Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok tovább, ha a...

Hogyan fogyhatok tovább, ha a szüleim azt mondják, hogy már nem kell többet fogynom?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon fiatal vagyok, hogy fogyózzak (13/L), de mindig is túlsúlyal küzdök mióta megszülettem. Még év elején voltam 67kg (167cm vagyok), aztán júniusig sikerült valahogy 5 kgtól megszabadulni de nem éreztem magam jól a börömben és Július vége felé amikor 62.2kg voltam elkezdtem diétázni. Most vagyok 57.5 kg de a szüleim azzal nyaggatnak, hogy már nagyon vékony vagyok és próbálnak minden szar egészségtelen ételt belém tömni. Mit tudok tenni, hogy a szüleim megértsék, hogy nem akarok már ilyen egészségtelen kajákat enni és, hogy ne kényszerítsenek rá. Ilyenkor mindig avval jönnek, hogy még fejlődő szervezet vagyok (amiben teljesen igazuk van), meghogy majd 5 év múlva ráérek ezen gondolkozni de addigra úgy érzem ha most abbahagyom akkor telezabálom mindig magam...

2017. aug. 26. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekemis ez volt es en megmondtam mit akarok,idovel elfogadtak.Nem tomhetnek beled kajat..
2017. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Most csinos lehetsz, fogyni már ne akarj, csak súlyt tartani. Ez fontos. Egyébként teljesen igazad van, ha már nem szeretnél egészségtelen kajákat enni. (amivel valószínűleg visszahíznál kicsit) Most már eldöntheted, mit akarsz enni (persze fontos, hogy ne fogyj el a végén), de a szüleidet is meg tudom érteni, akik azért aggódnak érted (mivel sokan beleesnek abba a hibába, hogy belebolondulnak a fogyózásba). Kössetek alkut: addig eszel úgy ahogy te akarsz, ameddig az nem káros az egészségedre.


13/L

2017. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy van rajtad felesleg, nem látlak, DE egészségtelen ételeket beléd tömni az akkor is rossz, ha valaki csontsovány... Minél egészségesebb ételeket kéne enni, nem? Hízni azzal is lehet, ez nem azon múlik...


Az ilyet az emberek nehezen értik meg, de az is igaz, hogy nem ismerem a konkrét helyzetet. Lehet, hogy ami neked "szar egészségtelen", az teljesen normális és kiegyensúlyozná az étkezésed, s az is lehet, hogy értesz hozzá és remekül eszel, ha hagynak. Sőt, az is, hogy ez is, az is jó, de neked jobb a saját stílusod. Nem mindenkinek esik jól ugyanaz az étrend.


Miért zabálnád magad tele? Egyszer úgyis abba kell hagynod a fogyózást, különben az életed marad abba. A neked jó étkezést? Azt ne is hagyd abba, a jó életmódváltást nem szoktuk :)

2017. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell fogynod, főleg nem kell anorexiássá válnod - pedig ha ebből a súlyból fogyni akarsz, akkor kezd kórossá válni a gondolkodásod.


Teljesen jó a súlyod, én mindent megadnék, ha tudnék 57 kiló lenni és nem 50 lenne a max, ameddig hízni tudok. :(

2017. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Amivel a szüleim etetnek az nem MC'D meg mindenféle műkaja hanem inkább házikoszt (túróscsusza, spagetti, házikészítésű pizza meg hasonlók). Az a baj, hogy a szüleimtől örökölt 'teltség' vagy ha szabad úgy fogalmaznom, akkor kövérség az nálunk örökletes és mivel elég nagy a család ezért minden héten el kell menni legalább egy szülinapra ahol ha akkor nem eszek akkor este muszály (addig mondják míg meg nem eszek valamit),mivel napi szinten alig eszek (600-800 kalóriát).

Teljesen megértem a szüleimet, hogy aggódnak értem de néha túlságosan is...

Eléggé meglátszanak rajtam a kilók és nagyon sok van a combomon. :/

2017. aug. 27. 11:53
 6/11 Son Rani ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük... 52 kilóig a súlyod normális a magasságodhoz, tehát fogyhatsz ha szeretnél. A kaját úgyse nyomhatják le a torkodon..
2017. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jézus 600-800 kaloria az nagyon kevés, egy boven fejlődő szervezetnek. Nem ertem miert nem irta ezt senki meg... egyébként oke hogy nem akarsz házi koszton élni de nem normális hogy akkor inkább nem is eszel.

Próbáld rávenni anyud hogy inkább pl fozzetek együtt valami egeszsegeset, salatakat. Egyel több gyumolcsot meg ilyesmi. De a te korodban tényleg nem ajánlatos drasztikus fogyókúra mert komoly gondot okozhat. Más a szervezeted mint egy felnotté. Plusz inkább sportolj meg mozogj valamit.

2017. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem muszáéj. Nehéz, de ha nem akarsz enni, kétlem, hogy képesek lefogni és megtömni. Engem nagyon felháborít, ha tömnek, úgyhogy rám csak önmagam jelentene veszélyt, mások nem érdekelnének. Sosem árt gyakorolni a nem mondását.

Na ezt mondanám alapból, de ha 6-800 kcallal koplalsz, nemcsak a szülinapos napon csinálod ezt, akkor nagy bajok vannak. Legalább a fehérjét, zsírt beviszed, szedsz kiegészítőket? Nem mintha úgy egészséges lenne koplalni, csak épp van annál rosszabb.


De egyél rendesen, kiegyensúlyozattan. Mindig tészták vannak? Részvétem, azt én se enném meg ma már, persze nem azt mondom, hogy mindenkinek rossz, megfelelő mennyiségben. Elkérném a túró rám eső részét a csuszából, külön, sütnék tojást vagy készítenék valami hasonló egyszerűt (ennyi idősen azért már alapszinten tudtam főzni), mellé nyers zöldségek, kis dió, ez-az... Nem lenne tápanyagszegény :) Levesek sincsenek?

2017. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Èn azt javaslom hogy sportoljàl, akkor formàsodni fogsz ès lehet hogy ugyanannyi kiloval szebbnek\vèkonyabbnak làtod magad. Ha fogyni szeretnël mèg, az se baj, mert mint elottem is irtàk 50-52kgig teljesen normalis
2017. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Heti 4x futok itthon futógépen 20-30 percet és mellette tornázok (inkább erősítés, felülés, kitörés, súlyzózás). Mivel apukám csak hétvégén jön haza (külföldön dolgozik) ezekről nemnagyon tud :/
2017. aug. 29. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!