Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élelmiszerboltban dolgozom,...

Élelmiszerboltban dolgozom, elhíztam az utóbbi időben, és szeretnék fogyni. De hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom kell a mozgás napi szinten, az meg is lesz! Az étkezésen hogyan változtassak? Működne szerintetek ha: reggelire, ebédre és vacsorára kenyér helyett puffaszott rizs/búza szeletet eszek, mellé amit eddig csak persze kevesebbet. Tízórai és uzsonna gyümölcs lenne?
2017. szept. 19. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Működhet. De ebédre eddig kenyeret ettél? Fogyassz zöldséget! Zöldbabot, uborkát, sárgarépát, paprikát, spenótot! Ezekből ehetsz bőven, alig van bennük kalória. De kell a fehérje is: sovány húsok, túró, tej, sajt. A sajttal vigyázni kell, mert a zsírtartalma is magas, főleg a sajtkrémnek nevezett szutykoknak.
2017. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki h boltban dolgozom, mert ugye rá erős időmben mindig csipegettem egy pár csokit. És ezért híztam el. De ezt váltom fel gyümölcsre. És amit még nem értek, hogy ebben a puff.szeletben is van szénhidrát. Akkor ez sem jó? Melyik a jobb kenyér helyett ez v teljes kiőrlésű kenyér?
2017. szept. 19. 11:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig reggeli egyáltalán nem volt, ebéd meg mikor mi. Általában szendvics amit a boltba ettem meg vagy egy kis főtt kajcsi, vagy rántotta. Termeszetesen finom puha kenyérrel v zsemlével. Szted mivel helyettesítsem inkább a kenyeret? Amiből lehet enni
2017. szept. 19. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért tűnik jobbnak az ötleted, mint az eddigiek, mivel a puffasztott gabonából a többség jóval kevesebbet eszik, mint kenyérből. Van, aki nem, annak természetesen nem jobb a kenyérnél fogyás szempontjából, hisz ugyanúgy szénhidrátbomba.

A csoki elhagyása (hacsak nem helyettesíted több kalóriát adó gyümölccsel) és a kevesebb étel is kalóriát csökkent, de a jó ételeidből, zöldség, fehérje, ne csökkents. Nem kell mindent csökkenteni. A kenyér akár még maradhatna is, ha kevesebb lenne a mennyisége, decsináld, ahogy neked működik. Én pl. zöldséget eszem kenyér "helyett" (akkor is, ha a másik rész is zöldség :)), de ez persze nagyon sok embernek nem opció. Néha nekem sem, vannak száraz, kalóriadús dolgaim is e szerepkörben, ez egyéni. Ha neked egy szeletke pufirizs jó egy szelet (jóval több kalória) kenyérhelyett, oké.


A gyümölcs is egyéni. Nekem fogyás szempontjából sokkal jobb a (nem cukros) csoki, a gyümölcs nagyon cukros és inkább éhes leszek tőle. De ha neked jó kis étkezésre, egészségedre, nincs vele baj, természetesen.


Ne változtass túl sokat, a csoki+kenyér elhagyása, a mennyiségre ügyelés s a mozgás simán meghozhatja a sikert. Sokan zabálnak, elhíznak, majd harmadannyi ételt kezdenek enni, ez butaság.

Válts életmódot, ne térj vissza arra, ami mellett elhíztál.

2017. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-először is más munkahely, ahol nincs csábítás.

-aztán csak húsféleségek, hal, nyúl, csirke, lisztből készült terméket felejteni, sovány sajtok, tej, natúr kefír, sok főtt tojás, zöldség grillezve, sütve, esetleg párolva, gyümölcsből a savnyább..és még néhány zöld valami

-max 1600 kcal 24 óra alatt. általában reggel hat és este hat között egyél sokszor keveset.

-a digitális mérleg alapkövetelmény.

-ha tényleg fogyni szeretnél, akkor reggel ébredékor, és este lefekvéskor meztelenül, vagy minimális ruhában mérd magad. Meglepő lesz.

Pár hétig nem lesz nagy változás.


Arra nagyon ügyelj, hogy hetente 50 dekánál többet ne fogyj..


kaloriabazis.hu

2017. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!