Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni?

Le tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Szerintetek lefogyhatok 45 kg-t ha mellőzöm a széndhidrátot, a cukrot, és nem eszek semmi hízlalót, mellette pedig mindennap 2,6 kilómétert teszek meg gyalog (és persze tornáznék is, ha tudtok küldhettek jól bevált tornákat)

Mennyire fog lógni a bőröm és mennyire maradnak meg a striáim? 13 éves vagyok (sajnos nagyon nagyon túlsúlyos). És ha van írhattok sikersztorikat, szeretnék egy kis motivációt köszönöm szépen!



2017. nov. 16. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne "mellőzd" a szénhidrátot, hanem csökkentsd a bevitelét.:) A szénhidrát alapvetően a szervezeted egyik "barátja", segítségével energiával látja el a szervezeted az izmaid és az agyad, amire szükséged lesz a sportnál és persze a suliban is. Viszont ha sokáig sokat viszel be a szervezetedbe, akkor lecsücsül a testedre zsír formájában. Csak hogy tisztázzuk az alapjait.

Ha fogyni szeretnél, ez idő alatt is szükséged lesz szénhidrátra, csak kevesebbre, és minőségibb ételekből.

Természetesen le tudsz fogyni, aki akar és nem betegség miatt van túlsúlya, az mind le tud fogyni.:) De ne koplaltasd magad, ésszel és fokozatosan fogyj, főleg mivel fiatal és fejlődő szervezet vagy! A rossz hír, hogy a striák megmaradnak, nekem is van bőven, a jó viszont, hogy elhalvanyulnak, nem lesznek olyan zavaróan csunyák, és téged se fog érdekelni, egy formás testen.:)

2017. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ment a zöld kéz! :)
2017. nov. 16. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél beszélgetni erről valakivel, akkor nyugodtan írj rám,én is épp fogyni szeretnék. :)
2017. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Érdekel. 14/L, 20 kg-t kéne lefogynom. figyelemmel követem a kérdést. Milyen "technikával" lehet "jól" fogyni? Milyen fizikai gyakorlatokat végeztek, és milyen fogyókúrát követtek?
2017. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát skacok, nem vagyok egy személyi edző vagy dietetikus, de sokat utána olvasgattam, csináltam is, csinálom is éppen, szóval azt elmondhatom hogy...

Nagyrészt ott dől el, hogy mit és mennyit esztek, ezt kiegészíti a mozgás. Akkor fogytok, ha kalória deficitet értek el, szóval jó dolog nem csak elhagyni lassan a fehérlisztet, édességet, zsíros ételeket, hanem jó ha szamoljátok a kalóriát is, és a tápanyag összetételeket is, ha komolyan akarjátok csinálni.

Mozgásra aerob, kardió formájú edzés a barátotok, vagyis nem konkrét gyakorlatok, ahol az izmotokra edzetek külön, hanem ilyen a hosszú gyaloglás, ha megy akkor kocogás, futás, biciklizés, kardió tornák, intervallum edzések (keressetek rá, spec edzés, intenzív szakaszokat kell csinálni, köztük pihenőkkel).

Mivel mindketten fiatalok vagytok, ahogy mondtam fejlődtök, ne essetek túlságosan a ló túloldalára, sem az edzéssel sem a kevesebb evéssel. Ha számoljátok mennyit esztek, nekem abban is segít, hogy nehogy koplaljak, nem csak abban hogy ne egyek túl sokat.

2017. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ételeket tekintve egyetek rizst, kuszkuszt, csirkét, pulykát, halat, sok sok zöldséget, túrót, tojást, gyümit is, egészséges, de vigyázzatok velük mert becsapósak, sok a cukortartalmuk, így a kalória és szénhidrát mennyiségük is! Egyetek inkább gyümit reggel. Ha suliba mindenképp nem akartok nagyon kilógni, akkor teljes kiőrlésű, magvas kifli, zsemle, kenyér menjen, kevés vaj, sok zöldség, meg sajt, vagy csirkemellsonka. Ha nem zavar titeket akkor simán vihettek kis lezárható műanyagban másfajta cuccokat is. Ja és váltsatok át szénsavmentes vízre, abból igyatok többet, ha nagyon rá vagytok függve a kólára meg ilyenekre akkor először csak a fele menjen vízből. És ha nem vizet isztok, ne felejtsétek el, hogy a lötyikban is bőven van cukor.
2017. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Köszi :D nagyon Hasznos


Én eddigis mentes vizet ittam mert a bubis ízétől a hideg is kirázott :D

2017. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szivesen segitek, ha tudok. :)
2017. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek!! :)
2017. nov. 16. 19:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Először is, hány kg vagy?:)
2017. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!