Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sós péksütemény/ szénhidrát...

A sós péksütemény/ szénhidrát ugyanannyira hízlal, mint az édes?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de egy lekváros kenyér relative szerintem jobban hízlal, mint egy szalámis vagy sajtos. És egy kakaós csiga is jobban hízlal,mint egy sajtos croissant. Igazából a cukor miatt gondolom így, mert mégtöbb szénhidrát lesz benne, a másikban úgymond meg "csak" liszt van, ami szénhidrát. Vagy rosszul gondolom, és ez hülyeség? persze azt is tudom, hogy ha kalóriakereten belül eszed, akkor semmi sem hízlal, de most nem erre vagyok kíváncsi.
2017. okt. 11. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy valami "hízlal", ami hízlal, az a kalóriatöbblet.


Ha megeszel egy szelet lekváros kenyeret vagy egy szelet szalámisat, akkor a kenyere ugyanannyira hízlal (vagy sem), a lekvár meg szalámi meg csak a mennyiségtöl függ, hogy melyikben van több kalória.


Egy evökanálnyi lekvárban átlagosan 56 kcal van, 13 g ch-tartalommal.

Egy szelet (1 dkg) szalámi 40 kcal, 4 g zsírral

Egy szelet sajt (3 dkg) 98 kcal, 8 g zsírtartalommal.


Ebböl láthatod, hogy nem feltétlen a lekváros kenyér hízlal jobban. (AZ meg tévhit, hogy csak a szénhidráttól hízik valaki, a zsír legalább annyira problémás!)

2017. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megnezed hany kcal van a sosban mondjuk 300kcal,edesben 400kcal.Akkor eldontod melyik "hizlal".Am semmi se hizlal ha kereten belul maradsz,akar zsirt is ehetsz ha a keret megvan.
2017. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kalóriatöbblet hizlal. A lekváros kenyér azért előnytelenebb, mint a sajtos, fogyás szempontjából, mert a legtöbb embert kevésbé laktatja, ráadásul fehérjét jóformán nem ad, így a napod többi részében nagyobb arányban kell lennie a fehérjének. Ez főleg pici kalóriakeretnél gond vagy akkor, ha a fehérjeforrásod zsíros. Ha a kettő egyszerre teljesül, akkor jóformán beviszed a fehérjét némi zöldséggel és ennyi, semmiképpen nem fér bele se kenyér, se lekvár (max. parányi).

Ha 3000 kcallal fogysz és tudod, hogy ebédre megeszed a fehérjeszükségletedet, akkor éppenséggel ehetsz reggelire akár lekváros kenyeret is, amennyiben a reggeli gyengébb inzulinérzékenység vagy valami más nem állít meg.

Ha én fehérjeszegény extrát akarok, akkor sovány fehérjére koncentrálok a többi étkezésben. A fő, hogy a napod OK legyen.


Kicsit értem a gondolkodásod, de túl különbözőek a példáid. Egy zsemle és egy édes zsemle esetében megjelenik a plusz cukor,node a plusz kalória akár még laktathat is valakit. A testnek mindenesetre energia. Ismerek olyat, aki kalória alapon lakik jól, szinte teljesen mindegy, hogy az miből jön. Rántotta vagy merő gyors cukor? Sok legyen, akkor jóllakást okoz sok-sok órára. De biztos hallottad, hogy sokan a gyors cukroktól hamar megéheznek. Én eleve jól sem lakom s ez minden szénhidrátra vonatkozik. Úgyhogy felőlem lehet akármilyen liszt vagy cukor, egyformán nem laktat. Márpedig én éhesen eszem még, ahogy sokunk. A fegyelmezettek téged nem érdekelnek, mert akkor a kalóriaegyenleg jön be, amiről írtad, hogy nem erre vagy kíváncsi...

A kalória az kalória, azért van a szerencsétlen cukornak és lisztnek kalóriatartalma, hogy hasznosulás esetén annyit nyerj belőle, nincs olyan, hogy a cukorkalória nagyon hizlal, a lisztkalória kevésbé...

2017. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
68%

Elvileg az hízlal jobban, amelyikben több a kalória, tökmindegy édes-e vagy sós.


DE! És ez egy hatalmas DE!

A cukros dolgok után az inzulinszinted először jól felmegy, majd jól lemegy, amitől sokkal hamarabb éhes leszel. És valószínűleg enni is fogsz. :) Szóval ha ezt nézzük a cukros dolgok rosszabbak.

2017. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:) ment a zöld kéz
2017. okt. 12. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
A cukor és a búzaliszt nyilván nem előnyös, ha fogyózol. A sós péksütikben is gyakran nem kevés cukor van, tehát szerintem mindegy, hogy sajtos vagy kakaós péksütit eszel, egyik sem jó. Leginkább a hasznos tápanyagtartalom és a szervezetre gyakorolt hatásuk miatt.
2017. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!