megvan a deficit, fogynod kell, akár tempósan is, csak ugye a deficitet is nehezebb úgy összehozni, talán a test is jobban ragaszkodik a tartalékokhoz, bárhogyan is megy a bekavarás a kalóriaegyensúlyba (mert anélkül nem jelentene semmit)...

Gratulálok, szép eredmény, türelem vagy több mozgás...

2017. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ezt nevezem akaraterőnek,gratulálok!
2017. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Es miket ettel?
2017. aug. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

biztos van még rajtad felesleg? Ne csak a kilókat nézd..

EZ bmi alapján is ok-s.

2017. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél így van, hogy az utolsó kilók mennek le a legnehezebben. Ez teljesen normális dolog. A szervezet ragaszkodik a testzsírhoz. Legyél türelmes, tartsd a jelenlegi étrended, vagy variáld a szénhidrát mennyiséget, és mozogj többet, de ne kerülj semmi esetre sem túledzettség állapotába.


Nekem a következök jöttek be:


1./ Szénhidrát hintáztatás, így gyorsabban tudsz zsírt leadni. Lényege, hogy pl. ahelyett, hogy 150 g szénhidrátot fogyasztasz minden nap, egyik nap 100-at, következő két nap 150-at eszel, aztán 200-at. Az összesített szénhidrát bevitel megmarad. (3x 150 g= 450 g= 100+150+200 g). Azért működik, mert az elején leüríted a glikogén raktárakat, majd az utolsó napon növeled az inzulin szintet (amivel biztosítod az izomvesztés elkerülését). Az előnye tehát az, hogy izomvesztés nélkül tudsz zsírt égetni, viszont a sikerhez nagyon precíz étkezés szükséges.


2./ Intenzív súlyzós edzés. Hetente 3-szor ideális lenne.


3./ Hetente 2-3-szor lassú mozgásos edzés (pl. ellipszis tréner).


4./ Keverd a (jó) szénhidrátot és a fehérjét az étkezéseidhez. A fehérje és szénhidrát együttes fogyasztása fokozza az aminósavak szállítását az izomszövetek felé. De: az utolsó étkezésnél minimális legyen a szénhidrát bevitel.


5./ Igyál eleget (víz).


6./ Aludjál eleget.


Talán találsz használható tippeket a következő írásban:


[link]

2017. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!