Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok esetleg ehhez valamit...

Tudtok esetleg ehhez valamit hozzáfűzni? Ez nálam is előfordulhatna, hogy ha gyors anyagcserém lenne akkor én is bármit ehetnék és nem híznék?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, picit alacsonyabb nálam (169cm) bármit magába tömhet és mégsem hízik, azt mondja azért mert gyors az anyagcseréje de ennyi. Egész nap ül vagy fekszik, nem sportol és csak édességek eszik szinte :D én meg ránézek egy kenyérre és hízok 5kilót. Barátnőm azt mondja keressek interneten valamit erre mert szerinte nem normális,hogy eszek valamit és egy idő után meghízok ha nem sportolok. Pedig nem eszek sokat de nekem muszáj diétázni és sportolni ha a súlyomat a helyén szeretném tudni vagy fogyni szeretnék. Ha valaki tudna esetleg tanácsokat írni a gyorsabb anyagcseréhez nagyon szívesen meghallgatom :) sajnos a napi 5x evés nem vált be. Túl sok mindent próbáltam már ki. Kezdem már ez miatt magamba fordulni. Már csak bő ruhákat merek hordani mert úgy érzem túl kövér vagyok, Pedig sokan mondják,hogy semmi baj az alakommal de nem bírom elviselni a külsőm. (lány, 176cm, 17 éves, 76kg)
2017. dec. 14. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne sajnáld az időt és az energiát a sporttól, ez fogja gyorsítani az anyagcserédet. Ha pontosan kiméred a napi ételadagodat, azt elosztod 5 részre, akkor az ötszöri étkezés jót tesz. A közbeeső időben pedig fizikai aktivitást kell folytatni. A magasabb energiatartalmú ételek helyett iktass be savanyú káposztát és főtt céklát.
2017. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudok statisztikát, de az tuti, hogy aki azt mondja, nem hízik, az sokszor igen keveset eszik. Csak neki annyi elég.


Attól még van gyors és lassú anyagcsere. Nekem az átlagnál picit gyorsabb, de ha iszonyúan túleszem magam egy évig mindennap, akkor se jön fel 1-2 kilónál több (ha nem vagyok vékony, de sose voltam az), mert begyorsul az anyagcserém s elintézi, hogy alig legyek többletben. Sok ilyen ember van, persze az emberiség töredéke. Így is el lehet hízni, csak nehéz és nagyon sokáig tart. 82-84 kiló fölé pedig nem tudtam menni akármennyi evéssel sem, de az is rengeteg nekem.


A mozgás segíthet. A pocsék evés, koplalás rontja az anyagcserét, de ha eddig normálisan ettél, e téren nem tehetsz sokat.


De az nem gond, ha a te anyagcseréd nem szupergyors. Legalább remélhetőleg könnyebben építesz izmot és nem kell sok időt és pénzt áldozni evésre (bár maga a kalória olcsó, de azért van ilyen hatás). A nagyon gyors anyagcsere átok, örülök, hogy nekem normálisabb.


A barátnődet se irigyeld, árt az egészségének, mert elkényeztette a tény, hogy nem hízik. Pedig nemcsak az számít.


Persze te se hízol semmit, ha ránézel egy kenyérre, nyilván... Sőt, nem hízhatsz többet, mint amennyit az energiatartalom alapján lehetséges. Tudom, hogy vannak trükkös betegségek, nem kicsinylem le a fogyás vagy akár nem hízás nehézségeit bizonyos esetekben, de a semmiből nem gyárt energiát a test.


Ha nem laksz jól a megfelelő ételmennyiséggel (ami nem aberráltal apró, hanem megfelel egy lassabb anyagcseréjű embernek), akkor változtass valamit az étrendeden vagy az elosztáson. Különféle trükkökre van szükségünk, ha nehéz esetek vagyunk. Én nem tudok az étkezéseim méretén változtatni, úgyhogy én ritkítom őket, amíg el nem érem a célom (bár ez lassan megy, de ráérek). Ez nem mindenkinek való, de nekem ideális.

2017. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!