Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes belevágni egy életmódv...

Érdemes belevágni egy életmódváltó programba, ha gyereket tervezek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elhízott, 60 kg-os nő vagyok, csak utóbbi pár évben felkúszott 5 kiló. Sportolni sosem sportoltam.

Kb. egy-két hónapon belül elkezdünk próbálkozni gyerek témában.

Mostmár akkor ne kezdjek semmibe? Vagy egy kis tornázás belefér?


2017. nov. 20. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát addig az 1-2 hónapig a helyedben sportolnék valamit, vagy legalább töbvet mozognék, mert ha most felkúszott 5 kiló, a babával még több jöhet fel.

Szerintem 1 hónapot adnék a testemnek a felkészülésre, addig nem próbálkoznék egyáltalán. De akkor életmód váltás igen!

Sokan a baba előtti tespedésből a terhesség alatt nagyon durva elhízást csinálnak. Ez pedig nem csak neked káros...

2017. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, akkor ha sportolást elkezdem, abból nem csinálok nagy gondot. Amúgy egészségesen étkezem szerintem, de azért szeretek enni és néha hajlamos vagyok sokat enni. Bár egész életemben kb. 53 és 63 között ingadozott a súlyom.
2017. nov. 20. 09:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhesen is lehet sprotolni, vannak kismamtornák is. Plusz később szülés után is kikapcsolhat egy csoportos sport, pl zumba, aerobic, trx, spinning, pilates, jóga stb. Ne úgy gondolj a sportra, hogy feltetlenül meg kell kínoznod magad. Csak meg kell találni a számodra megfelelő mozgásformát.
2017. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, csak elég nehéz még 8 óra munka után 5re hazaérek, és akkor kezdjek el ugrálni otthon. vagy pedig még az után menjek el valahova...
2017. nov. 20. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen elhiszem. Pedig milyen jó lenne, ha kimeríthetetlen energiánk lenne :D
2017. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, mindig érdemes, de várandósan főleg kötelezőnek tartom a mozgást, ha egészséges az ember. Bizonyára könnyebb lesz a szülés is, ha nem totál inaktív hónapok után jön. S ugye, segíthet az elhízás elkerülésében is. A terhességi cukorbetegséget nézve is előnyös.


Nyilván ne most akard kigyúrni magad (fél év alatt is el lehet jutni elég nagy súlyos guggolásokhoz, ha az ember lánya odateszi magát s ki tudja, mikor jön össze a baba), ne a következő évekre tervezz maratonokat és ultramaratonokat s ne akármennyire ugrálj, de normális edzés belefér :)

2017. nov. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig mindannyian ezt csináljuk :) 8 óra munka után. De a mozgással párhuzamosan jön az energia is. Csak csinálni kell. 10 kg ingadozás sok :/ . Ne egyél sokat, kell az önuralom.
2017. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!