Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha normális...

Miért van az, hogy ha normálisan étkezem, akkor nincs kedvem/erőm mozogni, de amikor koplaltam, folyton mozoghatnékom volt?

Figyelt kérdés

Általában elég sokat szoktam enni, vegyesen, mindent, napjában többször(5-6x). De legszívesebben egésznap csak feküdtem volna és nyomtam volna a telót stb, nehéz volt rávennem magam még egy hosszabb sétára is.

Utána volt egy időszak(kb 3 hét), amikor nem nagyon ettem, volt, hogy napokig semmit, meg csak egy két falatot 1x egy nap. És ekkor úgy éreztem, hogy majd kicsattanok, be voltam pörögve, folyamatos mozoghatnékom volt, nem bírtam megmaradni egy helyben.

Mitől lehet ez??

Most kezdem úgy érezni, hogy inkább nem is eszek semmit, mert úgy jobban érzem magam, de hát azt mégsem lehet:D



2017. nov. 3. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor sokat eszel, akkor a szervezetednek az energiája arra megy el, hogy a bevitt táplálékot megeméssze, ezért van az, hogy pl. amikor egy kiadós vasárnapi ebédet a legtöbb ember elfogyasztott, akkor utána csak

feküdni van kedve. Esetedben az lehet, hogy még ha nem is híztál, akkor is sokkal többet ettél, mint amennyire a szervezetednek szüksége volt. Amikor meg nem ettél, akkora megmaradt energiából menta szervezetedet és mivel nem fárasztotta le magát az emésztéssel, így sokkal mozgékonyabb is voltál.

2017. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, van benne vmi, adtam egy zöld kezet.

Akkor az lenne a jó megoldás, ha mondjuk 2x ennék, normál adagot?

Mert ugye azt mondják többször kell enni, de akkor egész nap punnyadok.

2017. nov. 3. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél naponta többször, csak kisebb adagokat. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi az annyi. A szobatársam napi 3-szor eszik normál adagot, jár sportolni, tök jól van, én meg ha nem eszek napi 5-ször, elájulok futás közben. De az sem mindegy, mit eszel. Amikor csak péksütiket ettem, bármennyit, állandóan csak a haldokláshoz volt kedvem.
2017. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oh, rendben.

Én szerencsére nem nagyon hízok, ezért mindig annyit szoktam enni, amennyi jól esik. Csak utána meg ugye rosszabb:D

De akkor majd kevesebbet eszek.

Köszi szépen.

2017. nov. 3. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Koplalásnál szokott jelentkezni ilyesmi, egyrészt kajakeresésre akar serkenteni a tested, másrészt az ilyenkor beinduló tápanyag-felszabadításnak vannak káros hatásai, amik ilyen extremitást okoznak.
2017. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!