Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzés melletti súlynövekedés...

Edzés melletti súlynövekedés lehetséges? Ez tényleg izom lenne?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja, szeptember óta járok konditerembe. Nem a fogyás a célom, hisz a 164 centis magasságomhoz 54 kg voltam, mikor edzeni kezdtem. Inkább formálódni, izmosodni szeretnék. Heti háromszor megyek, kardiózom és súlyzós edzést is végzek, főleg hasra, karra, ezeket szeretném formálni. Látványban még nem számottevő a változás, viszont azóta másfél kilóval nehezebb vagyok, ma 55,5-et mértem. Ez lehet az izomnövekedés miatt, vagy "normál" hízás lenne? Utóbbit azért sem érteném, mert éve óta egészségesen étkezem és a kondizás mellett spinningelek is heti 3-4-szer 1 órát már három éve, tehát semmi nem indokolná, hogy hízzak... Szerintetek? 25/N
2017. okt. 20. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet izom, lehet zsír, lehet víz... Haaználj kalkulátort, vagy vegyél egy testanalizáló mérleget, ha tudni szeretnéd.
2017. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mérd meg magad centivel, akkor ha lesz további súlynövekedés, könnyű eldönteni.

Nem tudom hogyan szoktad mérni, de ennyi ingadozás előfordul, néha több vizet köt meg a szervezet, néha kevesebbet, a ciklus is tudja befolyásolni, vagy ha kicsit lelassul épp az emésztés, stb.

2017. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt mérhető mennyiségű izom is jöhetett fel, de mivel a testsúly ingadozik is ennyit, ez lehet víz, salakanyag is.


Az egészséges étkezés és a mozgás még nem jelenti azt, hogy ne hízhatna az ember. Ha izmot szedtél fel s emiatt nőt a súlyod, akkor is ugyanúgy többletben kellett enned, mint ha zsír lenne a plusz...

2017. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!