Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogják erre a hízást?

Miért fogják erre a hízást?

Figyelt kérdés

Már régóta felünt, hogy a túlsúlyos emberek nagy része a genetikájára (valamint "Én ha ránézek egy sütire hízok 1 kg"-ra) fogja a hízását. Holott, ez csak az esetek kis százalékában igaz. Valójában mértéktelen, egézségtelen táplálkozás az oka. Ti mit gondoltok erről?

(Ui: A kérdésnek nincs semmi más célja csupán érdekel ez a téma)



2018. jan. 5. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem biztosan sokat számít tényleg a genetika.

én egy éve fogytam 15 kilót és azóta is csak úgy tudom tartani a súlyomat, ha meg van az adott kalória.

Persze egészségesen is "kell" ennem, nem engedhetek csábítást, mert tényleg gyorsan felszaladnak rám a kilók. Gyorsan fel és gyorsan le, valahogy így működök :)

De van egy csomó olyan ismerősöm, akik kétszer olyan sokat esznek,mint én jelenleg, még is karcsúbbak!

Persze az én esetemben nem hatalmas túlsúlyról volt szó amúgy se ez igaz.

2018. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ez is igaz* ( ezt hogy írtam így el? :D)
2018. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

régen én is a genetikára fogtam, aztán valahogy megembereltem magam, fogytam majdnem 40 kilót, és rájöttem h igazából csak egy lusta g$ci voltam. Ennek már 3 éve, azóta kb 7-8 kilóval vagyok nehezebb (súlyzós edzést végzek)


Aki a genetikára akarja mindenáron fogni a dolgot, annak javaslom ezt a blogot:


[link]

2018. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok elhizva de nagyon oda kell figyelnem ahhoz hogy igy is maradjon.

Ami akkor zavar mikor azt látom hogy más bezzeg rendszeresen kétszer annyit eszik mint én és mégsem hizik egy dekát sem.(és nem azért mert lemozogná)

Azért ilyenkor eszembe jut hogy azért a genetikának mégiscsak lehet valami köze hozzá.

2018. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Sok múlik a genetikán, hormonokon. Persze sok hátrányos adottságot lehet ellensúlyozni a megfelelő életmóddal, de nem mindenkinek egyformán könnyű formában maradni.

Ugyanígy van olyan, hogy valaki edzés nélkül is izmos testalkat, más meg évekig edz, mire valamit elér.

Az egészség szintúgy ilyen. Van aki egészséges életmód mellett elmegy 40 évesen, más meg cigi és pia mellett kihúz 80 évet.

2018. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Fogtam én is genetikára, korra, szülés utáni állapotra meg mindenre.

De ezek csak kifogások. Sport, tiszta táplálkozás és szinte lehetetlen, hogy ne legyen siker.

Szerintem kb a fordítottja igaz. Vagyis vannak olyanok, akik nem hajlamosak a hízásra, de ez a legtöbb emberre nem igaz.

2018. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld 👍.
2018. jan. 5. 19:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindenkinek egyformán könnyű hízni, de nyilván ordító butaság az, hogy ránéz egy sütire s hízik 1 kilót. 1 kiló sütitől sem tud hízni egy kilót, nem tudunk fényből zsírt tartalékolni, ahhoz be kell vinni egy csomó plusz kalóriát. Attól még van olyan, hogy igen szolidan eszik és hízik, bár ez is nagyon ritka, normális anyagcsere nem lassul be brutálisan extrém esetek nélkül.


Nem kell egészségtelen táplálkozás a hízáshoz, a többlet is elég. Van, aki 1600 kcallal is el tud hízni, azt én mértéktelennek sem nevezem, csak a kalóriaigény pici és érdemes lenne többet mozognia.

De a legtöbb elhízott tényleg igen sokat és rosszul eszik. A kettő sokszor összefügg, jó étrenden nehezebb túlenni magunkat, laktatóbb, mint mondjuk a cukros sütik (bár ha bitang zsírosak, engem azok igen kiválóan laktatnak, de a kalória is túl alaposan jön. ezért eszem zsíros, fehérjés, nem cukros sütit s elhűlve nézek egyes recepteket. hogy az átlagembernek az hogy fér be?).

2018. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Én ketogén diétával fogytam 25 kilót. Amikor újra megpróbáltam normálisan szénhidrátot enni, rögtön elkezdtem hízni (heteken belül). Mióta újra visszatértem a ketogén diétára, újból csökken a súlyom. Azaz tényleg nem ehetek meg egy szelet sütit sem, mert hízok.
2018. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Annyira érdekes hogy valaki annyit zabál mint egy ló mégis piszkafa és nem sportol, nem fizikai munkát végez míg más a fele mennyiséget eszi és elég telt. Valakinek szenvedni kell, keményen sportolni és étrendet kell tartani hogy valahogy kinézzen. Míg más lusta, összevissza eszik mindent és épp hogy nem esik össze olyan vékony. Én napi 1600 kalóriát ettem (így utólag visszaszámolva) és 15 kiló felesleg volt rajtam. Ahoz hogy havi 4 kilót fogyjak 1200 kalóriát kell ennem mellette pedig heti ötször 1,5 órát edzek ami eddig hálistennek sikerült is. Tesómnak csak a reggelije 1200 kalória nem dolgozik iszik semmit nem csinál és ha bokán rúgnám eltörne a nyaka olyan vékony. Kérdem én hol is van az igazság????? Nekem keményen meg kell dolgozzak azért hogy normálisan nézzek ki és akkor még a narancs bőrről nem is beszéltem!! Az is csak kifogás meg akaraterő kérdése?? Valaki 40 kilosan is narancsbőrös míg valakinek 90 kilosan is szép a bőre. Hogy van ez????
2018. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!