Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Inkább sovány vagy kövér...

Inkább sovány vagy kövér lennétek szívesebben?

Figyelt kérdés

Ha muszáj lenne,melyiket választanátok?A sovány alatt nem anorexiás kategóriát értek,valamint a kövér alatt sem 200 mázsát.

Én kicsi korom óta sovány,vézna vagyok mint egy bot,alkatilag képtelen vagyok kövérre hízni.Emiatt sok sérelem is ért a suliban,utcán,meg úgy mindenhol.Nyáron elkezdtem egy kicsit hízni,nagy nehezen napi 6×-7× étkezéssel sikerült hetente kb 1 kg felszedni(néha kevesebbet).Egy hónapig ment is simán a dolog,aztán nagyon elrontottam a hasam és lement 1,5 kiló.Két hétig küzdöttem kb,hogy visszahízzam az elvesztett kilókat.Azóta többet nem is sikerül híznom hiába próbálom betartani a napi 6× étkezést.A neten nap mint nap látom a fogyókúrás mémeket,itt is mindenki azon van hogy leadja a felesleget.És én sehogy sem tudom átérezni túlsúlyosak gondját,azt kívánom,inkább kövér lennék,2 hét alatt simán lefogynék normálisra semmi erőfeszítés nélkül.

Szóval szerintetek mi a nehezebb:lefogyni vagy meghízni?Mik a nehézségei a fogyásnak?Mert én,magam részéről,az ellenkező esetet képviselve ezekbe a gondokba ütközök folyamatosan:

-nincs étvágyam(ha mozgok,ha fekszem,mindig kényszerítenem kell magam az evésre);

-még a jelenlegi súlyomat is nehezebb megtartani,nem hogy meghízni;

-lassú az anyagcserém(egy héten kb egyszer kell nagy dologolnom,pisilni naponta 3× kell max);

-suli alatt nincs időm sem olyan sokszor enni,meg el is felejtkezem róla;

Jelenleg 164 cm,45 kg vagyok.



2017. szept. 9. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Egyik se szimpatikus, de a jelenlegi szervezetemmel inkább lennék sovány, akkor máris elkezdhetnék tömegelni, nem kéne előbb szálkásítanom, ami nekem extrém nehéz. Sok izmom most sincs, még ha abból vesztenék picit, az sem lenne akkora tragédia.


Mi nehezebb? Nos, én extrém nehezen fogyok, 6 éve próbálkozom, akkor 30 kiló pluszom volt, nehéz, de megoldható volt tizenpárra leküzdeni, azóta se té, se tova, csak most indultam be újra, most megint nem nehéz, de azért figyelni kell rendesen.

De hízni még sokkal, sokkal, sokkal nehezebben hízok. A 30 kilóhoz 30 év kellett, pedig rengeteget ettem, ha jól emlékszem. Lényegesen többet, mint most.


Izmot felszedni még nem próbáltam úgy, hogy közben ne akarjak fogyni, de nyilván az is lassan megy.


Mi a nehézsége a fogyásnak?

Éhség. Megeszem a kalóriaigényemet és éhezem, ha nem szuper az étrendem. S hiába tűröm az éhséget, nem működöm úgy.

Étvágy, megszokás. Ez is kemény ám, sokszor rosszabb, mint éhesnek lenni.

Van, akinek az anyagcseréje is oly lassú, hogy rengeteg mozgás nélkül meg van lőve...

S rengeteget mozogni sem feltétlenül egyszerű...


Én megértem azt, akinek pokoli nehéz hízni. Szörnyű, ha nem bírsz enni, nem kívánod, de muszáj, de hányingered van már...

De attól még iszonyú, ha egész nap koplalnod kell, mert seperc alatt kimerítetted szánalmas kalóriakeretedet és valamiért a mozgás se megy, de ha menne, akkor attól lennél farkaséhes... S küzdesz és önsanyargatsz és alig van eredmény.

Egyik sem saját tapasztalat, de empatikus vagyok. Mindenkinek a maga keresztje nehéz, mondják s ez mélységesen igaz. Kívülről más, hisz te nem úgy működsz. Nem te éhezel, miközben nem fogysz, pedig kéne...

2017. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Egy héten egyszer? Én elmennék orvoshoz.
2017. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Maradnék ilyen,amilyen. 184 cm 68-70 kg.

2012-2016 december között ugyanehhez a magassághoz 58-62 kiló voltam,ami iszonyat kevés volt. Nem éreztem magam csinosnak,szépnek. Aztán sikerült "híznom", edzettem is közben, és így most jól érzem magam.

Azelőtt sosem tudtam hízni,pedig próbáltam,aztán "stressz mentesítettem" az életem,boldog,és kiegyensúlyozott lettem,és így elkezdtem szépen gyarapodni. (Előtte is imádtam enni,most is, de plusz kilók nem jönnek fel,most megint megálltam)

Szerintem ha csak nincs hormonális probléma,fogyni könnyebb,bár sokaktól hallottam,hogy mindkettő ugyanolyan nehéz,illetve azt is,hogy hízni nehezebb.

Ha esetleg többet vagy a friss levegőn,akkor sincs étvágyad? Illetve talán vitaminokat kéne szedned,azok meghozzák.

"Lassú az anyagcserém" Na azért a heti 1 székletet nem az anyagcserére kéne fogni,az is lehet,hogy felszívódási problémád van,vagy bármi más.

SOK ROST,SOK FOLYADÉK.

2017. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Inkább sovány mint kövér. Én jelenleg picit mackósabb alkat vagyok de voltam már 100 kiló felett és utáltam olyan lenni.
2017. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
A kövér sovány akar lenni, a sovány meg kövér. Akinek egyenes a haja göndört szeretne, akinek meg göndör, az egyeneset. A szőke barna akar lenni, a barna meg szőke...
2017. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább lennék sovány mint kövér.

Mindenkinek a saját púpja a legnagyobb.

Fogyni rettentő nehéz annak aki érezelemevő, aki pedig nem kívánja az ételt annak a hízás az.

De az biztos,hogy bárki le tud fogyni, és bárki tud hízni, meg kell találni a módját,hogy sikerüljön.

Ha valamilyen betegség áll a háttérben akkor azt kell felderíteni először és utána nekilátni a megoldásnak.

2017. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

voltam mindkettő. sovány jobban tetszik, boldogabb voltam úgy, egészségesebbnek éreztem magam


25f

2017. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Inkább sovány típus.


Ha fizikai munkát végez az ember könnyebb úgy mozogni, hogy nincs 10 kiló plusz amit mozgatni kell, így kevésbé is fárad. Meg a koleszterin is velejárhat a túlsúllyal, így soványabbnak lenni egészségesebb, kevésbé terheli meg a szervezetet hosszú távon.

2017. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Inkább,sovány, mint kövér.


Soványan be tudod vinni ami kell, kövéren meg bármit csinálsz, cipeled a felesleget, ami folyamatosan nyírja a szervezetedet.


Ne erőltesd a kaját ha amúgy egészséges vagy, mert kinyírod a szervezetedet. Mésra meg szarni rá. A többség csak rosszindulatú, nehogy már miattuk betegítsd meg magadat...

2017. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még szèp, hogy sovány, ez szerintem alap a legtöbbünknél. Én a mai kor ideálja szerint már kövérnek számítok a 64 kilómmal. (Ehhez 173 centi társul).
2018. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!