Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy tartotok súlyt?

Ti hogy tartotok súlyt?

Figyelt kérdés
Hány kcal? Mennyi édesség? Miket esztek?
2017. szept. 8. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

1300-1600 közt, mérlegállástól függően.

semmi édesség, még véletlenül sem. esetleg kemény erőscukorka(nem fogmosás helyett)

tészta, pékáru, cukor, édesség/sütik, alkoholos italok, fehér rizs, krumpli felejtve, a többi a kalóriatáblázat lehetőségétől függően. pl. sült karajszelet, sült csirkemell-filé, sült zöldségek, zöldségleves nagyon sokféle zöldségből, tejtermékek(kefír, túró, sajtok), gyümölcsök évszaknak megfelelően.(1 cső kukorica), sok paradicsom, paprika..igazi házi natúr lecsó enyhe füstölt szalonnás ízesítéssel,stb.


ez az eredményes súlytartás titka. cukros vagyok, tehát

a lét kérdése.

2017. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

1900 kalória körül van a napi bevitelem. A fogyásom előtt is ennyit ettem körülbelül (a hízásom egy pár évvel ezelőtt történt, akkor olyan 6 hónapig ettem nagyon egészségtelenül). Édességet nem igazán eszek, illetve csak akkor, hogy van itthon süti vagy csoki, de akkor is mértékkel (pár kocka csoki, 1-2 darab sütemény). Én eszek mindent, amit a családom többi tagja is, viszonylag egészségesen táplálkozik nálunk mindenki. Reggelire rántottát túróval, paradicsommal, paprikával, olajbogyóval, joghurttal. Ebédre mindig valami mást. Vacsorára zöldséget szoktam enni vagy gyümölcsöt, kompótot, ilyen dolgokat.

Ha nem étkezel nagyon durván egészségtelenül, valószínűleg kifejezettebb odafigyelés nélkül is meg fogod majd tartani a súlyodat.

2017. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár még nem fogytam le teljesen, súlytartáskor a "keretem" hasonló, mint lefogyva lesz, több mozgással s tömegelve...


Nos, életmódot váltottam. Súlytartáskor azt eszem, amit akarok, de azért jobbára tartom az életmódomat.

A fele/negyede édesség...? Néha azért kevesebb, néha több, ma pl. kizárólag édes palacsintát ettem, de most szálkásítok.

Zöldség, tojás, gabona, gyümölcs, olajos mag, sajt, alkalmanként krumpli vagy valamilyen zsíros kenyér, szezonban pár cső főtt kukorica, vendégségben némi süti... Cukrot alapból nem eszem (a vendégség a nagy kivétel), szénhidrátot is keveset, de a fentiekből látható, hogy vannak kivételes napok.


Sokat segít, hogy átkozottul nehezen hízom, masszív zabálással sem jönne fel havi 1 kiló (vékonyabban talán igen). Próbáltam.

2017. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1800kcal. Mindent eszek sutit is csokis is fozeleket barmit megeszek ha tudom hany kcal, kb napi 300-400kcal "edesseg" de van mikor semennyi sem.A sulytartas titka h mindent lehet enni,csak tudd mennyi kcal es azt ne lepd at.Amikor nem fogyoztam akkor mindent ossze vissza ettem legalabb 3000kcal..visszagobdolni is rossz
2017. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem számolok már kalóriákat, de szerintem kb. 1800-2100 kcal körül van a bevitelem. Étolajat, fehér lisztet, tejfölt, főzőtejszínt, zsíros húsokat, szalonnát...stb. nem fogyasztok egyáltalán.

A napi édességfogyasztásom 2 olyan jegeskávé, amiből az egyik cukros, a másik nem, viszont mindkettőre teszek kb. 10 g light tejszínhabot (összesen 200-250 kcal a kávém). Néha megeszek 1 túró rudit vagy egy müzliszeletet, vagy egy banánt.


A mindennapi kajáim többnyire nem diétásak, de egészségesek: zablisztes palacsinta, mogyoróvaj, sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű kenyér, durumtészta, csirkehús, tonhal, túró, sajt...stb. Nem vetem meg a ketchupot (cukormentes változat),a majonéznál viszont nagyon figyelek a mértékletességre, nem fogyasztom napi szinten, és egyszerre csak keveset, csak, hogy érezzem kicsit az ízét (imádom).


Heti 3 súlyzós edzésem van (itthon edzek, szóval nem olyan nagyon durva), és heti minimum 4x szobabicajozom (45-50 percet). Néha kint is bicajozom, de az sokkal lazább. Heti 2x sétálok is 4-5 km-t is.


Nekem így tökéletes, beálltam stabil 55 kilóra, és úgy érzem, hogy kicsattanok az egészségtől.

2017. szept. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi 1600-1700 kcal, 168 cm és 50 kg

Szinte minden nap eszek édességet

Nem kifejezetten egészséges ételeket fogyasztok, igazából mindent, amit szeretek, mértékkel

Arra ügyelek, hogy meglegyen a kellő fehérje heti-egy két nap kivételével, és minden nap eszek valami gyümölcsöt is.

Kb két-háromhetente tartok csalónapot, olyankor képest vagyok 4000-5000 kcalt is benyomni :D

2017. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!