Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan ebédet...

Tudtok mondani olyan ebédet amibe alig van szénhidrát vagy kaloria?

Figyelt kérdés
A rizs csirkemellel kérlek kerüljétek mert màr a könyökômön jön ki, esetleg fözelékek, levesel?

2017. aug. 29. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
vannak nocarb tesztak is.szénhidrátszegeny. azt eheted pl mákkal is.vagy pörkölttel.levest sztem nyugodtan ehetsz.
2017. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Cukkinikremleves 10%os tejszinnel, sutoben sult krumpli (csipszes allagu) sajtos csirkemellel, borsofozelek,krumplipure, igazabol rakott krumplit is tudsz csinalni csak kisebb adagot kijon 500kcalbol.Tojasomlett kis sajttal, gombaleves,tejfolos gombapaprikas.
2017. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Krumplipüré???

Atyaég...az eszedbe se jusson kedves kérdező :D


A levesekbe úgy amblok kevés a kalória (tészta,galuska stb nélkül persze)


Ennél többet nem tudok mondani így hirtelen,mert szinte mindent meg lehet csinálni úgy,hogy kevés/kevesebb legyen benne a kalória. pl: lecsó,fasírt,tojásos nokedli.


A csirkemell+rizs kombóban amúgy nem kevés kalória van így nem is írhatná senki.

Bár azt nem értem miért félsz a kalóriáktól.

2017. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Elso vqgyok.Krumplipuret miert ne?:D 60g rizs 220kcal egy adag kb. Krumplibol 230g+70ml tej az megintcsak 220kcal es szertintem sokkal finomabb mint a rizs. Semmit se kell megvonni nem kell felni a kaloriaktol,mindossze kevesebbet kell enni mint mikor nem fogyoztal.
2017. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

Igen plusz a vaj ugyabár...vaj nélkül nem krumplipüré az a püré, ennyi erővel tört burgonyát egyen inkább és abban tej sincs.

Az pedig köztudott (kellene,hogy legyen),hogy a tömény ch+tömény zsír=legrosszabb kombó)

Alapvetően nem a burgonyával van a probléma.

Azzal van a baj és azért nem ajánlják azoknak akik fogyni akarnak mert ugyanazzal a kalóriamennyiségű krumplival 1 óra múlva éhen halok,ellenben ugyanannyi kalóriamennyiségű barna rizzsel pl.simán elvagyok 3-4 órát.

Márpedig aki diátézik és amellett éhes annak meg vannak számlálva a napjai.

Persze csoki mellett és mekis kaja mellett is lehet fogyni de ez már a nagyon haladóknak van.

Egyrészt azért mert az emberek 90%-a (főleg diéta elején)nem tudja tartani a mértéket és pont ezért egyre több olyan nap lesz amikor túl sok volt a "jóbol" amiért a nap hátralévő részét igen kalóriaszegényen kell kihúzni,hogy mondjuk kcal deficitben maradjanak.

És minél több ilyen nap van annál hamarabb fog véget érni az a bizonyos diéta/életmódváltás.


Lehet mindent enni,egy bizonyos szint után és egy bizonyos akaraterővel.

2017. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem kell bele vaj,habverovel felverjuk tejjel es isteni lesz.Amugy csak segiteni akartam..mert megertem a kerdezot h unja a rizst ezert ajanlottam ezt.Amugy kinek mi,en pl nem ehezek meg a krumpli utan hamar a rizs utan sem,ugyanannyi ido mulva leszek ehes mindkettotol.De amugy a barnarizsben meg sokkal tobb a kcal mint a simaban kedves 5os valaszolo!:D
2017. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

krumplit nem eszünk szénhidrátszegény étrendben.


egyél salátákat a húsokhoz, ha ráérzel a salátakészítésre, egymillió opciód lesz a különböző húsok mellé.


egyébként megfelelően elkészített kelkáposztafőzelék,székelykáposzta, savanyú káposzta, talán tök mehet korlátlanul, de léteznek már nagyon jó alternatív tészták attól függően, mi számít nekem ch-szegénynek. én napi 20 gramm ch-t eszem, így teljesen szénhidrátmentes konjac tésztát fogyasztok, de ha a kereted nagyobb, akkor vannak egyebek is.

2017. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

ja, és én pl. a brokkolit is szoktam pürésíteni, de az nem áll el, mint a krumplipüré, mert levet enged, de frissen nagyon jó, ugyanezt megtehed karfiollal is. pörkölthöznagyon jó.


a karfiolt hogyha beteszed ilyen food processorba (nemtudom a magyar nevét,olyan mint a turmixgép), rizs nagyságúra vágod, akkor nagyon jó lehet rizs helyett.

2017. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
a normális minőségű vajjal pedig semmi probléma nincs. 5% szénhidrát, 20% fehérje, és 75% zsír makrójú diétával már 30 kilót lefogytam.
2017. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Igen lehet több benne kalória. Viszont 59 g rizs szárazon mérve bőven elég bárkinek (180 kcal) és lassú ch , mig krumpliból kevesebb mint 1,5 db (közepes) teszi ki ezt az értéket és gyors ch...megtapsollak ha ezzel te ugyanolyan jol laksz :D

Azt még egyébként az elején hozzátettem,hogy a rizs+csirke kombó nem kalóriaszegény (de nem is kell,hogy az legyen egy ebéd) ezért nem is érten miért lovagolsz ezen a témán.

Ha ch és kalóriaszegény ebédet akar sem krumplinak,sem rizsnek nincs ott helye.

2017. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!