Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket tartalmazzon...

Milyen ételeket tartalmazzon a szálkásító diéta? Hány kalória legyen, a makrók hogy legyenek elosztva?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok és 65 kg.Ülőmunkát végzek.
2018. jan. 4. 00:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez NAGYON egyéni. A kalóriaigényed az adatokból pokolian nehezen tippelhető (nem írtál az aktivitásodról - csak mert ülőmunkát végzel, még gyalogolhatsz részben hegyen napi 2-3 órát, nekem volt olyan időszakom, nem tudom, izmos vagy-e kissé, még a nemed sem szerepel. de az anyagcseréd sebessége ezek tudatában is ismeretlen tényező s ez sokszáz kcalt számíthat), a makrók pedig adott kalória mellett is sokfélék lehetnek. A fehérje legyen kb. 1,5g/feleslegmentes ttkg, ha nem vagy aktív, a zsír minimum 30-40 gramm. A többi kalóriát oszd el úgy, ahogy neked jó s ahogy az étrended alapján kijön, minden eset elképzelhető, mehet mind a szénhidrátra vagy majdnem mind a zsírra (mivel szénhidrátot mindenki eszik, elkerülhetetlen, de van, aki nagyon keveset), a kettő között is OK, de jobb, ha a szénhidrát és zsír közül valamelyik az uralkodó makrotápanyag.

A tipikus szálkásító diéta szénhidrátra alapozza az energiabevitelt, de attól még zsírra alapozók is vannak.


A konkrét ételeket erősen befolyásolják a makrók (s az esetleges egyéni diétás megszorítások). Valami jó kis fehérjeforrás, legalább némi zsír és zöldség majdnem minden jó étrendben van. Szénhidrátra alapozó esetben jó kis összetett szénhidrát javasolható, pl. gabonák, de ha kicsi a kalóriakeret s az adott ember zöldségimádó, lehet, hogy inkább csak zöldség fér bele.

2018. jan. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!