Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez már anorexia lenne vagy...

Ez már anorexia lenne vagy valami más?

Figyelt kérdés

Lefogytam úgy húsz kilót, hogy kizártam minden hizlalónak vélt kaját (fehérliszt, olaj, cukor, zsíros tejtermékek, olíva olajat sem használtam, mert sok benne a kalória, semmire sem tettem sót).Amiket ettem:

Reggeli: zabkása, alma, fahéj

Tízórai: Fél gyümölcs

Ebéd: Csirke vagy virsli zöldséggel

Uzsonna: A gyümölcs másik fele (sosem banán vagy szőlő)

Vacsora: zsírszegény joghurt vagy saláta só, dressing nélkül

Most már eszem mindenből, csak nagyon odafigyelek a mennyiségre. A súlyom okés, ezt akarom tartani, betegesen félek a visszahízástól, így gyerektálból eszem az ebédet, maximum két szelet teljes kiörlésű kenyeret engedek meg magamnak, estére pedig csak gyümölcs vagy joghurt. Ha buliba, szülinapra megyek nem eszem egész nap, hogy ne egyek, igyak meg túl sok kalóriát. Ezt azért csinálom, hogy mindenféle sütiből, ropogtatnivalóból vehessek egy darabot, hogy ne kívánjam túlságosan. Egész nap az evésen gondolkodom, hogy mit fogok enni legközelebb, hogyan csoportosítsam, hogy ne egyek túl sokat, de mindent megkóstolhassak. Gyakran vannak rémálmaim a mérleggel vagy olyan, hogy megeszem egy marék ropival, almával többet a megengedettnél és száz kilósra hízom. Amikor csak tehetem nézegetem magam és a testem a tükörben.

163 cm és 46 kg



2017. nov. 4. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hello. Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, mert magam is ezt teszem, de érdekelne, hogy mennyi idő alatt fogytál így le 20kg-ot??
2017. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo problemaim vannak ugyh varom a valaszokat:(
2017. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-3 hónap alatt, de futottam, úsztam, bicikliztem, göriztem, sétáltam egy-két órát naponta és most is mozgok ennyit naponta, csak már nem vagyok olyan fáradt mint akkoriban. Akkoriban nem tudtam olyan padra ülni, aminek nincs háta, hogy hátra tudjak dőlni, annyira fáradt, kimerült, erőtlen voltam.
2017. nov. 4. 13:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Néha rámjött közben egy-egy falásroham akkoriban. Mostanában nem igazán. Párszor előfotdult, hogy megettem egy-két sütivel többet a megengedettnél. Olyankor hashajtót vettem be.
2017. nov. 4. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez már anorexia, normális lelkiállapotban nem is lennének mérleges, minimális evéstől elhízással kapcsolatos rémálmaid, nemhogy gyakran. Beteges félelem a visszahízástól, éhezés szülinap előtt, rémálmok, állandó testelemzés mind anorexia tünet.


Fordulj mielőbb étkezési zavarokra specializálódott pszichológushoz.

2017. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, ugyanezt csinálom!

Minden étkezésnél méregetek, számolgatok és van, hogy inkább nem is eszek, mert félek, hogy meghízok.

És ha véletlen többet eszek, mint amennyi én szerintem kéne, hashajtót veszek be(mivel a hánytatás nem sikerült).

2017. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj. Velem teljesen ugyanez volt tavaly, a súlyom is ennyi volt csak 168 cm-hez. És ez még nem anorexia, de egy ahhoz veszélyesen közeli állapot, a pszichológusom legalábbis így állapította meg.

Azért vettem rá magam a hízásra, mert nagyon hullott és elvékonyodott a hajam, na meg elegem lett abból, hogy számok és az evés uralják az életem.

Most 50 kg körül vagyok, nem csontsovány ugyan de izmos.

Javaslom, kezdj bele valami sportba, de csak és szigorúan úgy, hogy legalább az ott lemozgott kalóriákkal többet eszel, ez motiválni fog, hogy izmosodj és erősödj.

Nekem valamennyit az is segített a kezdetekkor, hogy kalóriát számoltam MyFitnessPal segítségével, így tudtam, hogy nem eszek túl sokat és a szükséges makrók is megvannak. Számold ki egy online kalkulátorral, neked miből mennyi szükséges súlytartáshoz, és igyekezz betartani.

Javaslom, hogy iktass be havi legalább egy csalónapot, amikor mindent összeeszel, amit csak akarsz, így a többi napon nem fogod annyira kívánni azokat az ételeket, egy alkalomtól pedig köztudottan nem lehet hízni.

2017. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, remélem, orvoshoz fordultál.


Azóta mi újság?

2017. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!