Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogén diéta? Hasznos?...

Ketogén diéta? Hasznos? Gyorsan lehet vele fogyni? Miket ehetek? Minta etrendet tudnatok kuldeni?

Figyelt kérdés
minden informaciot rola szivesen fogadok!
2017. szept. 18. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ehetsz hangyát, csótányt, néha egy-egy egér is belefér.
2017. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
71%

A ketogén diéta nem fogyókúrás, hanem epilepsziás terápiás diéta a rohamok mérséklésére, megelőzésére.

Egyéb, például fogyókúrás felhasználását az áltudományos kuruzslás címszó alatt keresd a lexikonban.

2017. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Azzal fogsz fogyni, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elégetsz.

Ezzel a "segédeszközzel" ez remekül kontrollálható:

[link]

2017. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Jókat hallottam róla.
2017. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficittel fogysz, csak ketogénnel nem. De a legtöbb ember valamiért keveset eszik ketogénben. Persze nem mindenki, én pl. nem, majd csak extrém nehezen fogytam vele (de más módszerrel sehogy), de tömegelni jó lenne :D


Minta étrendem nincs, de amúgyis sokféle ketogén van. A paleovital.hu-n van mintaétrend, na abba én belepusztulnék. Ő főleg húst és állati zsírt eszik, én pedig azt ketogénben sosem. Sok vega ketózó van, szerintem az igazán nem nehéz (én csak vega módon tudok ketózni, így is ügyelnem kell a fehérjére, túl könnyen elszáll).

De van, akinek minden ketogén diéta nemcsak nehéz, de önsanyargató. Inkább akkor csináld, ha te így érzed magad jól és energikusan. Fogyni máshogyan is lehet.


Semmiképpen nem ajánlom, ha most sok szénhidrátot eszel. Nekem úgy nem ment, több év 80 gramm után váltottam és iszonyúan drasztikus váltás volt, ég és föl van 80 és 40 gramm között is, több ételcsoport egyszerűen kiesett, s míg addig mindig valamilyen zöldségételt ettem, utána sosem fért bele, max. kóstolónak. Aki sok húst eszik, annak bizonyára kisebb a váltás, de aki sok tésztát, annak necces. Az édesség nem gond, rengeteg jó ketó édesség, süti van.


Ha nem szeretsz zsírosan enni, akkor ne csináld. Ha igen, az jobb, s ha odavagy a zsírért, akkor lehet, hogy csökkentened kell a mennyiségét, velem ez történt.

Az nem baj, ha a tocsogós dolgokat nem szereted, én sem. A rejtett zsírokból rengeteg össze tud jönni, szálkásításnál nem nagy kalóriaigénynél akár túl sok is.

Nagy kalóriaigénynél ne csináld, mert nem hiszem, hogy sokunknak megy a 80-90% zsír.


Még akármennyit tudnék írni, de lehet, hogy nem érdekel a tudományos háttér ama kis része, amit laikusként én is értek, vagy hogy tényleg komolyan gondolod-e.

Semmit nem tudok rólad. Én mint hedonista és realista, első körben megnézném, alkalmas-e az étrendem s ízlésem arra, hogy ilyen határozottan megszorító étrendre térjek, akár ideiglenesen is. A ketót nem célszerű nagyon ideiglenesen csinálni. Érdemes akkor már zsíradaptálttá válni, s nem ehetsz meg egy csomó cukrot, mert közbejön a szülinap úgy, hogy nem fogadod el, hogy bizonyára fájdalmas éjszakád lesz. A működésed kissé átalakul, más lesz az üzemanyaga még az agyad nagy részének is. Már a legelején sem jó ész nélkül csinálni, mert az is rosszul fog esni. Magnézium, kálium, só, sok víz, ez igen fontos. Ha jól csinálod s egészséges vagy, nem leszel igazán rosszul, max. lenyom a nem neked való étrend. Ahogy engem a szénhidrátdús.


Tapasztalat nélkül inkább a sima szénhidrátszegény étrendet ajánlom, messze a ketogén szint fölött (nem mintha az fix lenne, változó, ki mennyi ch-val marad ketózisban. 20 gramm alatt szinte mindenkinek OK, de van, aki a többszörösét is eheti) az sokkal lazább és sokkal több mindent ehetsz. Ami persze hátrányos is lehet, van, akinek oda se kell figyelni extrém alacsony ch-nál, könnyen fogy, máskor pedig elcsábul, éhes marad, elszáll.

2017. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Én ketogén diétát csinálok 3 hónapja, 10kg ment le.


Szerintem azért eszik a legtöbb ember kevesebbet keto alatt mert ami titólistán van - tészta, kenyér, édességek - nagyon sok kalóriát tartalmaznak. Színhúsból meg zöldségből nehéz durván túlenni magad, ha viszont étkezés mellé kenyeret eszel vagy kétszer szedsz a tésztából akkor simán.


20g ch alatt mondjuk nagyon nehéz lehet tartani a napodat. Én 30-at célzom meg, de az is nehéz, mindezt úgy hogy gyümölcsöt sem eszem, édességet meg tészta- és kenyérfélét meg pláne. Csak a zöldségekben van annyi ch hogy 30gram simán összejön, kb 300g brokkoliban van ennyi.

2017. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Értem én, hogy másoknál hogyan van, de nekem sosem volt probléma (=az volt a természetes) sok kalóriát enni ketóban, ahhoz igazán nem kell sok ch. A zsír elég jól adja a kalóriát, ketóban durva volt visszaejtenem a régi magas szintről, hiába voltam jóllakottabb kevesebb ch-val.. Húst alig eszem, ketóban pedig kvázi soha, túl sok fehérje. De ez mindegy, a fehérje zsírral megvan s az jól laktat, ha nem is mindig eléggé.


20 gramm alá még vega stílusban sem nehéz menni, egészen jó kis étrendet ad, de azért aki szereti a szénhidrátjait, annak az azért nagyon megszorító. Ha nem eszem szénhidrátbombákat (amiket simán eszem, csak mikromennyiségben, nekem megéri) s még zöldséget sem (ami kizárt), már akkor 10 grammnál járok, viszont 20-szal is hiányérzetem van, hiába eszem jókat és van energiám.

Ezért van, hogy tudom, milyen a 20 gramm, de sosem tartom hosszabban, mert hiányérzetem van.

A zöldség egyszerű: nemigen fér, 40 grammba se, max. minimális mennyiség (nekem az 1 kiló is minimális mennyiség, tudom, hogy van, akinek sok). Úgyhogy ketóban kvázi nem eszem zöldséget, csak amennyit nagyon muszáj, tipikusan nyersen, mert csak úgy tudok keveset enni belőle (évekig tartott ezt elérnem s megszoknom, de a zöldségétel úgyse laktat s majdnem felesleges macera) s a nonstop ketó kizárt. Ennél ideálisabbat nem tudok, de nem is kell. Illetve majd kialakul, az ember táplálkozása sokat tud változni.

2017. szept. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!