Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire szükséges megtervezni...

Mennyire szükséges megtervezni a fogyókúrám vagy kövessek egy előre meghatározottat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 26 éves férfi vagyok, 100 kg-ról szeretnék lefogyni kb 80 kg-ra. Tudom, hogy fontos a sport ezért otthoni eliptikus traineren szeretnék naponta 30 perc HIIT-et csinálni, plusz napi fél óra TRX + expanderes gyakorlatot 3 napra elosztva (mell-tricepsz/hát-has/váll-bicepsz). Tudom, hogy a láb kimaradt, de itthon nincsenek felszereléseim lábazáshoz, plusz most nem is izmosodás a cél, csak az izmok megdolgozása, hogy a bevitt táplálék jobban hasznosuljon. Ezek mellett ha megyek dolgozni akkor azt gyalog tervezem meg tenni, ha mást nem is legalább munka után haza, ami legalább 1 órás sétát jelent. Az étkezésem lenne inkább a kérdés, ismerem a testépítők által ajánlott étrendet. 2-3 g/tskg fehérje 2-3 g/tskg szénhidrát + telítetlen zsír. Ha a plusz súlyt nem számoljuk amit le szeretnék dobni akkor a kalória igényem kb 80*24=1920, tudom, hogy ezt még megkellene szorozni 1,2-1,4-el az aktivitásomat figyelembe véve, de eléggé passzív életmódot élek, szóval maradjunk a 2000 kalóriánál, ami kb kellene a szinten tartáshoz. Ha 20%-ot elveszek 1600 kalória marad. Ez megfelelő kiindulási szám lenne vagy soknak számít? Az a baj a testépítő módszerrel, hogy nagyon sok mindent tilt és hamar megunom a csirke/rizs kombót. A halat pedig nem igazán szeretem. Jó lenne valami rendszer ami alapján haladhatok, sajnos nem vagyok elég spontán ember, hogy napról napra éljek a diétával, valami tervet szeretnék inkább követni és az se baj, ha pár napig ugyanazt kell ennem, csak ne hónapokig, így legalább nem kellene mindennap a boltba járni új dolgot vásárolni. Estére szívesen ennék light jogobella gyümölcs joghurtot + egy fél doboz zsír szegény túrót pl, azt nem igazán unom meg. Főt ételnek is megfelel 2-szer mondjuk a csirke + rizs meg esetleg egy fehérje turmixot is megtudnék inni napközben mondjuk a mozgás után, viszont a reggelivel mindig bajban vagyok. Tej + zabpehely nem elég laktató, hamar éhes leszek. A gyümölcsökben úgy tudom sok a cukor, rántottát tudok enni de azt pár napnál tovább nem bírom egymás után, hiányzik a kenyér is mellé, amit nem lenne szabad enni. Láttam, hogy sok diéta azért nem veszi olyan komolyan, mint a testépítő diéta. Erről mi a véleményetek? Csak önáltatás, meg kifogás vagy tényleg egy hétköznapi embernek azért nem kell olyan szigorúnak lenni önmagával, mint egy testépítőnek, hogy fogyni tudjon? Gondolom az első 10 kilót azért könnyebb ledobni, a maradék 10-et meg már szigorúbb diéta meg sportolás mellett ajánlott. Mit tanácsolnátok?

2017. szept. 13. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért jobb lenne lábazni is, 1 óra séta nem sokat ér e téren. Guggolás súllyal, ezt talán meg tudod oldani, valami súlyt csak tudsz fogni, bár venni sem egy vagyon, max. kevés lesz a rendes terheléshez, de végülis kitöréseket is nyomhatsz súly nélkül, az is kemény tud lenni.


Inkább max. 2g/ttkg fehérje, persze a hájat ne számold. Szinte senkinek nem kell 2 fölött, az emberek többségének semmit nem ér 1,6 fölé menni, ezt már sokszor tesztelték. A 2 az a tuti, de több szinte sosem kell, akkor sem, ha a lehető legtempósabban akar tömegelni az ember, semmit nem bízva a véletlenre. Egy normál ember 1,5-lel is jól fejlődik, max. nem teljesen optimálisan.

