Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit csináljak ha diéta közben folyamatosan kívánom a csokit? Hogy tiltsam el magam tőle? Mit tegyek h ne kívánjam?
2017. szept. 23. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valamit megvonsz magadtól, és azért van ez? Érdemes kicsit megnézni, módosítgatni a makróidat, ha tényleg ennyire kívánod…

Ha nő vagy, akkor nem tudom, hogy ez mennyire állandó, lehet csak menzesz előtti éhség.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, ne aggódj, rengeteg megoldás van.:)

Ha szereted, magas kakaótartalmú (85%osat eszem) étcsokiból ha megeszel egy kockát, és iszol rá egy pohár vizet, sokat segít. Ha édesre vágysz, arra is rengeteg alternatíva van, pl a Fruit Bars gyümölcsszelet (nem a dobozos) olyan a lelkemnek, mintha csokit zabáltam volna :D

Ha pedig semmi sem segít, még az egészséges alternatívák sem, vegyél egy szelet csokit, és eszegesd el kockánként. Önuralmat is tanulsz, és erőt adhat, hogy kibírd egész nap. Próbáld valamint elterelni a figyelmed a csokiról, olvass, nézelődj, sétálgass ahelyett, hogy a Derült égből fasírtot nézed. XD ><"


És a legfontosabb, étkezz tisztán! Kerüld a feldolgozott élelmiszereket (amióta ügyelek rá, viccen kívül nem szokott csokiéhségem lenni menzesz előtt sem), lehetőleg mindent magad készíts, változatosan!


Sok sikert a diétádhoz! :)

2017. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor talán egyél csokit, én mindig ezt teszem. Vagy kakaót, én tudom, hogy nekem a csokiban főleg az a vonzó.


Sokunknak elég 1-2 kocka tömény étcsokiból. Én nem eszem cukrot s a ch keretemet sem akarom ilyenre pazarolni, akármekkora is, úgyhogy én saját csokiszószt készítek, ami sokkal ch szegényebb és zsírosabb, mint egy 80%-os csoki, ami nekem már úgyis túl kakaós.

De bármilyen csokiból ehetsz egy keveset, ha a te diétádba belefér.


Az azért nem jó, ha folyamatosan kívánod. Bár lehet, hogy érthető. Ha nagyon édesszájú vagy, most pedig kevés édességet eszel, nem csodálom. Vagy ha kakaórajongó vagy, mint én :) Akármennyi édességet eszem, a kakaót nem pótolja, de ez csak apró vágy, semmi különös zavaró függőség, aminek nehéz lenne nemet mondani.


Persze lehet az is, hogy hiányos az étrended. A kakaóban vannak hasznos tápanyagok.

2017. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!