Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát ajánlotok,...

Milyen fogyókúrát ajánlotok, amivel 5-7 kilót le tudnék adni? Jövő nyárra vagy esetleg hamarabb!?

Figyelt kérdés
154 cm vagyok 57 kg,hastájékon vagyok teltebb az zavar nagyon,illetve szeretném feszesíteni a fenekem.. :)
2017. szept. 11. 21:53
 1/6 anonim válasza:
A fogyókúra szót fejeltsd el, semmit nem ér. Kezdj diétába, gyökeresen változtasd meg az étkezésedet, ne egyél búzalisztet, cukrot stb. (persze néha lehet bűnözni). Csinálsz pár erőnléti gyakorlatot 1-2 hétig, kicsit felkészíted az izmaidat a súlyzós edzésre és ajánlom, hogy járj el heti 3-4x konditerembe. Nyilván neked nem Hulkként kell ott viselkedned, 1001 női edzéstervet találsz a neten. 5-7 kiló nagyonmaximum 3 hónap alatt simán le fog menni, sőt talán fel is fogsz szedni izmot helyette és szép, formás testalkatod lesz.
2017. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy köszönöm a választ!
2017. szept. 11. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogyókúrát valóban töröld ki a szótáradból.

Megfelelő étrend kell (4-6 étkezés egy nap), gyorsan szívódó szénhidrátot minimalizáld (maximum gyümölcsöt egyél és azt is tízóraira+egyél mellé valamilyen formában fehérjét az lassítja a felszívódást pl túró), a lassú ch mehet minden étkezéshez (vacsira nagyon keveset vagy talán jobb ha kihagyod a fogyás ideje alatt).

Lassú ch : zöldségek, teljeskiörlésű gabonák (pl.zab,barna rizs,gersli,bulgur), álgabonák (pl.quinoa, köles,hajdina) és belőlük készült lisztek.

Egy szerintem fontos info amit jó ha megfogadsz.

Ha boltban veszel pékárut,kenyeret nézd meg az összetevőket, akkor számít valami lassú felszívódásúnak ha minimum 70%-ban teljeskiörlésű lisztet tartalmaz.

Ezt persze nem szokták ráírni,de ha az összetevők között az első helyen a búzafinomliszt szerepel akkor tedd is félre, mindig olyan sorrendben írják az összetevőket amilyen arányban van a termékben.

Tehát ami az első helyen van abból van benne a legtöbb!


A hozzáadott zsírt pedig próbáld minimalizálni,persze azért kell valamennyi de nagyrészt elég az amit az étellel beviszel,pl tojás,olajos magvak, húsok,olivabogyó stb.

Ha egy nap mégis zsírosabban eszel mert mondjuk megkívánsz egy szelet szalonnát, kolbászt vagy mondjuk egy tányér paprikás krumplit akkor aznap csökkentsd a szénhidrátot, főleg annál az étkezésnél ahol a zsírt beviszed.

Az emberek 90%-nál a ch+sok zsír együtt totálisan megakadályozza fogyást.

Természetesen kell a nagyon kell a szír,de az emberek akik nem számolnak kalóriát itt csúsznak el a legtöbbször hiszen a 3 fő makrótápanyag közül magasan a zsír tartalmazza a legtöbb kalóriát.


És persze a fehérje is legyen meg mindennap, legyen az növényi vagy állati (mondhat bárki bármit,bizony kell az állati fehérje) 1g/testsúlykilogramm minimum.


Emellett ha a mozgást sem felejted jövő nyárra bármit elérhetsz :)

2017. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást :)
2017. szept. 12. 09:47
 5/6 anonim válasza:
Első vagyok, ha kenyeret akarsz venni, akkor felejtsd el a "barna kenyeret", mert az nem a hozzáadott rosttól barna, hanem a szinezéktől. Tesco-ban vagy Lidl-ben lehet kapni fél kilós csomagolt kenyeret, aminek ált. kocka alakja van, nagyon barna. [link] Nekem ez bevált, sokkal kevesebbet eszek belőle, szinte semmit, max napi fél szeletet, ha sikerül jó márkát kifognod, akkor 1 szem búzaliszt sem lesz benne, én csak ajánlani tudom. Az íze kissé savanyúbb a kovász miatt, de én pont ezért szeretem.
2017. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1200 kcal között egyél és kb 70 legyen ebből a ch
2017. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!