Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve, hogy...

Kétségbe vagyok esve, hogy állítsam meg a hízást?

Figyelt kérdés
Régen anorexiás voltam,mindent megvontam magamtól,alig ettem mindig ugyanazokat. Utóbbi időben falásrohamaim vannak ,rengeteget zabálok egyszerre több ezer kalóriát a "tiltott ételekből" is,amikor elkap a roham(kb 2-3naponta) kikapcsol az agyam és csak tömöm magam. Annyira kitágult a gyomrom,hogy képtelen vagyok kis adaggal jól lakni és csak a kaján kattog az agyam,amíg tele nem tömöm magam. Mit csináljak,hogy szűkítsem össze a gyomrom ? Nem szeretnék tovább hízni.
2017. okt. 23. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy dietetikust aki osszeir neked egy idealis etrendet amin jol is laksz,nem ehezel es nem lesznek falasrohamaid.
2017. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy lettem ilyen akaratgyenge ?? Ezeőtt megálltam mindent, bírtam a koplalást.. Most meg elhatározok mindent,tervezek,leírom,kikészítem az adagokat,mégis zabláok,nagyon el vagyok keseredve
2017. okt. 23. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire raporogni, beszelj szerintemis dietetikussal meg szuleiddel es kovess egy etrendet meg jarj valami sportra, mellesleg koveren is lehet elvezni az eletet.
2017. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lelki bajod van, lehet, hogy az étrended nem jó. De 2-3 havonta egyszer telezabálva magad nem hízol, ha máskor normálisan eszel.


A gyomorszűkítés nekem mítosz, de lehet, hogy van, akinek számítanak az ilyenek. De mégis hogy? Ha térfogattal laknánk jól, akkor mindenki jóllakna egy üres levessel vagy joghurttal s ugyebár ez nem így működik (akinél igen, annak is el van tolva valami, hogy a teste nem jelez, ha energiahiány van).

Sosem tűnt fel, hogy számítana, hogy kazalnyit eszem vagy maroknyit, csak az étel makrói.

Illetve lehet, hogy nálad valami a gyomorfeszülést célozza, nem a jóllakást. Akkor egyél valami lightosat addig is, amíg ezt helyre nem teszed magadban.


Amikor nincs rohamod, mennyit és mit eszel? Nem lehet, hogy nem eleget vagy nem jól, azért jön a roham?


Speciális ex-anorexiás problémák is lehetnek, amiről én laikusként nem tudok. Jó lenne, ha tudnál beszélni szakemberekkel, fizikai és lelki téren is lehetnek gondok.

2017. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy akaraterőből kéne megállnod a dolgot. Az nekem se megy soha, mégis tudok fogyni, ha jó az étrendem és a tervem. Ha éhezel és szenvedsz s akaraterővel kell kitartani, az régen rossz.

Ha fizikailag nem kell enned, de lelkileg valami felbolygat, akkor pedig ezt kell kezelni, akár külső segítséggel, de ne hidd, hogy te akaratgyenge vagy, más pedig nem. Másnak lehet, hogy könnyedén megy az egész, semmi olyan nehézsége nincs, mint amit te érzel.

2017. okt. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó szakemberhez kéne először elmenned, a diéta csak utána jöhet! Ez sajnos fejben dől el.
2017. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!