Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudjuk hogyan...

Egyszerűen nem tudjuk hogyan tudnánk rávenni apám arra, hogy fogyjon?

Figyelt kérdés
150-170 kiló lehet. Pár évvel ezelőtt majdnem belehalt a tüdőembóliába. Fekélyes a lába, magas a vérnyomása. Az orvos azt mondta, hogy életveszélyes a súlya és ha a mélyvénás elégtelensége rosszabbodik, akár a lábát is levághatják. Ennek ellenére csak eszik és eszik, nincs benne semmi akarat, pedig nagyon fogynia kéne. Kérlek, segítsetek, ha tudtok. Mi lenne a megoldás, hogyan tudnánk rávenni arra, hogy igenis diétázzon és fogyjon? Anyám hiába veszekszik vele, neki fontosabb az, hogy jól teleegye magát.

2017. okt. 23. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjátok rávenni. Ez is egyfajta szenvedélybetegség, amiből csak úgy lehet kigyógyulni, ha ő maga akar. És úgy is nehéz.
2017. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Csak radikális megoldással, nektek is áldozatot kell hozni: ne legyen otthon étel, csak nagyon kevés, nem túl ízletes és alacsony tápértékű.

Könnyű úgy teleennie magát az embernek, ha ott van előtte a kaja. Sokkal könnyebb úgy megtartóztatnia magát, ha nincs az étel elérhető közelségben.

2017. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minél inkább erőltetnek valamit, az emberben annál inkább nő az ellenállás. Ráadásul még rosszabbul fogja magát érezni lelkileg, mert úgy bántok vele, mint egy gyerekkel. Érthető, hogy aggódtok érte, de azt meg kell érteni, hogy helyette cselekedni nem tudtok. Anyád veszekedése pedig egyenesen beletaszítja a végzetébe. Kicsi empátiával képzeljétek bele magatokat az ő helyzetébe. Szelíden és tisztelettel kell meggyőzni őt. Ha nem megy, akkor forduljatok pszichológushoz, egy családterápia is közelebb visz a megoldáshoz, mint az állandó veszekedés...
2017. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet rávenni , engem se tudtak. Neki kell el határoznia magát.
2017. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Alacsony tápértékű és nem ízletes ételeket én biztosan nem adnék neki, hiszen mindenkinek kell a tápanyag, és ki akarna nem finom ételeket enni? Fehérje annyi kell neki, amennyi egy ugyanolyan magasságú, nem elhízott embernek. Vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre is szüksége van. Olyan ételeket kellene elé tenni, amiktől jól tud lakni, és egyúttal elég tápanyaghoz is jut, viszont kevés szénhidrát van benne. Pl. hús, hal, tojás és sok alacsony keményítőtartalmú zöldség. A kenyeret, lisztet, cukrot minimálisra kellene szorítani, de helyette legyen olyan alternatíva, amit szívesen megeszik. Innivalónak csak víz és gyógyteák, semmi alkohol, üdítő és tej.

Persze ehhez nyilván kellene az ő együttműködése is, anélkül nem megy. A gond ott lehet, hogy már olyan régóta el lehet hízva, hogy el sem hiszi, hogy szenvedés és koplalás nélkül is le tudna fogyni. Keressetek neki a netről olyan emberektől beszámolókat, akik nem kimerítő testmozgással, csodaszerekkel, vagy gyomorszűkítő műtéttel fogytak le nagy túlsúlyt, hanem jó étrenddel és kitartással. Én angol nyelvűt tudok mutatni, ha érdekel.

2017. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csereljetek le a cukrot eritrite, a lisztet maglisztekre. A zabpehelyliszttel kozel ugy lehet fozni mint ha feherliszt lenne. Ertem ez akatt, h rantast is siman csinalhattok belole.

A pekarut vagy megveszitek, vagy sutitek otthon, olyan osszetevokbol amiben sok rost es lassu felszivodasu szenhidrat van.

Sajnos ezek draga dolgok, de ugy velem apukad egeszsege megerhet ennyit.

A lenyeg h az egesz csaladnak valtoztatnia kell, egyedul nem fog neki menni.

