Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi ideig lehet étel...

Mennyi ideig lehet étel nélkül fogyókúrázni/böjtölni, hogy ne menjek az egészség kárára? Hány napig?

Figyelt kérdés

2017. szept. 18. 09:42
 1/5 A kérdező kommentje:
150 kg-ról indulnék.
2017. szept. 18. 09:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mára egyértelműen igazolódott, hogy ez a koplalással történő "fogyókúra" hamis megközelítés, mert egyoldalúan befolyásolja az egész szervezet működését. Az energia bevitelt akarja csak csökkenteni és nincs tekintettel a felhasználásra, leadásra és arra tényre, hogy egy élő szervezet nem gép módjára működik (ezt már a 18. században felismerték). A bélműködésnek kifejezetten rosszat tesz, ha a működését megakadályozzák az anyagbevitel hiányával. Egyébként, ha nézed a tv-ben ezeket a csupasz túlélők és hasonló sorozatokat, abból kiderül, hogy nomád körülmények között ruhátlanul, élelem hiányában és sokszor kevés víz fogyasztása mellett 3 hét alatt 10-20 kg testsúly vesztés is bekövetkezik. Igaz, emellett iszonyúan szenvednek, az éhség mellett attól is, hogy fizikailag rendkívül legyengülnek, hovatovább szinte jártányi erejük nem marad. Nem véletlen, hogy fogyókúrás klinikák fogyasztást csak rendszeres orvosi ellenőrzés mellett vállalnak. A böjtölés nem azonos a koplalással, mert gyümölcs- és zöldséglevek fogyasztása kötelező, az élelem megvonás csak a szilárd táplálékra vonatkozik. Léböjt kúrát legfeljebb 1 hétig engednek.
2017. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne koplalj, válts életmódot. 3 hete lecseréltem a cukrot és a fehér lisztet, odafigyelek, hogy minél több zöldséget egyek. Közben rájöttem, hogy nekem az az optimális, ha napi3x nagyobb adagot eszem. Egyszer sem voltam éhes, mindent meg lehet csinálni normális alapanyagokból ( tegnap pl túrógombócot ettem). 4 kilót fogytam bármi megerőltetés nélkül. Ezen kívűl a mpzgásra is időt kell fordítanod, a gyaloglás lesz a leghatékonyabb szerintem.
2017. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most nagyon nehéz időszakom van, pár hete napi max. 600 kcal-t fogyasztok. Fogytam 5 kilót, minimálisan látszik csak (eddig sem voltam kövér, csak itt-ott husisabb). Sajnos eléggé behúzott, most már tudatosan is koplalok, de szeretném abbahagyni. Hidd el, nem éri meg, napok után folyamatos rosszullét, szédülés, a gyomrod iszonyatmód fog fájni, ahogy a kakilás is. Inkább egyél egészséges ételt és mozogj, sokkal sokkal kifizetődőbb. :)
2017. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Pár hétig nem igazán lenne bajod, ha egészséges vagy (s vannak tartalékaid vagy szedsz mikrotápanyagokat), de fogyás célból rossz ötlet, ahhoz hosszabb idő kellene és orvossal, kiegészítőkkel. Egyszer egy kövér ember bő 1 évig nem evett, csodálom, hogy olyan jól bírta, orvosi stábv ide vagy oda. De ez nem a normál embereknek követendő példa, csak egy extrém valami.

Bár főleg zsírból megy le, természetesen sok izmot is el kell bontani a hosszas koplaláskor, ez elkerülhetetlen, hiszen nem viszel be fehérjét, aminosavakat, márpedig arra nagy szükség van.

A kiegészítők sem olyan egyszerűek, nem tuti, hogy jót választasz s az jól fel is szívódik, érdemesebb ételből bevinni a mikrotápanyagokat is, amennyire lehet.


Nagyságrendekkel jobb életmódot váltanod és normálisan fogynod. Akkora kalóriaigényed lehet, hogy jó eséllyel elég könnyen összehozol heti 1 kiló fogyást is. Minek a testedet durván sokkoló, tápanyagokat kizáró koplalásra gondolni?

2017. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!