Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le normálisan és...

Hogy fogyjak le normálisan és tartósan? 16/l

Figyelt kérdés
Anorexiás voltam. 43 kg-ra fogytam a 168 cm-emhez viszont elkezdődtek a falási rohamjaim, amelyek egyre eldurvultak. Napi 5000-10000 kcalt simán betolok. Ebben normális kaja és édesség is van. Mostmàr én is érzem, hogy valamit nagyon nem jol csinalok mert egyszeruen allandoan evesi roham jön rám. 56 kg lettem, amit picit soknak érzek. Jó lenne ha egy 3 kg lemenne. Valakinek van valami jó tanácsa? A cukor ront el mindent.

2017. dec. 3. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyel 2000kcalt.
2017. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak voltál, még mindig az vagy. A fejedben még mindig óriási a baj, és csak idő kérdése, hogy mikor fogsz le olyan mértékben, ami már halálos. Igen, most "csak 3 kiló"... aztán megint csak 3 kiló, meg megint...

Szerinted az evési rohamaid mitől vannak?? Ez a szervezet vészreakciója, amiért éhezteted.

"A cukor ront el mindent."

Nem. A beteg elméd ront el mindent.

2017. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, 37kilóra fogytam 170 cm-vel, majd amikor rájöttem, hogy ezt nem is akarom elkezdtem enni, aztán abból falás lett, először mondjuk 500kcalt is falásnak tartottam, aztán 1500-at egyszerre megettem, majd kb 3-4ezret / nap, most 53 kiló vagyok, nekemsegít, ha figyelek, és szabályokat alkotok. Pl 8kor pontban reggeli, meg melyik nap mit , előre eltervezett étend, amitől csak kivételes esetben térhetek el. Meg kell tanuln újra, hogy a "lehet enni" az nem "ennem kell"-t jelent. Szabad vagy arra, hogy csak akkor egyél, amikor éhes vagy. Amikor szükséged van rá.

És az előzőnek igaza van. Nem lehet újra a fogyás a cél. Pont emiatt nem áll le a falásroham. Ha elfogadnád, hogy mostantól egészséges leszel, kerül amibe kerül, szép lassan magától normalizálódik.. Nekem ugyan ez volt, 48 kilón éreztem magam a legjobban, és azt hittem, hogy majd visszafogyok, de nem(!), ezzel a mentalitással csak méginkább az evés és a fogyás körül volt a gondolatom, de erpm már nem volt a diétázáshoz.


Ha az járn a fejedben, hogy mostmár minden rendben lesz, ehetek, nem lsz baj, mert nem kell fogynom, szerintem magától lekúszna az a 3 kiló, (már ha le kell kúsznia, így is vékony vagy és egészséges) .


Ha épp jön az evés kényszer kezdj el hasprést csinálni, nézz meg egy filmet/sorozatot, igyál teát, és amíg ezt csinálod eltelik az a néhány óra és már megint újra étkézési idő van. Szép lassan meg nem is fogod kívánni. A szervezeted hozzászokik.

Nem kell sanyargatno magad. Hidd el, hogy szerethető vagy úgy ahogy vagy. Értékes, hisz nem a súlyod adja az értéked, hanem az aki vagy.

2017. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 56 kg pont jó, ne akarj fogyni, csak súlyt tartani. Egyél kb 1800-2000 kcal-t egy nap.

Étkezések között foglald le magad valamivel. Olvass, rajzolj, hallgass zenét, táncolj, keress valami hobbit, ami leköt. Addig se gondolsz majd a nasizásra.


Sok sikert, remélem sikerül normalizálnod az étrendedet☺!

2017. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!