Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam meg a súlyom?...

Hogyan tartsam meg a súlyom? Fogyokuram vegeztevel szeretnék egy picit tobbet enni viszont ha eszek buntudatom van es rettegek hogy visszahizok mindent. Mennyit egyek, es mennyit sportoljak hogy elkeruljem a plussz kilokat?

Figyelt kérdés

2017. szept. 19. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetett dolog, mivel láthatóan lelki/szellemi vonalon nem egészségesen állsz hozzá. A bűntudat teljesen hibás reakció. Mégha rengeteget eszel és hízol, azt is visszafordíthatod még az elején, normál esetben viszont semmi alapod ilyen erős reakcióra.

A fogyási ütemed alapján hozzávetőlegesen megbecsülheted, mennyivel tartasz súlyt, vagy emelheted lassan, párszáz kcalokkal, amíg be nem áll az egyensúlyi helyzet.

Kicsivel többtől, ha eddig rendesen fogytál, nyilván nem hízhatsz, ez képtelenség (illetve kis esélye van, hogy hirtelen belassulna az anyagcseréd :) nyilván azonos aktivitást tételezek fel).


Sportolj annyit, mint eddig, kivéve, ha eddig igen keveset vagy többre vágysz, mert akkor többet. S egyél kicsit többet, mint eddig.

2017. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szamold a kaloriakat es akkor nyugodtan ehetsz. Van erre oldal is ami segit.
2017. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy oldal,amibe bekell írni hány éves vagy,hány cm, hány kg. Aztán kimutatja,h mennyi kalóriát egyél,h megtartsad a súlyodat/fogyjál/hízzál.

Utána van még egy oldal,ami megmutassa,h egy adott étel/italban mennyi kalória van.:

orvosilexikon.hu/kalkulatorok/napi-kaloriaszukseglet-kalkulator

www.fogyas.info/tapanyag-kaloria-energia-tablazat_kcal-kalkulator.php

2017. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt, a végére evési zavaros lettem, 168 cm és 45-46 kg, alig ettem a bűntudat miatt, hogy jaj hízni fogok.

Most híztam ehhez 3-4 kg-t, és súlyt tartok kalóriaszámlálással, nekem ez bevált. Sportolni nem muszáj (de ajánlott az egészséged miatt), ha azt teszed mindig add hozzá az elégetett kalóriákat a napi keretedhez. Ehhez számtalan kalkulátor és honlap létezik.

2017. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segitettetek. (:
2017. szept. 27. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!