De a fehérje a leglaktatóbb, szóval megértem, ha valaki 2-re megy, talán néha picit fölé, de utána már egyre egészségtelenebb lesz, feleslegesen terheli a szervezetet.


Semmi baj nincs némi telített zsírral, szerintem mondjuk a sokkal sem, de ezt hagyjuk, tudom, hogy megoszlanak a vélemények. A testépítésben sem szoktak kiakadni a kókuszzsíron, tojáson, nem extrém zsírszegény húsokon, ezek teljesen jó ételek, pedig telített zsír az van bennük.


Ha mindennap mást eszel, akkor sem kell naponta boltba járni...


1600 kcal iszonyúan kevésnek tűnik, bár hallottam már igazán kövér férfiakról, akik bírták...

De ha bírod is, hova fogod ezt később csökkenteni? Első körben kiindulnék a 2000-ből, életmódváltással összekötve, ami önmagában is kihívás tud lenni, s ennyivel amúgyis fogynod kell. Meglátod, milyen a fogyásod üteme (az első hét még nem annyira számít), mennyire bírod, s változtathatsz.


Ha a tipikus testépítő szálkásító diéta nem jön be, csinálj mást, persze. Nekem eszembe se jutna követni, annyira messziről ordít róla, hogy inkompatibilis vagyok vele. Nincs étrend, ami mindenkinek jó.

Rengeteg hobbi testépítő eszik kenyeret, csak hogy tudd. Összetett szénhidrát, nem is feltétlenül gyors, a glutén nem mindenkit érdekel, miért ne?

Fehérjeturmixot nem innék, hacsak nem lenne nehéz összehoznom a fehérjét. Szerintem nehéz elég alacsonyan maradni vele, szinte mindenben van fehérje s nem kell belőle sok a kalóriaigényhez képest, de ez persze egyéni s étrendfüggő.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell, pont. Még egy testépítőnek sem kell olyan szigorúnak lenni, mint a diétákon látszik, pláne, ha nem is versenyző. De egy jó, egészséges étrend azért ajánlatos, akármi is vagy.

S versenyző testépítők is esznek zsírosan, mivel nem egyetlen jó étrend van... De az az egy tény, hogy versenyzőként sokkal nagyobb szigorúság kell, mint normál emberként.


Ha a csirkerizs stílust követed, akkor is lecserélheted a csirkét más húsra, a rizst pedig más gabonaételre. Nyilván nem kell ragaszkodni a konkrét ételekhez, csak éppen egyes tulajdonságaik miatt ez a kettő a népszerű. A rizs olcsó, a csirke sovány, sok helyen kapható s nem a legdrágább hús, bár nem is a legolcsóbb, pláne a szánalmas melle, amit én meg nem ennék, de ízlések és pofonok (bár nem azokkal van bajom, akik szeretik, hanem akik utálják, de hősiesen legyűrik és csak azt, mert nehogy már bevigyenek pár gramm telített állati zsírt).

2017. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagos normális ételeket egyél mértékkel. Mert ha lefogysz akkor utána is lesz élet. Te meg nem ehetsz mindig csirkemellet meg joghurtot mert megutálod évekre. Egyél reggelire egy szendvicset. Ebédre valami főtt kaját. Bármit csak ne zabáld magad degeszre . Valami olyan étrendet kell összehoznod amit nem érzel kinszenvedésnek, nem vagy mellette éhes, és fogyás után is tartani tudsz. Mert ha túl sok mindenről mondasz le akkor jönnek a falás rohamok. Én kevésnek tartom a 100 kilódhoz az 1600 kalóriát. Főleg hogy egy csomó mozgást beiktattál ami gondolom eddig nem volt. Kezdetnek ne légy túl drasztikus se kajában se mozgásban. Finoman fokozatosan változtass. És szélsőségeket, egyoldalú táplálkozást( csirke rizs) kerüld. Próbáld összehozni az egészséges ételeket a mértékletességgel és a változatossággal.
2017. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Betartom őket és megpróbálok kialakítani ezek alapján valami változatos, de azért tartható étrendet. Letöltöttem pár recept könyvet/füzetet amiben diétás ételek vannak, ezekből majd csemegézek, legalább a főző tudásom is fejlődik majd kicsit. :)
2017. szept. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!