Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség alatt hogyan tudnék...

Terhesség alatt hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

2 kg-ról lenne szó, hogy az előírt gyarapodást ne haladjam meg, mire mérésre kerül a sor. (2 hét múlva.)

Nem véleményt kérek.

Hanem hogyan kivitelezhető a dolog, hogy közben ne legyek rosszul. Mert sajnos van, hogy farkaséhség jön rám, és akárhogy számolom, nem tudok 1900 kcal alá menni :S



2018. jan. 13. 14:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem / túl keveset eszel, nyilván fogsz fogyni.

De esztelenség, 2 kg két hét alatt, ez számodra irreális, ez általánosan is az egészséges súlyvesztés ütemének felső határa.

Persze, az jó, ha nem akarsz a terhesség alatt mértéktelenül elhízni DE! nem vagy gép! Lehet, hogy most jót tesz a +2 kg, és később nem fogsz hízni annyit.

Ha rád tör a "falásroham", próbálj egészséges dolgokat enni, és ne szemetet meg üres kalóriákat vigyél be! Ha meg mész kontrollra, tárgyald meg a dolgot sz orvosoddal!

2018. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#2

Igyekszem már egy ideje mellőzni a szemetet, cukrot, lisztet, csak esténként rám tör az éhség, és hiába eszek jófajta kaját, sajnos az már többlet.

És sokaktól olvastam itt, hogy már +1 kg miatt beszólogat a doki, védőnő.


#1

Ha csöndben maradtál volna...

El sem merem képzelni, aki ilyen stílusban írkál, milyen élete lehet...

2018. jan. 13. 14:36
 3/23 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a szénhodtárokat meg azsírokat és egyél több zöldségfélét, meg igyál több édesítetlen folyadékot, emellett mozogj többet - napi két óra séta normál esetben nem problémás (kivéve, ha veszélyeztetett terhes vagy és nem szabad mászkálni).
2018. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Közben írtad, hogy este jön rád az éhség és azzal léped túl a keretedet. Erre csak az a megoldás, hogy nappal minden evésnél valamennyivel kevesebb kalóriát eszel, hogy estére még maradjon kellö kereted.
2018. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Mennyit mozogsz? Mennyire vizesedsz?
2018. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Lassan felszívódó szénhidrátokat egyél barnarízs, teljes kiőrlésű tészta vagy kenyér, köleskása....zöldségek. kerülj minden magas cukortartalmú ételt. A gyümölcs helyett inkább zöldség. E mellé halat sovány húst, tojást és alacsony zsírtartalmú tejtermékeket fogyassz. Változatosan. Így nem fogsz hízni de egészségesek maradtok és a baba sem szívja le az energiád.
2018. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Napi 1900 kcal terhességben borzasztóan kevés, egyáltalán nem csodálom, hogy rosszul vagy. 2 kg miatt (ami majdhogynem mérési hibahatár) végképp értelmetlen így gyötörnöd magad és a babádat. Egyél egészségesen (erre már írtak sok mindent), oszd el úgy, hogy naponta legalább 5 étkezésed legyen (ez segít elkerülni a vércukorszint nagyobb mértékű ingadozását, ami a falásrohamokért felelős), és mozogj, sétálj többet. Délután-este is legyen alacsony glikémiás indexű szénhidrát a kajában, ne intézd el egy kefirrel a vacsorát.:-)
2018. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

10 hetes vagyok, ünnepek alatt jött fel a plusz 2 kg, amit első trimeszterben nem kellene.

Amiket eszek:

Reggel tejes kv édesítővel, cukormentes keksszel (4-5 db)

Kefír v joghurt zabkorpával, lenmaggal, cukormentes lekvárral.

Cerbona szelet

Csirkemell/pulyka darálthús/rövid karaj, sajt, zöldség, vagy főzelék rántás, habarás nélkül, zabkorpával sűrítve. (1 tányér.)

Abonett (4szelet) sajtkrémmel, sonkával, savanyúsággal, 1 túrórudi, ha a gyerek meghagyja.

Este kakaó édesítővel, sajt, sonka.

És ilyenkor szokott rám jönni az, hogy egyek csokit (táblásból 2 csík), vagy ha nem azt, akkor trappista sajt vagy egy doboz kaukázusi kefír.


Mozgás nem sok, sétálni csak, elvinni a nagyot suliba, érte menni, bevásárlás, + itthon szaladgálok a kicsi (16hós) után.

Mind2 terhességem felesleggel kezdtem (elsőt 20 kg, másodikat 10, a 2 között évek teltek el, ami alatt voltam vékony is), ezt szerettem volna elkerülni, de 5 kg maradt rajtam még, ami idejekorán meg is indult felfele. Nem tudom, mennyire kivitelezhető, hogy a végére 75-nél ne menjek feljebb.

2018. jan. 13. 15:55
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A csoki, nasi, keksz helyett ehetnél normális ételt. Azért jön rád a farkaséhség, mert ahogy látom a szénhidrátokat akarod minimalizálni. De jobban járnál egy normális kenyérrel, szendviccsel, a csoki, keksz helyett.

Egyébként meg nem kell leadnod azt a két kilót, mivel most nyilván nem annyit eszel, mint ünnepek alatt, így visszaáll normálisan minden, csak lehet, hogy nem fogod úgy érzékelni, mivel terhes vagy és ezért is változik a súlyod.

Terhesség alatt nem szabad fogyókúrázni. Csak figyel oda, hogy ne zabálj.

2018. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért kívánod a csokit, mert magnéziumhiányod van. (Szedsz magnéziumot?) Vagy azért, mert valamilyen más tápanyagra van szükséged. Terhesség alatt megnövekedik pl. a fehérjeigény és vitaminokból is több kell.

Ne akarj fogyni, inkább arra koncentrálj, hogy minél több vitamindús étel legyen az étrendedben, és minél kevesebb műkaja, cukor. Reggelihez és este is ehetnél még zöldségeket, tojást; tízóraira, vagy nasi gyanánt egy kis gyümölcsöt, pár szem aszalt gyümölcsöt, dióféléket. Ha zsírosabb ételeket kívánsz, egyél azt is, jobb, mint ha a farkaséhség miatt bezabálsz mindenfélét.

2 kiló miatt szerintem egyetlen doki sem fog kiakadni, ennyit naponta is ingadozhat valaki súlya.

2018. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!