Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hetes tojás kúra?

2 hetes tojás kúra?

Figyelt kérdés
Sziasztok hallottam erről a 2 hetes tojás kúráról ahol szinte semmi mást csak tojást és szárított gyümölcsöket szabad enni..2 hét ilyen étkezés után nem kezdenek el mondjuk fájni vagy romlani a fogaink a vitamin hiány miatt?

2017. szept. 23. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel be multivitamint, akkor ehetsz bármit igazából, pont erre van. Viszont ez a tojáskúra meg 'laposhas fél óra alatt' fogyókúráknak semmi értelme. Egyél csirkemellet vagy halat (ha lehet minél kevesebb, vagy semennyi olajjal/zsírral) + rizs meg egyéb zöldségek. Ha normálisan utánanézel és egy 1100-1400 kalórás étrendet összeállítasz azzal heti 1 kiló lemegy ZSÍRBÓL és nem izmot fogysz az igénytelen táplálkozás miatt.
2017. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"ha lehet minél kevesebb, vagy semennyi olajjal/zsírral) "


És akkor mi lesz a zsírban oldódó vitaminokkal?

2017. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki rendesen összeállít egy étrendet, akkor abba lehet beletenni olajos magvakat például. Sokféleképpen össze lehet szedni azt a mennyiséget, ami kell, mert az nem túl sok. De egyébként én pl. azért sütöttem zsír/olaj nélkül, mert előre pácolt hús volt, eleve olajos volt. Inkább arra gondoltam, hogy nem úgy egyen egészségesen, hogy nyakon önti egy flakon olajjal.
2017. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, de hülye ötletnek tűnik. Pont a zöldségeket hagynánk ki? S ha tojással lakunk jól, minek elrontani cukrokkal (semmi bajom a szárított gyümölccsel, de ha mág extrém kúra tojásra alapozva, akkor minek ez)?


2 hét böjt után se lesz vitaminhiányod, ha vannak normális tartalékaid, de persze jopbb, ha szedsz valamit, ha rossz, kiegyensúlyozatlan étrenden vagy.

A tojásban van vitamin, de a C hiányzik. Ha nem vagy a kiegészítők és a nagy C-vitamin bevitel híve, akkor egyél zöldségeket mellé, a nagyon minimumot akkor is beviszed. Sosem volt még skorbutom vitamin szedése nélkül sem, de hogy az ideális szint hol van, az más kérdés és én nem tudom a választ.


Sokkal jobb lenne, ha tojásra alapoznál, de ennél zöldséget, némi olajos magvat, némi gyümölcsöt, némi gabonát s ami még neked kell, mindezt változatosan. Az 2 héten túl is tartható, 2 hét alatt minimálisan fogysz, persze lehet, hogy csak 2 kiló pluszod van.

2017. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: Az igaz, hogy összehozható, de a flakon olaj és a kb. semmi olaj között nagy a különbség. Én kifejezetten zsírosan főzöm, de így is csak napi 1-2 dkg kókuszzsír a fogyasztásom, ha ügyelek rá (de ez ételfüggő. néha 1 sincs, néha még több), ami igazán minimális, sokkal több zsír kell, csak azt megadják az alapanyagaim (sokszorosan).

Aki a legsovánmyabb húsokat eszi zsír nélkül, az félő, hogy nem eszik meg egy marék diót sem (persze van kivétel)... A minimális zsír bevitele pedig fontos. Túl sok kislányt láttam ebben a rovatban, aki zsírfóbiás volt és messze alulmaradt még a tényleg kicsi zsírminimumnak is.

2017. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha valaki rendesen összeállít egy étrendet, akkor abba lehet beletenni olajos magvakat például."


Igen. De a kérdés nem rendesen összerakott étrendről szól, hanem főttojás " diétáról" napi kb 700 kalóriával.

2017. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legrövidebb diéta 2 hónapos,ezért igazából nincsen miről beszélni.

De a tojással lehet pótolni a húst,ha a többi dolog rost némi ch megvan ugyanúgy.Csak a napi 20-30 tojás azért nem kicsit lenne unalmas és minek ha van mindenféle finom hús is.Ezért napi 1 tojásos kaja bőven elég és akkor a tojástól sem fogsz megundorodni egy életre,mert egy kiváló fehérjeforrás.

2017. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20 tojás nekem és még rengeteg embernek már betegesen sok fehérjét adna (10 sem fér bele a napomba soha, fehérje oly sok ételben van), viszont inkább eszem minden étkezésre tojást, mint minden második héten húst. Az ízlés egyéni dolog, nincs gond egy étel dominanciájával, ha az adott embert nem zavarja és így is képes kiegyensúlyozott étrendet összehozni.
2017. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amíg valaki 2 hetes dolgokban gondolkodik rendre kudarcot fog vallani,és mi lesz a 2 hét után?csendben jönnek vissza a kilók amiket lefogytál zsírból ÉS izomból az majd visszajön CSAK zsírként,rendesen kell enni heti 6 nap,"tisztán" amennyire lehet,aztán lehet tartani közben csaló napot is,amikor több is belefér,de 2 hetes diéta?felejtős
2018. máj. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!