Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha tartom az előírt kcal...

Ha tartom az előírt kcal mennyiséget, akkor végülis mindegy mit eszek, akkor is fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy én reggel nem tudok édesség nélkül meglenni. Próbáltam sonkát, tojást, tk kenyeret enni, de ha reggel nem eszek édességet, akkor szó szerint rosszul vagyok.

Mielőtt a diétámat elkezdtem mindig egy db zsemlét ettem vékonyan megkent vajjal + lekvár, nutella vagy méz.

Ha a nap többi részében egészségeset eszem(szinte csak zöldséget, mivel vega vagyok, a tejtermékeket meg nem szereti a gyomrom) akkor a reggeli maradhatna ugyanez? Vagy így nem lehet fogyni?

160/60kg 19/F napi kcal szükségletem 739kcal(a fogyáshoz)



2018. jan. 3. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Maradhat persze. Ez kis mennyiség, főleg ha a nap további részében nem is eszel ilyesmit.

Egyébként ez a 739 kcal iszonyat kevés. Duplájával is fogynék, pedig egy vékony nő vagyok.

Neked egyébként nem kell fogynod igazán a számok alapján. Úgyhogy ilyen durva dolgokra nincs szükség. Egyél normálisan, csak kevesebbet, mint eddig és mozogj többet, formáld a tested.

2018. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugodtam.

De, sajna kell, mert nagyon sz@rul nézek ki. Férfi létemre nemcsak, hogy pici vagyok, még hájas is. Kb 5-8kg-ot szeretnék ledobni, utána elkezdek kondizni, meg fehérjét szedni.

2018. jan. 3. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kis túlsúlyhoz nem kell ilyen drasztikus módszer. Ez többet árt, mint használ.

Ennyit 3-4 hónap alatt, egy teljesen kiegyensúlyozott diétával, rendszeres mozgással le lehet adni, úgy hogy közben egészséges is maradsz.

2018. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Érdemes lenne olvasgatnod a témában, minimum ajánlanék egy sárga kapszulát elolvasásra, de mivel vega vagy egy kínatanulmány sem ártana, vagy legalább keress egy vega testépítőt youtube-on...mert az írásod alapján semmit nem tudsz az egészről...

"Fehérjét szedni"

2018. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, de most az eredeti kérdés érdekelne egyenlőre.
2018. jan. 3. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem is muszáj édessel kezdeni, reggelire zabkását eszek. Este csinálom meg, mert hidegen szeretem. 50 gramm zabpehely + 1 adag fehérje (én vaníliással vagy csokis-banánossal csinálom). Ezt leforrázom 1,5 - 2 dl vízzel, megvárom míg kihül, berakod a hütöbe.
2018. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Fura. Biztos vagyok benne, hogy senki szervezetének nem kell édesség reggel, de ha neked ez mégis probléma, akkor maradjon a reggeli, persze. A fogyás a kalóriaegyenlegen múlik, az egészség és jóllakottság miatt már nem mindegy, mit eszünk. De egy jó édességgel e szempontból sincs gond (hacsak nem olyan függő az ember, hogy elszáll velük és sose tud lefogyni úgy).


Fehérjét viszont enned kell, a leírtakban jóformán semennyi nincs. Én most ovo-vega hónapot tartok, ha sikerül. Ott a tojás és az olajos magvak a zöldségeken kívül, a fehérjével igazán nincs gondom.


No igen, inkább duplaennyit egyél (de 1200-1300-at mindenképp), koplalni eléggé rossz ötlet. Még egy-egy böjtnap is sokkal jobb, mint a folyamatos kevés kalória. Vagy a mozgás, ugye, az eleve melegen ajánlott.


Hihető, hogy fogynod kell, ilyen számokkal sokszor ez a helyzet. Az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy nem minden férfi kifejezetten izmos.

2018. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NE utána kondizz, hanem most. Legalább vigyázol arra a kis izmodra, ami van. Fehérje is kell addig is, ahogy egész életedben... Szedni nem muszáj, de akkor egyél fehérjedús ételt.
2018. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kijavítom magamat. Nyilván a fehérjeport is esszük vagy isszuk, nem szedjük. Nem gyógyszer/drog az, hanem porított élelem.
2018. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!