Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kigyógyultam az evészavarokból...

Kigyógyultam az evészavarokból, de vergődök. Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés
11 és 14 éves korom között anorexiás voltam, majd átfedésekkel több, mint 6 éven át bulímiás. Most úgy-ahogy gyógyultnak érzem magam, de a falásrohamokat nem tudom leküzdeni. 175 cm vagyok, 65 kilósra híztam. Hogyan tudnék úgy fogyni (körülbelül 10 kilót), hogy ne kerüljek bele ugyanabba az ördögi körbe, amiből sikerült kikecmeregnem? Kérlek, segítsetek.

2017. dec. 13. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne akarjál fogyni, gyerek, ne akarjál!!!!! Baromian nem vagy gyógyult, azonnal vissza a pszichológushoz!!!
2017. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Négy év anorexia régiségem van. Én egészséges életmóddal maradtam vékony és sikerült az anorexiát is magam mögött hagyni. 171 cm 54 kg
2017. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sporttal :)
2017. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
2-es: Vékony? Sovány! 18,5 testtömegindex!
2017. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz ilyen egyszerűen kimászni ebből a körből. Én 2 évig teljesen "gyógyult" voltam, majd kitaláltam, hogy kb 5 kilót leadok (167 cm 63 kg voltam) és kb fél év elteltével visszacsúsztam és a lehető legvékonyabbra fogytam le :( azóta is alig bírok ebből kimászni, most én is a falásrohamokkal küzdök és ismét felhíztam 60-ra...de nem mernék akkor sem diétába kezdeni, mert tudom, hogy rossz vége lenne..
2017. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es, ez haladás, 2014-ben még 43 kg voltam, alig volt valami, amit hajlandó voltam megenni és képes voltam majdnem nulla kalória mellett naponta több órát! sportolni. Most naponta 5x eszem, nem számolok kalóriát és nem akkor vagyok boldog, amikor szúr a hasam az ürességtől. Szerintem csak kompromisszummal lehet hátrahagyni az anorexiát, amilyen nekem az egészséges táplálkozás megtanulása volt. Ja és az egészséges életmódot is fanatikusan kezdtem el, "anorexiás makacssággal". És már egyáltalán nem az alakom köti le a gondolataimat és nem az tesz boldoggá, hogy szúr a hasam (az éhséget már nem is nagyon éreztem)
2017. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 10. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy tűnik, mintha mentálisan jobban lennél. Sajnálom, hogy ilyen régóta küzdesz a testeddel, és nem sikerült igazán kikecmeregni belőle. Eleget eszel? (2500-3000?) Eleget ettél ahhoz anorexia gyógyulás után, hogy felgyorsult az anyagcseréd? Biztos, hogy bulimiás voltál nem csak falásrohamaid voltak a sok évnyi éhezéstől? Menzeszed visszaállt? Az egész gyógyulás nem csak a súlyodról szól, és ha eleget eszel és meggyógyult minden, aminek meg kellett, akkor a testsúly magától, minden erőfeszítés nélkül vissza fog állni az ideális tartományra, ha továbbra is elegendő energia áramlik be minden nap, megvonások és korlátok nélkül. Hogyan gyógyulj ki a bulimiából? Feltétel nélküli engedélyt kell adnod magadnak, hogy bármit, bármennyit és bármikor megegyél! El kell fogadnod, hogy CSAK ÍGY leszel képes megváltoztatni a diétaszemléleted és helyretenni a gondolkodásmódodat! De amíg éhezel, ha túledzed magad, ha fekete-fehér módon gondolkozol az ételekről, gyakorlatilag arra készteted a testedet, hogy az "éhezésre raktározzon" és megtegyen mindent azért, hogy elkerülje az újabb éhezési periódust.

Ki lehet jönni ebből, csupán türelem és akaraterő kell hozzá. A bulimia - és anorexia - legnagyobb, legerősebb fegyvere diétázás. A súlyod kontrollálása. Ha feltétel nélküli elfogadással tekintesz a testedre, és a fókuszt folyamatosan áthelyezed az evésről más dolgokra az életedben, a súlyod és a táplálkozás idővel a helyére billen majd.


Mennyit kellene enned a gyógyuláshoz?

Bármennyit, amennyit csak kívánsz és főleg azokat az ételeket, amiktől félsz - mert esetleg gyakran túlettél belőlük. Nincs olyan, hogy túl sok étel bármilyen evészavarból gyógyulásban. Egyszerűen csak enned kell, mindent, főleg azokat, amiktől félsz. Amit kívánsz. Bármikor, amikor úgy érzed, szükséged van rá. Márpedig szükséged van rá! És mielőtt a testedre hivatkoznál, mentálisan ugyanannyira szükséged van erre, mint fizikailag.


A minimum – amit a szakemberek átlagosan javasolnak az evészavar klinikákon – napi körülbelül 2500-3000 kalória, de ez egyénfüggő. Ezek az értékek akkor is reálisak és megfelelőek, ha a diétás időszak csak rövid ideig tartott, ha nem vontad meg magadtól “súlyosan” a táplálékot, ha nem vagy sovány, ha csak az egészséges mánia zavarta össze ennyire az éhségérzeted, és ha nem érzed komolynak a helyzeted. Van, akinek több kell ennél, főleg amikor ehhez már hozzászokik a szervezet.


Nem lesz könnyű, de nagyon megéri. Sokkal több energiád lesz másokra, energikus leszel, végigalszod az éjszakákat, és ha az ideális súlyodnál vagy, gyakorlatilag annyit eszel, amennyire vágysz,és simán tartod a súlyodat. Ez így működik. Nem kell, hogy az életed csak az evésről és számokról szóljon! Nem kell, hogy így legyen. Képes vagy rá! xx

2018. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
175 cm és 65 kg tökéletes!!!
2018. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!