A hagyomanyos eteleket is meg lehet reformalni.

Olvassatok utana, 1-2 honap es anyukad is belejonne hogy ugy fozzon edesapadnak amivel aztan biztos hogy beindulna a fogyas.

Ha gondolod irj ram, itt nem akarok reklamozni semmit, leirom hogy en mivel keszitem az eteleimet.

2017. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Peldakent leirom h ma mit keszitettem a csaladomnak ebedre. :-)

Paradicsomleves + turogomboc


A leveshez kokuszolajon megpiritottam a hagymát majd szortam ra zabpehelylisztet. Halvanyra piritottam es felontottem a paradicsompurevel es vizzel. Ment bele so, bors, bazsalikom es edesitoszer.

Ha foztok bele egy kis eperlevel tesztat nem hiszem h nagy baj lesz belole. Mozzarella golyokkal ettuk.


Gomboc

5 dl 1,5%-os tej es 10 pupos ek zabpehelybol lenyegeben zabkasat kell fozni. Ha nem eleg suru mehet bele meg zabpehely (pici so + edesito, de ne legyen nagyon edes) ebbe bele kell keverni a turot (250 v 500 grammot). Ennyi a gomboc.

Allni hagyni h szilarduljon majd kezzel gombocot formalni beloluk.

Zsemlemorzsat kokuszolajom megpiritottam (persze ehhez is lehet kapni dietas morzsat) bele a gombocok.

Natur joghurtba edesitoszert tettem, ezt ontottem a gombocra.

Annyira finom ez a verzio h a gyerekeim teljesen odavannak erte. :-)


Szoval szerintem tuti edesapadnak is izlene. Ehet belole kedvere. ;-)

2017. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom, nem ő vásárol be, nem ő főz.

Nem etetném.

Segítséget kérnék. Biztosan van lelki oka, hogy ennyire szenvedélyévé vált az evés. Megkérnék pszichológust vagy más szakembert, hogy beszélgessen el vele. Bár szerintem ha az én férjem lenne, akkor én pszichológus nélkül is tudnám, hogy mégis mi vezetett ehhez.

2017. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A paradicsomleves túrógombóccal nem valami jó párosítás. Sokaknál hasmenést csinál a tejtermék együttes evése savanyú paradicsommal. Amúgy meg egy 150 kg-os egyén ezt akár a háta mögé hajigálná, még a kerti budiig sem jutna el vele. Neki egy kicsit nehezebb ételre van szüksége ahhoz, hogy ne szédelegjen, ne gyöngüljön le egyik napról a másikra.Fogyókúrához el kell hagyni a fehér lisztet, az ebből készült péksüteményeket, tésztaféléket, helyette a teljes kiőrlésű lisztből készült élelmiszereket lehet fogyasztani. Cukor helyett édesítőszer. Ugyanúgy lehet süteményeket, kenyeret stb.,enni, pusztán az alapanyagon kell változtatni.Inkább többször enni keveset, mint egyszer jól belakni. Próbáljátok meg kék tányérba tálalni az ételt. Az hideg szín, nem esik olyan jól kajálni belőle, mint fehérből. Azt is lehet javasolni neki, hogy igyon vizet evés előtt, közben, után, akármikor. Kevesebb kaja fér a gyomorba. Lassan egyen, húzza el az étkezés idejét minél tovább. A gyors evés hizlal. Nem kell állandóan piszkálni, sőt meg sem kell említeni a fogyást. Szép csöndben le kell cserélni a nassolnivalót, a főznivalót, új recepteket is ki lehetne próbálni.stb.stb.
2017. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A paradicsom leves - turo gomboc, csak egy pelda volt.

Azt akartam szemleltetni h barmit meg lehet fozni dietas verzioban.


Gondolom felnott emberek leven kitapasztaltak mar, h mi az ami esetleg hasmenest okoz nekik.

Amugy en ezt meg senkinel nem tapasztaltam a kornyezetemben. Persze biztos vannak erzekeny gyomru egyenek, de nem hinnem h egy 150 kg-os ember gyomra annyira erzekeny lenne. De mindegy is, nem ez volt a mondanivalom lenyege.

2017. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!